2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
hurafe bunlar ya öyle bir şey varsa her türlü temiz olursun bence

Öncelikle hayırlı olsun, sağlıkla dünyaya gelsin canım 2 kız evlattan sonra erkek isteğini anlıyorum ama herşeyden önce sağlık olsun sözü laf olsun diye değilmiş.. Ben bunlardan birine örneğim bence.. Benim bebek erkek olacak ama elinde anomali tespit edildi biliyorsundur. Düşünmediğim bir an bile yok acaba nasıl dünyaya gelecek ve nasıl bir gelecek bizi bekliyor diye... Çevremize bunu söylemedik ve insanların elli, ayaklı olsun da.. sağlıklı olsun da.. şeklinde duaları bile içime oturmuyor değil.. O yüzden bunları niye şimdi bana söylüyorsun acıtasyon yapıyorsun şeklinde düşünmeni istemem yanlış anlama.. Bebeğini sağlıkla kucağına al kızlarına arkadaş geliyor ne güzel diye düşün bence rabbim acılarını göstermesin yavrularımızın. Benim ilk olacak inşallah bu bir sınavdır kolay atlatırız

evet benim de bu haftalarda 170 gramdı :)

Haklısın cnm elbetteki bir tırnağı bile eksik olsa canımız acır. İnsanoğlu hep en mükemmeline heves ediyor ama Rabbim ne isterse öyle oluyor. Allah dermansız dertler vermesin sağ sağlim kavuşalım inşallah.

maşallah ne güzel uyuyan bebekler var :) benimki öyle bir duruyor ki doktor bile şaşırdı :) kafa aşağıda vücut yukarıda köprü gibi duruyor .Doktor ayy ben bile hissettim dedi.

Kizlar birde plasentam rahim agzinda duruyormus bu yukari kacmazsa sezeryan olcan mecbur dedi buyuk ihtimal kaçar bebek buyudukce onu itebilir dedi hayirlisi olsun dedim
Canim benimki de öyle. 24 haftaya kadar çıkar diye umuyor doktorum. Bir de benim miyomum da rahim ağzında plesenta yukarı çıksa bile miyom dolayısı ile kesin sezeryan görünüyor.

Kızlar benim toxoplazma igm 0.7 çıkmış 0.5-0.6 normal değer oluyor bi tık üstü ve pozitif img şuan geçiriliyor demekmiş ve sonuçları bebek üzerinde kötü. Dr un bugün ameliyat günü gitsem muhattap bulabilir miyim bilmiyorum yarına kalırsa da ilaç kullanmak falan lazım mı geç kalıyor muyum bilmiyorum. Kedi dışkısıyla falan haşır neşir olmadım çiğ ette yemedim ama tahlil doğru mu onu da bilmiyorum birkaç ay önce negatifti yeni mi kaptım hiçbişe anlamadım başıma ağrılar girdi.

Ben antibiyotigi birakali 1 ay bile olmadi gecmisti tekrarlamis ve onceki baya kasinti falan yapiyordu mantardu sanırım ben hayatimda bu kadar antibiyotik kullanmamistim bu 3 falan olucak
Antibiyotik kullanmak mantarada sebep oluyor.ben dün serkalaj oldum 400mm antibiyotik verdi.enfeksiyondan korkuma içiyorum.gönül isterki hiç kullanmasak böyle riskler olmasa.

Sağ elinde vardı dimi problem?
İnşallah yaradılıştan solaktır da bir de sol elini kullanmaya alışmak için uğraşmaz yavrucak. Bunu öğrendiğimden beri aklımdan geçen bu. En azından motor becerilerinde işi kolaylaşır

Hiç çekinme patır patır cevap ver

Evet sağ eli.. Rehabilite edilebiliyor araştırdım.. Zaten doğuştan bir problem olduğu için alışması zor olmayacakmış. Bende sol elimi kullanıyorum çocukluğumdan beri . Yani bilmiyorum umarım herşey yolunda gider.

0.7 değilmiş ya 0.07 miş o zaman bişe yok mudur?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…