2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Hah vallahi benim kızda hepsine nanik yaptı erkek olsaydı kayınpederin ismini koymayı planlıyorlardı eşim tek erkekmiş falanmış filanmış kayınvalide 4 kızdan sonra eşimi doğurmuş benim daha ilk çocukta kız diye olsun diyor vallahi trajikomik gülsemmi ağlasam mı bilemedim bak ne güzel iki kız okuyup memur olmuşsunuz boş gezenin boş kalfası kalmış öbürleri Allah tabiki herkese iki meyvedende tattırsın hem kız he erkek evlat nasip etsin ama önce sağlıklı hayırlı olsunlar ilerde vefasız olacaklarına

Kudurdu kıskançlığından ondan yapıyor sanki benim bebeğim doğunca onunki ikinci plana atılacak sanıyor sanırım. Allah herkesi fesat kötü kalplilerden korusun herkesin gönlüne göre versin bukadar yakın aile içinden biri böyle yapınca uzaktan düşmana gerek kalmıyor insanın dibindekiler yetip bitiyor vallahi

Kabil’in yetiştirmek diye bir kitap var okudun mu tam da bunu anlatıyor

Selamlar herkese ara ara bakıyorum ama giremiyorum detaylı için randevu aldım haftaya cuma 20+1 olacağım. Umarım yolundadır hersey. Bebeğe dayanamayıp bir hastane çıkışı daha aldim bide eşim 4.doguracagima inanıyor ciddi ciddi artık bu alışverişe şart diyor bide

Eklentiler

• 16450205505782568599252450249211.jpg
    131,2 KB · Görüntüleme: 97
Allah razı olsun inşallah bir mucize olsun isterdim

Kız çocuk haberi alınca üzülüp erkek çocuk doğurunca sevinen hemcinslerimizi duyunca çok üzülüyorum. (Erkek çocuğu üstünlük olarak gördüğü için isteyenlerden bahsediyorum tabii, yoksa herkesin tercihleri olabilir.) Burada kızıp kötüleyip geçiyoruz, ancak bu altında çok derin mevzuların yattığı bir durum. Düşünsenize, kendi hemcinsi bu dünyaya geleceği için üzüntü, utanç, eksiklik hisseden kadınlardan hissediyoruz hanımlar. Kadın oldukları için 'eksik' olduklarına inandırılmışlar, tamamlanmak için erkek bebek istiyorlar. Kendileri için isteseler ve burda bitse neyse, bizlerden yani kızlarından/gelinlerinden/torunlarından istiyorlar. Ve bazılarımız bu istekler, beklentiler altında eziliyoruz.
Kız çocuk haberi alınca 'olsun' diyip, erkek olmadığı için üzülen insanlara kızmadan önce onların bu ezik, eksik hisseden hallerini aklımızdan geçirmeliyiz bence. Belki de 'neden öyle diyorsun, bak sen bir kız evlat olarak ne kadar hayırlısın, ailen ne şanslı' demek lazım. Erkekliğini ispatlamak için erkek babası olması gerektiğine inanan bir erkek de toplumsal roller altında ezilmiş ve kendini değerli hissetmenin yollarını arayan biri olabilir. Yine ona da evlatlarından ve cinsiyetlerinden bağımsız olarak değerli olduğu hatırlatılmalı.
Allah bize cehaletle savaşabilecek güç ve sabır versin. Ha bi de kendi cehaletimizi de görebilecek iç görü. Zor.

Canim benimki de öyle. 24 haftaya kadar çıkar diye umuyor doktorum. Bir de benim miyomum da rahim ağzında plesenta yukarı çıksa bile miyom dolayısı ile kesin sezeryan görünüyor.
Hayırlısıyla dogum yapmak nasip olsun canim sen ve bebek iyu olduktan sonra gerisi önemli degil saglikla kucagina alirsin insallah

Aynen benim durumumu anlatmışsın. Ailelerden değil ama çevreden ilk çocuktan beri bir de oğlun olsa lafı duydum hep. Ben kızlara hastayım hiç erkek hevesi olan bir insan değildim ama insanlar yüzünden sanki erkek doğurmazsam eksikmişim gibi hissetmeye başladım kendimi. Gerçi bunu kızı olmayıp hep oğlu olanlara da yapıyorlar. İki kızımla çok mutluydum kimsenin lafı umrumda da değildi ve asla 3. Çocuk fikri yoktu ama kısmet süpriz oldu. Daha öğrendikleri gibi herkes ama herkes erkek dediler ben dedim kız hissediyorum yok diyolar erkek biri diyo ben hesapladım biri diyo ben takvime baktım biri diyo benim dediğim tutar herkes erkek deyip durdular ama o kadar da eminler ki beni büyük bir strese soktular. Dün de kız olduğunu duyunca ah vah edenler oldu teselli edenler oldu halbuki ben o kadar da kahrolmadım sonuçta benim elimde olan bir şey değil ki bu nasipte ne varsa o olur yeter ki sağlıklı olsun. Bugün o toxoplazmayı pozitif sandım ya dünya başıma yıkıldı internette riskler yazıyor ödüm patladı. Ayrıca artık kızı erkeği yok aslında eskidenmiş o erkek olsun birlikte otururuz bize bakar mevzuları artık kimse kimseye bakmıyor kimse de bana bakmasın zaten ne kızdan ne erkekten beklentim yok sadece iki kızım olduğu için bir de oğlum olsun hem dostun düşmanın çenesi dursun hemde ben farklı meyveden tatmış olayım istedim ama kısmet değilmiş Rabbim neylerse güzel eyler hayırsız bir evlat verip nereden doğurdum bunu dedirteceğine hayırlı bir evlat versin yeter...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…