2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Bende aradayımmm gidip gitmemekle herkes ol diyo amaaaa ne biliyim Dediğin gibi aslında dikkat ediyoruz yani çok gereklimi gereksizmi çözemedim

Bende aradayımmm gidip gitmemekle herkes ol diyo amaaaa ne biliyim Dediğin gibi aslında dikkat ediyoruz yani çok gereklimi gereksizmi çözemedim
Gelismekte olan ülkelerde gerekli bir aşı deniyor. Bizi de o kategoriye sokuyorlar aslında. Evde doğum yapma durumunda falan kesin gerekli. Ameliyathaneden kapilacagina inanmiyorum bu devirde.

Bana iyi geldi canım çünkü benim insülin direnci 13 çıktığı halde iğne vermeden diyet vermişti ha yatkınlık vardır ona da anlarsın acıkınca ter basar elin ayağın titrer yemek sonrası canın kaçar ayak altın yanar bu belirtiler varsa endokrinoloji bölümüne gidersin diyet önerirler hic sıkma canını sorun olduğunu sanmıyorum

Ayy Allah razı olsun canım içim rahatladı biraz çok sukur elim ayağım titremesi vs pek bunları yaşamıyorum şu an ama yaşayabilirim tabi belli olmaz.yarin ne diyecek bakalım doktor hayırlısı artık. Şeker yuklemesi öne cekilebilir falan da demişler ama bilemiyorum bakalım ne olacak.

Ya o zaman mutlaka benide yarın haber eder misin..o zaman biz yavaş yavaş diyete başlayalım yani

Ya zaman mutlaka benide yarın haber eder misin..o zaman biz yavaş yavaş diyete başlayalım yani
Korkma canım dur daha bişey belli değil bak yildizsavascisi çok daha hakim konuya o iyi gibi sorun olacağını sanmıyorum demiş.beni biraz rahatlattı. ben yarın gideyim de haber veririm sanada doktor ne diyor diye seninle aynı sonucumuz.en fazla diyet verirler herhalde bakalım.

Canım stres yapma. Labratuvar hatası bile olabilir. Üstelik değerin sınıra çok yakın sorun yaşayacağını sanmam. Bende de benzer bir cmv yanlış pozitifliği oldu. İçinin rahat etmesini istyırsan toxoplasma avidite testi yaptır.

Canim aman diyim kullan bak ben 18 haftada enfeksiyon yüzünden bebeğimi kaybettim kullan bebeğe bişey olmaz.doktorunuz ne diyorsa ona uyun.
Ahhhh nasıl kaybettiniz peki ?
Tedbir alınmamış mıydı ?
Belirtileriniz nelerdi peki biraz bahsedebilir misiniz ?

Canım 0.7 değilmiş 0.07 miş yani 1 den de aşağıymış ya boşuna korktum

Ahhhh nasıl kaybettiniz peki ?
Tedbir alınmamış mıydı ?
Belirtileriniz nelerdi peki biraz bahsedebilir misiniz ?
Hiç bir belirtim oslmadi.gece sıtma tuttu grip olacam zannettim sabah suyum boşaldı.birkac saat sonra kanama oldu.hastaneye gittim bebeğin kesesi enfeksiyondan delinmiş denildi.suni sancıyla doğum yaptım.rutin kontrollerime gidiyordum.

Peki idrar enfeksiyonuna dair ara zamanlamada da olsa tahlil verdiğinizde bişey çıkmıyormuydu?
İlk kez belirtisiz bi durum duydum , içler acısı gerçekten .
Açıkcası ben rutin kontrollerde ki doktora bağlardım ne bileyim , can acısından nereye saracağımı bilemezdim Allah başa vermesin

İdrar tahlillerim temiz çıkmıştı. Ne kadar zor olduğunu anlatmaya kelimeler yetmez.basimdan aşağıya kaynar sular döküldü sanki.ama elimden gelen bişey yok.allah kimseye yaşatmasın.simdi daha temkinliyim en ufak bişey olsa doktora gidiyorum.oyuzden bu hamileliğim hep tedirginlikle geçiyor.ileriye dönük asla hayal kurmuyorum. Bebek doğmaya yakın gider bir günde herşeyini alırım.

Öyle üzüldüm ki anlatamam .
Gerçekten bazı doktorlar artık rutinleşmiş …
Bende de mesela geçmek bilmeyen sarı akıntı var . Doktorum hep vitamin bazlı tedavi uygulamayla yenebileceğimi düşündü ama geçmiyor . Günde kaç lt su içersem içeyim az da olsa o sarımsı akıntıyı görünge artık beynen yoruluyorum .
Hatta bazen kasıklarım bile ağrıyor ..
İnan böyle can yakıcı tecrübeler duyunca ister istemez moral de bozuluyor çünkü hem okuyup öğrenip temkinli olmak istiyor insan hem de acaba diyor içinden …

Başın sağ olsun canım, bir çocuğunu çok erken kaybetmişsin. Acını tahmin etmek bile beni kahretti. Bu gebeliğin sağlıkla ilerliyor çok şükür. Her şey güzel olacak, sağlıkla kucağına alacaksın allah'ın izniyle. Sen gönlünü ferah tut. Kendini çok da sıkma, alışveriş yapmak istiyorsan yap, hayalini kur. Yaşanan çok zor olaylar olsa da gelecek hep umut dolu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…