2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Evet ama kullanmicam
Enfeksiyon yüksekse daha tehlikeli mutlaka kullanmalısın bence. Hem 2. Trimester en güvenli dönem diş tedavisi bile yapılıyor bu dönemde. Ben daha 5 haftalıkken kullanmak zorunda kaldım sonra 3 ay bitmeden bir daha kullandım. Kafana göre iş yapma, doktorun onay veriyorsa kullan. Erken doğuma bile sebep olabiliyor idrar yolu enfeksiyonu Allah korusun

Benim çok beklemeden veya zor bela hamile kaldığım bebeğim için böyle sinir bozmaya çalışanı afedersin itin g.tüne sokarım. Kim olursa olsun hiç acımam

Cahile laf anlatılmaz derler ama bu her zaman için geçerli değildir. Bazen haddini bildirmek farzdır.

Hamile kaldigimdan beri bitmedi surekli antibiyotik kullanarakmi geviricem bu hamileligi gercekten cok yoruldum artik ne zor seymis annelik

Hamile kaldigimdan beri bitmedi surekli antibiyotik kullanarakmi geviricem bu hamileligi gercekten cok yoruldum artik ne zor seymis annelik
Benim de ilk hamileliğim de öyleydi her tahlil verdiğimde enfeksiyon çıktı hiç ağrım falan olmamasına rağmen. Tek kullanımlık saşeler kullandım sürekli. O zaman ben de tedirgin olurdum. Bunda inanki amoklavin falan kullandım düşün ve bebeğim çok çok küçüktü. Enfeksiyon düzeyi yüksekse yine de doktoruna danış ama kullan diyecektir dediğim gibi enfeksiyon daha sıkıntı. Kar zarar hesabı yapmak gerekiyor ilaç kullanımında

Evet ama kullanmicam

Hata edersin canım.
Doktor verdiyse kullanman lazım. Enfeksiyon daha riskli.
Belki bir kutu ilaçla geçmiyordur. İlaç bitiminde tekrar gidip test ver. Başka ilaç gerekebilir.

Bir defasında çok şiddetli boğaz enfeksiyonu geçirdim. Doktorun verdiği ilaç bitti ama yara duruyordu. Eşimin yarım bıraktığı antibiyotiği de içtim öyle geçmişti. Kafama göre kullandım ama o zaman hamile değildim zaten..

Ben ilk gebeliğimde 6. 7. haftalarda kullanmıştım idrar yolu enfeksiyonu yüzünden. Doktor uyarmıştı kullanmazsan düşüğe, anomaliye ve erken doğuma sebep olur diye. Purinol da vermişti bana..

Ben antibiyotigi birakali 1 ay bile olmadi gecmisti tekrarlamis ve onceki baya kasinti falan yapiyordu mantardu sanırım ben hayatimda bu kadar antibiyotik kullanmamistim bu 3 falan olucak

Ahh ahh maalesef bi dogursak saglikla hayirla

Kızlar stres yapmayın,ben gebeliğin başında kan ve idrar testi vermiştim.sağlık ocağı kültür sonucunu vermemiş.doktorum söyledi aslında sonuç yok diye yanma vs var mı yok dedim öyle kapandı.geçen hafta doktor değiştirince sonuçları istedim sağlık ocağından ne göreyim üreme oldu yazıyor,nasıl panik yaptım anlatamam.2 aydır enfeksiyonla geziyomuşum,bebğime zarar verdim diye düşündüm.testi yeniledim çok şükür üreme falan yok.zaten hiçbir şikayetim de yoktu ama yine de kafaya takıyor insan.bol su içmeme bağladım ben , günde 3 litreye yakın su içiyorum

Ben antibiyotigi birakali 1 ay bile olmadi gecmisti tekrarlamis ve onceki baya kasinti falan yapiyordu mantardu sanırım ben hayatimda bu kadar antibiyotik kullanmamistim bu 3 falan olucak

İdrar kültürü mü yoksa sadece idrar testi mi yaptırdın?

Bir de gebelikte arttığını çok duydum enfeksiyon ve mantarın
Bu haftalarda akıntı da artarmış. İç çamaşırının kuru olmasına dikkat et

Arkadaslar şimdi çok şiddetli burnum kanada korktum cuma randevüm varda sizde böyle bişeyle karşılaştınızmı
Ben son 1 aydır her sabah burnumda kurumuş kanla uyanıyorum. Yazacağım şey için kusura bakmayın, sümkürürken parça parça dökülüyor. Gün içinde de sümkürünçe geliyor. Ama hiç kanama olarak gelmedi. Normal diye biliyorum.

Günaydın kızlar, geçenlerde biri sormuştu ama cevabını kaçırdım e bebekteki indirimler mağazada da var mı ? Sadece online özel mi yoksa?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…