2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Canım hamilelik döneminde salgılanan progesterondan dolayı idrar yolları da genişliyomuş ve enfeksiyon oluşabiliyormuş. hamilelikten önce de idrar yolu enfeksiyonum vardı, bi sürü antibiyotik içmeme rağmen tamamiyle geçmemişti. Hamilelik döneminde manurol diye suya karıştırılan bi antibiyotik aldım, sürekli test veriyorum yine. Önemli olan çok su içmek, pamuklu çamaşır giymek ve o bölgeyi kuru tutmak. Aldığımız fitiller de akıntıya sebep olduğu için enfeksiyonu tetikliyo maalesef. Çok geçmiş olsun, bi an önce atlatırsın inşallah

Doktorunun özel muayenehanesine gidiyorsun anladığım kadarıyla. O yüzden hastane araştırıyorsun diil mi? Şimdi bu doğum ücretleri hastanenin kendi doğum doktoru ile olacak doğumlar için sanırım.
Sen kendi doktorunun doğuma gireceğini belirtirsen, hastaneden sadece ameliyathane ve yenidoğan hizmeti alacaksın, ona göre fiyat değişir.
Şahsen benim için de aynı durum geçerli. Doktorum bi kaç tane hastane ismi sundu, benim de eşimden dolayı Acıbadem sigortam var, hangisiyle anlaşırsanız ben oraya gelirim dedi.
Hayırlısıyla o günleri yaşarız inşallah

Yok kuşum benim yanlış anlaşıldım heralde. Ben zaten liv hospital samsunda Takipli yim doktorum var özel muayenehane değil yani. Sadece bugün önümüzdeki hasta girişini yaparken sağlık poliçesi denen şeyi duydum ve yalnızca 15 TL ödedi. Bilgim de yok genel olarak. Buranın doğum paketi varmıdır neleri kapsıyor. Bi internette yazarsa bakayım dedim bir tablo çıktı karşıma liv sezeryan doğum ücreti 20bin küsür diyor onun öncesinde 7 bin 6 bin medical park ve medicana rakip ediyor yavaş yavaş azalıyor. Şimdi doğru olmama ihtimali var elbet ama olursa da niye bu kadar nerdeyse 13 bin fark var ona şaırdırm. Ve sizlerle ve bilgilerinizle kıyaslamak adına sordum canım benim

Canım çok üzgünüm ne desek boş Allah hayırlısını sağlıklarını nasip etsin

En çok kafama taktığım durum, bu bende ne zamandan beri var. Yani şikayetim var diye gitmedim ben rutin bir şey olarak doktor istedi diye gittim. Gebelikten bu yana pamuklu çamaşır giymeye özen gösteriyorum. Su genelde az içiyorum yine gebelik nedeniyle dikkat etmeye çalışıyorum. Bilmiyorum kuzum ya bebeklere zarar verecek bir şey olmasın da gerisi önemli değil çok.

Kızlar şu doğum paketi ya da doğum poliçeleri hakkında konuşabilir miyiz biraz ya. Hastanelere göre biraz da. Hangi özellerdesiniz fiyatlar falan. Bilenlerden bilgi almak isterim
Valla paket fiyat sormadm ben hic acıbademe gidiyorum muayene ucretu her ay 400 tl ekstra ne test isterse bide dogumda sezeryan 7500 tl mis cüzi bir miktar da sağlıkcı indirimleri oluyor yine de iyi gibi geldi bana fiyatı

Canımm cok üzgünüm ama dedigin gibi hayırlısı buymus demekten baska bisey gelmiyor elden Allah ım en yakın zamanda masip etsin insallahen saglikli bir sekilde

Kuzum benim doktorum hastaneye bağlı çalışmıyor. Doğum yaptırdığı bir iki özel hastane varmış. Ve geçen sene tek bebek için 20 bin civarı demiş. Yani bana aşırı uçuk gelmişti daha zaman var diye kendim hiç sormadım. Belki doğuma girmek istemeyecek bile onu dahi bilmiyorum. Takip konusunu bile sevmiyor mesleki doygunluğa ulaşmış sadece belli şeyleri yapıyor. Biraz daha ilerlerse hamilelik o zaman sorarım diyordum açıkçası çok fazlada düşünmedim doğum olayını Şimdi takibi yaparız yaparız bir de doğumda olmazsa da üzülürüm hiç düşünmedim ya… kürtaja ona gitmeyip üniversite hastanesinde tanıdık bir doktora gitmiştim. Doktordan yana sorun yokturda. Hastane ortamı çok kötüydü. Anestezi de ölüyorum zannettim. Asistana yaptırıyorlardı başında ki doktor kıza çok fena cırladı korktular ben kötü olunca. Beni de düşürdüler mi ne yaptılar bilmem kalçamın üstü mosmordu. İğne morluğu değil. Çok fena bel ağrısı kaldı üzerimde. Tek iyi yapılan şey kürtajdı şükür rahimde hasar kalmamıştı. Ama zaten psikolojik olarak üzerine düşecek durumda değildim. Öyle geçti. Korktum ama. Gerçi olacak olan her yerde her şekilde oluyor da. Rabbim esirgesin inşallah

Canım benimde çok beze oluyordu bana ovalamadan kolonyalı pamukla bastır demişti birde iğne yapılırken ister istemez kasıyorum bazen o zamanlar özellikle oluyor derin nefes al kasmamaya çalış kuzum

Canım aspirini 30.haftadan sonra önermiyor. Bebeğin kalp kapağının kapanmasını engelliyormuş. Bana 30 da bırakacaksın dedi. Aynen mor gezme derdi de değil de iğne yapacak yer derdi daha çok
Corasprin bana 37. Haftaya kadar devam dedi hem tüp bebek hem kadın doğum doktorum canım. Hepsinin uygulaması farklı işte…

Ben geldim kızlar bugünün kontrollerinden ilk ben geldim sanırım herşey iyi hamdolsun bir kızımız bir oğlumuz olucak Allah nasip ederse Rabbim benle birlikte tüm isteyenlere bu duyguları tattırsın
Ne kadar güzel hem kız hem erkek evlar sahibi olacaksın aynı anda sağlıkla kucağına almak da nasip oldun inşallah

Canım ne denir bilmiyorum ama Rabbim gönlüne ferahlık versin en doğru zamanda sağlıkla sıhhatle yavruna kavuşmayı nasip etsin

Benim tamamlayıcı sağlık sigortaö var canım, ben de Liv’e gidiyorum. muayenelere sadece 15 tl fark ödüyorum- 10 gebelik muayenesini karşılıyor, 10’dan fazla gidersen normal muayene ücretinş ödüyorsun. Tarama testleri, şeker yüklemesi vs. o standart kontroller, tahliller de dahil, doğumda da birşey ödemiyorsun full karşılıyor ve bebeğin ilk kontrollerini.. Ama doğumu en az 1 sene önceden ekletmiş olmam gerekiyor

Valla paket fiyat sormadm ben hic acıbademe gidiyorum muayene ucretu her ay 400 tl ekstra ne test isterse bide dogumda sezeryan 7500 tl mis cüzi bir miktar da sağlıkcı indirimleri oluyor yine de iyi gibi geldi bana fiyatı
Aynen ben de 2 haftada bir 200 400 aylık oluyor. Ama doğum da aynı snin ora gibi olursa razıyım ya i de

Senin takibin de değişikmiş dur bakalım ozamn biraz bekle ama çok da geç kalma bunları sormaya doktorun yerin de belli olsun girecek olan da hadi işin maddiyatını da geçersek.
Ayy yavrum yaa niye böyle oluyor yazık benim de iş arkadaşım üni de yaptı doğumunu o da anesteziden yakınırdı ölüyordum ben diye anlatır hep
Olcağı varsa her yerde olur tabi ama ne biliyim Allah esirgesin aksiliklerden

Evet çok güzel bi şeymiş maalesef gecikmişiz daha doğrusu bunlar hiç düşündüğümüz şeyler değildi aman dur sigorta yapalım bana devlet de öyle bişe sağlamadığı için. Sağlıkçı indirimi dedikleri var o da kuş kadar bişe

Cok üzüldüm canım, ne desek teselli olmaz. Hayırlısı böyleymiş inşallah en kısa zamanda en güzeliyle gelir bebeğin sana Geçmiş olsun

Ben de 3 senedir doğum ekli, işte hemen olur diye düşündüğümden üstüne kaç sene geçti kaç doğum parası ödedik.. Doğum paketleri de var hastanelerin, kontrolleri ve doğumu karşılıyor bildiğim, Ankara’da 10-15 bin civarı sanırım ama herşey pahalandı belki bu da pahalanmıştır

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…