2022 tüp bebek serüveni 😇🤰🧿

Şimdi de bı yandan negatifse korkusu sardı bı yandan değer heyecanı nekadar saçma bı durumdayim şuan dua ediyorum bol bol heyecan korku bı arada
İnşallah sımsıkı tutunmuştur bebişin planlı ve aynı zamanda zor gebelik elde eden insanlar için yani özellikle de bizler için süreç epey sancılı. Pozitifi görürüz değer endişelendirir değeri görürüz 2 gün sonra artış olacak mı diye endişeleniriz artışı görürüz kese için keseyi görürüz bebek için.... Böyle devam eder sağlıkla kucağımıza almadan bitmez korkularımız

İnşallah canım ya bende fdeger öğrenmek istiyorum hep en son öğreneyim doğru zamanda diue bekledim doğru zaman ama endişe sardı bu sefer de o kadar haklısın ki. Hepsi mevcut

İnşallah canım ya bende fdeger öğrenmek istiyorum hep en son öğreneyim doğru zamanda diue bekledim doğru zaman ama endişe sardı bu sefer de o kadar haklısın ki. Hepsi mevcut
Ben de bu sefer test yapmayacam bekleyecem son güne kadar gerçi hoş ben tutup tutmadığını belirtilerden hemen anlıyorum da. İnşallah hepimiz birbirimize güzel haberler veririz

Benim 2.transfer. Geçen ay denedik tutmadı ara vermeden bu ay tekrar bi tranfer daha olacam bakalım inşallah tutar gerçekten zor allah yardımcımız olsun
Hem maddi, hem manevi olarak gerçekten zor. Rabbim hakkımızda hayırlısını versin. Kuzenimin 11 yıldır olmuyordu tam tüp bebeğe başlamayı düşünürken 2 aylık hamile olduğunu öğrendi şimdi 1 yaşında hatta

İnşallah kazasız belasız olur her şey canısı doktor anlattıysa vardır bir bildiği herkesin vücudu her şeyi kaldırmıyor yada kaldırabiliyor o zaman senin transfer yakın zamanda olacak
Transferin ne zaman olacağı belli değil canım sadece yumurta çatladıktan 5-6 gün sonra olacağını biliyorum ama ne zaman belli değil bakalım sabah tekrar kan vericem

Taktik belli o zaman umudunu kesince oluyo galiba

Off geceden beri stres skinti korku bastı
Düzgün uyuyamadım bugün gidelim dedim ama kaynım geç gelicekmis yine yarına kaldı yind negatif almaktan iyice tırsıyorum yaklaştıkça test sanriim
Uyuyamadim işte

Acile gittim aşırı kasık ağrısından. Progestanı kullanırken enfeksiyon kapmış olabilriisn dedi. İdrar örneği temiz çıktı. Bazen idrarda görünmeyebilir sen ağızdan devam et dedi. Tmm dedim gittim ama şimdi yine fitil olarak kullandım itmedim. İçeri alacağını alsın. Akan o sıvıyı ağzımda düşünüyorum çok iğrenç geliyor. Midem kalkıyor zaten. Sabah akşam prolutex göbekten vuruyorum. Damara denk geliyor bazen. Oksapar yakıyor daha önce kullanmıştım.vurduktan sonra ovalama, morarmaz ve şişmez. Ama yatarken içeride iğne kırılmış gibi ağrıtıyor. Allah senin de yardımcın olsun.

Acile gittim. Fitil etkisi mi bilmiyorum sağ kasığıma çok ağrı girdi. Bıçakla kesiyor gibi 1dk da 2 3 defa olunca dayanamadım. Fitili ağızdan almamı istedi. Günde 3 defa kullanıyorum mümkün değil. Zaten ağızdan iğreniyorum hep akıntısını gördüm. Burdan okuduklarımda, ağızdan alınca yan etkisi çok olmuş. Yine şimdi fitil olarak aldım ama itmedim. Girişte duruyor yattım içeri akar alır inşallah. Bebemi de gördüm. Güç verdi şükür. Rabbim hepimize bu süreçte yardım etsin

Canım bende bu süreçte fitilden çok çektim
Hatta bende fitille birlikte hep lekelenme geliyordu
Çok üzülüp ağlıyordum ama sonra fitille alakası olduğunu anladım
Bana doktorum bu süreçte ağızdan almamı , içerinin biraz iyleşmesini söylemişti
Ağızdan alınınca ağzına hiçbirşey akmıyor merak etme
Sadece aşırı uyku yapıyor sarhoş gibi oluyorsun
Ben akşamki fitillerimi ağızdan alıyordum
Şimdi biraz iyleşti ama ara ara zorlanıyorum yaparken ve hemen ardından lekem oluyor
Fitil bitene kadar sabredeceksin dedi doktorum
Sende istersen akşamları ağızdan al biraz rahatlasın iç kısım
Eğer yanma varsa , sulandırılmış doğal elma sirkesi ile silebilirsin , beni o iyileştirdi diyebilirim sana

Bir arkadaşım ivf ile hamileliğinin başında covid oldu Hiçbir sorun olmadı Bebek şimdi 1 yaşında

Evet ağızdan yan etkisi çok oluyormuş, iyi yapmışsın fitil olarak kullanarak. İlk zamanlar çok morarma olmamıştı son bi haftadır özellikle çok morardı. İnşallah yanlış bir şey yapmıyorumdur. Perşembe günü doktora gideceğim inşallah ilaçlara artık gerek yoktur
Allah hepimizin yardımcısı olsun

Geçmiş olsun, cok zor! Bir süredir suda yumuşatıyorum kaysın içeri diye. Dr tavsiye etmişti. 5 haftadır idare ediyordum.günde 6 tane kullanıyordum, bu hafta günde 3 e düştük. Sirke yakar yapma dedi. Her dr başka şey söylüyor. Ama yatarken almak mantıklı geliyor. Alıp uyurum. Senin fitiller kaçıncı hafta bitecekmiş. Bana bişe söylemiyorlar. Her sorduğumda devam et diyor

Bende bu hafta biter diye düşünmüştüm
12 haftalık oldu
Ama doktor devam dedi
3 hafta sonra kontrolüm var
Demekki 3 hafta daha devam
Muhtemelen arada leke olduğu için devam dedi
Yoksa herkes 12.haftada bırakıyor

Mantıklı olanı da bu bence oksapar bitince yaptım ben de testi 11. Gün şükür pozitif inşallah senin de öyle olur canım Allah yardımcın olsun

Benim de kan sulandırıcı kesmişlerdi lekelenme var diye.yaklaşık 10 gündür lekelenmem kesildi şimdi corasprin başladım tekrar.inşallah yine lekelenme olmaz.içsem bi dert içmesem bişey olursa diye korkuyorum.onun dışında fitil benim haftaya pazar bitecek tam 13 haftalık olmuş oluyorum bittiğinde.bugün de son estrofemimi içtim o da bitti.fitil ve vitaminler devam birde işte corasprin.yarın da Demir başlayacak.ilk gebeliğimde doktor son 3 ay başlamıştı demiri.Demir de çok kabız yapıyor onu da 2-3 günde bir almayı düşünüyorum

Ben de demir takviyesi alıyorum ferrum hausmann oral çözelti kullanıyorum minik minik tek içimlik şişelerde. Hem tadı güzel hem iç at şişeyi hem de kabız vs gibi bi durumla karşılaşmadım epeydir kullanıyorum doktoruna danış istersin genelde hamileler hamilelik planlayanların kullandığı bi demir takviyesi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…