2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
ac tok olayini soyledgnz icin tesekkurler. ultrasondan bakmasi kac dk surdu doktorunuzun ense ve burun kemigi icin.
Bebeğin duruşuna göre süre değişiyor benimki rahat görebileceği bir pozisyondaydı 2 dk anca sürmüştür. Ense ve burun için iyi dedi kan testi sonucunu bekliyorum

Kaç artı kaçta duydun canım listeye ekleyelim hemen :) Gözün aydın :)

İşte bu yaa aynen bu kafalar lazım bebelere işte süpersin canım

Merhaba canım benim de bugün kontrolüm vardı tüp bebek merkezinde, geçen hafta 3 gün gerideydi.bugün de biraz küçük ama önemli değil o dedi, önemli olan kalp atışları dedi.. nasıl kapancak onara bilmiyorum ama şimdi yemedğim şeyleri yemeye çalışcam biraz daha dikkat edeyim bakayım..

Kızlar bu arada bir bilgi paylaşmak istiyorum özellikle benim gibi ilk gebeliği olan anneler için tecrübeli annelerinde işine yarayabilir. Aptamilin uygulamasını indirdim. Akademi bölümü var. Neredeyse her gün bir eğitim havasında bilgilendirme var. Bugün mesela bebeklerde uyku rutini ve ürünleri diye bir konu var. İlk defa katılacağım içeriği doyurucu mudur memnun kalır mıyım bilmiyorum ama sizinde bilginiz olsun. Birde şey çok hoşuma gitti. Mesela emzirme işte uyku düzeni tutma bölümleri var. Süresini kendi hesaplıyor sen sadece gün giriyosun başlat diyosun zaman tutuyor. Valla beğendim

Maşallah kuzum bende valla çok dikkat ediyorum yediğim içtiğim herşeye Rabbim sağlıkla kucağımıza aldığımız günleri göstersin inşallah 3 litre ye yakın su içiyorum meyve yoğurt kuruyemiş et balık herşeye dikkat ediyorum hafif bulantılar başladı özellikle Sabah ve akşamları şimdilik iyi gidiyor herşey

Cuma günü de emzirme ile ilgili eğitim varmış. Bu konuyu önemsiyorum emziremezsem veya emmezse dünyanın sonu değil ama elimden geleni yapayım bilgileneyim gerisi onun tercihi

Merhaba arkadaşlar benim bugün tüp bebek merkezinde kontrolüm vardı bugün 8+4. En son 6+1de gitmiştim kese var bebrk yok deyip moralimi bozup göndermişlerdi. Bugün de gittiğimde işte hastaneye ve ekstra bi kadın doktoruna daha gittiğimi ve bebeği gördüğümü belirrtim sevindi doktor da. Neyse ultrasonda bakalım bi dedi. Alttan bakıyor bu arada.. ben maalesef göremiyorum bebeği dedi bana gerçekten nasıl oluyor anlamıyorum nasıl göremiyor. Ben de dedim biz gayet açık ve net gördük daha geçen hafta. Çıkardı ultrasonu, gitti içeriye bi bilgilerime falan baktı geldi, tekrar bi bakalım dedi bu sefer görebildi nihayet ben de dedim sizin bu ultrasonlar da bi garip benim göründüklerim çok daha yeni ultrasonlardı dedim.. kalp atışlarını dinletti bebişimin yani anlıcağınız canlar ben daha önceden başka yere gidip bebeğimi görmesem, bugün de bana bebeği net göremiyorum deyip moralimi bozucaktı çok kızdım aslında ama çok da uzatmak istemedim.. sonra da işte sağlıklı ilerler bence gebeliğiniz herşey yolunda dedi..

Kuzucum neden hala tüp Bebek doktoruna gidiyorsun kendisi mi çağırıyor kontrol için benim şehir dışında gerçi o yüzden hiç gitmedim ben bende şunu farkettim ultrason cihazları çok farkediyor yani iyi ki başka doktora gitmişsin daha önce

Kızlar ben 7+6 yim sadece folik asit kullanıyorum folidays bunun dışında takviye alan var mı ekstra doktorum gerek yok dedi ama.bir arkadaşım folik asit içeren OMEGA üç kullanıyormus ilk öğrendiğinden beri sizlere de sormak istedim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…