2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Valla agri olsa korkutuyor olmasa yine korkutuyor bnde agrıdan korkuyorum zaten ilerledikce gecermis 2.trimesterde pek olmazmis son 3 ayda baslarmis tekrar korkma icini feelrah tut
2.trimester deyim dün ve bugün inanılmaz kasık sancısı çektim. Damarlarım çekiliyor gibiydi rahimde baskı vardı özellikle ayağa kalktığımda. Sürekli yatma isteği oluyordu. Çok tedirgin oldum ama muayeneme az kaldığı için sabrettim. Şu an geçti ama yine başlar korkusu var. Bazı günler hiç bir şey olmuyor gayet enerjik rahat oluyor bazı günler ağrı oluyor bazen az bazen fazla yani bence bir standartı yok. Doktora göbeğim çekiliyor son aylarda olurmuş normal mi korkuyorum dedim. Güldü normal olabilir her dönemde dedi. İnternette okusam sadece son aylar diyor. Bilemiyoruz Rabbim biliyor inşallah her şey yolunda ilerliyordur

Kızlar az önce fitili yerleştirirken parmağımı çıkarttığında kırmızı kan bulaştı.peçeteyle sildim bir kaç kez pembe gibi oldu.yattım dinleniyorum.doktoru aradım hemşire tahriş olmuş olabilir devam ederse gelin dedi.Çamaşırımda hiç leke yoktu fitili yerleştirmeden önce.birde tırnağım biraz canımı yaktı ama içeye daha girmemişti.bir kaç kez de Canım yanmıştı böyle hiç kan gelmemişti..Şimdi kalktım baktım Kan yok ama çamaşırımda açık kahve akıntım var peçeteyle sildim kahve akıntı yine var..
Ne yapacağımı bilmiyorum

Benım de kırmızı kanama 1 kere. Olup sonrasında kahverengı lekelenme gelıyordu dınlen bol su iç bence alttan degıl yutarak al fitili tamamen gecene kadar bana hep oyle yaptırdılar aksi halde aktıflestıni göruyordum

Aynen bende gun icinde bile anı anını tutmadıgı zamanlar oluyor keske hep kuş gibi hissetsem dıyroum bende

Kuzum biraz önce sordum da değiştirmesin demiş drum hemşireye üzerinden bantla dedi hemşire valla bende her tarafını bantladim kalkmasın diye sanırım kalkmaz bunu sen ne için kullanmistin
Merhaba,öncelikle süreciniz hayırlı olsun..climara forte bantı ben de yaklaşık 2,5 ay kadar kullandım,kabusum gibiydi hava sıcak benim tenim hassas çok yan etki yaptı bende,bantı çıkardıktan sonra kaşındı,kızardı..
bant üzerine birşey yapıştırılmayınca illaki kalkıyor,ben kolayı üzerine her defasında ameliyat bantı yapıştırmakla buldum ve öyle rahat ettim.. tavsiye ederim..

Aynen bende gun icinde bile anı anını tutmadıgı zamanlar oluyor keske hep kuş gibi hissetsem dıyroum bende
Valla iki gündür hiç halim yok yine ama ondan önceki günler enerjiktim. Bir de asabiyim ya sancılar geriyor belki de bilmiyorum ama her şeye sinir oluyorum asabi şirin “nefret etmekten bile neffffret ediyorum”

Çok teşekkür ederim. Gerçekten beni bir günde bezdirdi resmen elim sürekli orda, dün evde ameliyat bandı yoktu normal koli bandıyla her tarafını yapıştırdım ama gece haliyle hep kalkmış şimdide Sürekli kalkıyor koli bantlarini çıkarıp ameliyat bandı yapistirsam bu sefer diğer bantta koliye yapışmış oda çıkıyor napcam bilemedim çok gerdi beni

Dogru diyosun herkesin ki kendine göre degisiyor aslında galiba bildigim tek bisey var oda biz rahatta olsak korkuyoruz sancılıda olsak ben hamilelik sürecini hic sevmedim hep bi korku insallah saglıkla sıhhatle dogarlar biran önce

Valla öyle eşim de benimle aynı stresi yaşıyor resmen. Canım bebiş iyidir dimi diyor sürekli. Çok zormuş bütün gün aklımda diyor. Ben de sürekli iyidir inşallah hayırlısı ne ise o olacak vs diyorum. Sağlıkla atlatalım inşallah bu süreci

Belki tirnagin tahriş etmiştir kuzum telaşlanma akintini takip et olmadı acile gidersin

Canım ben hep eldiven kullanıyorum nolur nolmaz diye bence eldivenle yap

Belki tirnagin tahriş etmiştir kuzum telaşlanma akintini takip et olmadı acile gidersin
İnşallah cnm ama parmağımın ilk boğumuna kadar her tarafı kan oldu.tırnağın tahrişi olduğunu düşünmüyorum çünkü İçeri girmeden cnm yandı ve parmağım direk içeriye girdi o kadar kan akışı bir anda olup da her tarafını kaplamaz.yattım dinleniyorum kahve akıntı olarak devam ediyor kendimi iyi hissetmezsem acile gideceğim

Aslında mantıklı ama bu tahriş değil bence fitili yerleştirirken denk geldi.çünkü bir kaç kez yine tırnağın rahatsız etmişti kan gelmemişti.Bekleyeceğim akşama kadar bakalım
Kahverengiyse dinlenince geçiyor kzum zaten fitil de kullanıyorsun o korur inşallah devamı olmaz merak etme. Kan olursa direk acile gidip progestan iğne vurdurrsun onlar da onu vuruyor zaten hemen

En başından beri bunu savunuyorum zaten bir an önce sağlıkla huzurla kavuşalım. Süreç çok uzun ve zorlu geliyor bana. Hiç öyle laylaylom geçmiyor. Göbeğimi gere gere dolaşamıyorum aslında doğunca da bitmiyor tecrübeli olanlar asıl o zaman başlıyor diyorlar ama ne bileyim vücudumda iken daha bir korkuyorum. Aşırı bir sorumluluk hissi. Bir çok şeyi de öğretiyor. O kadar mucizevi ki… Ben özellikle kadın doğum doktoru olup ateist olan biri varsa hiç anlayamam şu saatten sonra zoru başarır sonra çevremdeki her insan kendim de dahil daha değerli geldi. Hani oramınızı buramızı beğenmiyoruz ya da başkalarında aman gözü küçük burnu uzun şişman ayağı çarpık vs vs diye etiketliyoruz ya bunun gerçekten ne kadar hadsizce, bayağı ve cahilce olduğunu daha iyi anladım. Öyle aşamalardan geçiyor ve doktorun dediği gibi rahimde olan bebeğe müdahale şansımız yok diyor ya müdahalesiz bir alanda oluşuyor filan gerçekten 100 gramlık bir şey belki şu an tırnağı tüyleri bütün organları var hareket ediyor cidden düşününce çok şey var. Diğer taraftan da bu kadar endişe çok yıpratıyor bir an önce doğum gelsin kucağıma alayım istiyorum. Sanki vücudumdan ayrılınca daha az sorumluluk taşıyacağım gibi ama aslında değil onu da biliyorum.

Kıyamam sana druna sor muhakkak kendini takip et

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…