2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Liflenmiyorum bayadır kuzum. Çok istiyorum açıkçası ama ortam olmadı diye liflenmedim şu an her yanım yara zaten

Merhaba.. flymix ürününü araştırıyorum bende.okula giden oğluma sıkmak için ihtiyaç değil gerekli de değil sadece kokusu çok hoş diye duydum.. olmuşken de virüs bakteri uzaklaştırıyor ise alayım dedim ama kokusu gerçekten güzel mi. Beğenmeyen bir kesim de varmış çünkü kokuyu. Satan eczane de yok çevrede. Denemedim o sebeple

Oy yani zor daldım tamam mecbur işini yapıyor hemşire gece on iki de geldi serum vermek için. Dedim bu damar yolu bir hafta olacak nerdeyse serumdan sonra çıkarsanız sabah açarlar bir gece rahat uyusam. Olmaz dedi gitti. Sabah gelenler değiştirsin dedi. Resmen yalvardım yani acil bşr şey olsa da pat diye açıyorlar zaten. Neyse kural böyledir belki dedim. Az önce kan almaya geldi. Dedim damarlar mahvoldu geldiğimden beri sürekli del del. Neyse az kalmış hadi filan dedi damarların iyi dedi neyse ben görüyorum yani girdiği damar incecik çok acıyor zaten kaç defa alındı oradan da, soktu kan gelmedi dahada ilerletti yok daha da ilerleyecekti beynime kadar çıkmayı düşünüyordu bir daha delmeyeyim dedim dedi olsun artık çıkın dedim çok kullanmışlar filan diyor hem öyle hemde o damar cidden incecik bir şey yani, elimin üstünden alın dedim. Çok acıtıyor ama rahat alır diye. Yanda kalın bir damar vardı ona yöneldi dedim ki şimdi ondan damar yolu açarlar yine açarlar dedi biliyorum moraracak yani mahvetti gitti. İlk iğneyi soktuğundan bşr damla kan geldi kan şekerimi ondan ölçmeye kalktı ölçmedi cihaz. Bak diyor gerildin şeker bile ölçülmüyor ne alaka ise. Alkol değdirdiniz ilk çıkan kan ile de ölçmeye çalıştınız demedim de ona ondan ölçmedi yani. Parmağımdan ölçeriz sorun değil dedim. Kan aldığı yerde iğneyi bıraktı dur dedi. Tekrar cihazı ayarladı. Sonra gelip iğneyi çıkardı zaten irice bir damar bir sürü kan çıktı oradan ölçtü. İşte moraracak orası yani. Bugün ilk defa görüyorum zaten inşallah çıkana kadar bir daha denk gelmez. Şekerim 76 çıktı insülin sakın yapma diyor. Benim genelde açlık öyle çıkıyor zaten. Kafama göre nasıl yapmayayım öyle çıkıpta yapmadığım olmadı doktor söylerdi heralde kaç aydır. Tokluk yüksek diye yazdı doktor tamam yapmam dedim artık. Ay bak akşam nst bağladı gitti intörn bir saat oldu resmen gelmedi mahvoldum belim ağrıdı lavaboya gideceğim. Diyor sancın var ondan çıkarmamıştır yahu gelip bakmadı ki. Hem nerde görüşmüş bir saat nst de tuttukları 40-45 dakika uzatılmış hali yani o da sorun görürlerse bir saattir yazıyor bebekler sıkıştı zaten. Ben ellemem şimdi dedi gitti. Sancım yok dedim varsa da artık bellidir zaten de öyle demedim yüzünede kasıldı bebekler içeride dedim. Neyse ellemeyebilirsin kimse söyle belli ki unuttu gitti yani. Yazık değil mi acı çekiyorum orada. Kendim durdurdum söktüm. ne olursa olsun dedim. Kalktım lavaboya gittim. Zaten neredeyse artık birine takıp yorumlayacak hale geldim. Az daha gelmese diğer bebeğe kendim bağlayacaktım. Bir kere daha böyle olmuştu unuttular. Hemşire geldi söktü sağ olsun. Yazık dedi kalk yürü biraz. Zaten iki gram uykuyu zorla savaşarak elde ediyorum oradan bile sinir olmuştum tam daldığımda geliyor diye sinir oldum gitti şekerim de yükselmiştir artık

Ahh neler yaşamışsn sabah sabah ☹damar yolu konusunda malesef gecede olsa bırakılmıyor acil bisi olur diye ama bulamama konusunfa uydurdukca uydurmus en güzel bahane cok alınmış ince damar vs Allah yardimcin olsun valla ama inatla anlamiyorum ve sinir oluyorm su kan alirken madem damar yolu degisecek guzelde damar ac ordan hemen kanıda ayni yerden al ilac verilmemisken sekere de bak 1 kere sadece acısın canın ne deyim kilyacim insallah bebislerle sag salim evine gider miss gibi bugunleri unutursun

Yaa bende onu dedim mı sıze
Dogumdan sonra tansıyon seker ölçüm yaptılar
Daha yenı cıkmıstım amelıayttan ac oldugum halde 297 cıktı sanırım stres ten
Basına gelen olursa panıknyaomayın sonra normale dönuyor dıcektım acaba dedımmmıııı demedımmmıııı

Günaydın herkese güzel mutlu bir hafta olsun insallah
Gunaydınnnn aminnnn
Bende uzun zamandır bu gece saat bası kalksam da şükürler olsun uyku arası atak gecırmeden yattım onun mutluluğu için deyım RABBIM e sonsuzzz şükürler olsunnnn ınsallahh boyle devam ederım
Allahım kımseyı caresız bırakmasın
Evladım da gelsın hayırlısı ıle insallahh daha da iyi olurum allahın ıznı ıle

Senin yaşadığın şey kimsenin umurumda değil. Her gün kesip biçseler takmayacak duruma gelmiş bir çoğu. Ay onları da anlıyorum da. Allah kimseye dert vermesin ne diyim Kıyamam arkadaşımın annesi diyaliz hastası idi bütün kolu mahvolmuştu damar yollarından konuşurdu Ne zormuş ya yıllarca çekmişti rahmetli. İnsan başına gelince gerçekten ne demek olduğunu anlıyor . Rabbim büyük dert vermesin kimseye

İnsan kendi canını geçiyor da. Ay başka arıza çıkmasın da şuradan evime gideyim çıkan için kendi canın adına endişe duymaktan çok orada kalacağım diye endişe ediyorum

Günaydın kızlarım...
Güzel ve mutlu haberler alacağımız bir hafta olur inşallah. Benim hayatım özel alanda çok iyi ilerlemiyor maalesef. Çok değer verdiğim çok yakınımın sağlığı ile ilgili kötü haberler aldık çok da yapılabilecek bir şey kalmamış maalesef. O yüzden içimden bir şey gelmiyor burayı da çok takip edemiyorum bugün geriye dönüp okuyacam

Gercekten insan basına gelmeden anlamıyor ne deyim Allah beterinden korusun cok sukur iyisin yinede kasintı haricinde insallah dogum sonrasida hepsi gecip gitmis olacak bebislere artik anlatirsin neler oldu size hamileyken die

Yaa masallah valla cok sevindim.böyle böyle gecip gidecek insallah hep iyi olacaksn bebisinde gelecek hic canını sıkma bizim taze annemiz

Aminnn kuuzmm ınsallahh rabbım yardımcısı olsun herkesınnn ınsallahhh
Sende bebeklerın le saglıkla sıhhatle huzurla evıne donuceksın
Bana hep sabır ve zaman dıyorlar hersey ıcın gerek benım rahatsızlıklarım ıcın gerek bebek kuvezde dıe vs
Insana o kadar zor gelıyor kı camlara cıkıp gokyuzune bakıp RABBIMMM benı kımseye muhtac etme dr larıın elıne de bırakma
Bedenıme ruhuma kalbıme bana şifamı sen ver
Ben ılac almaya bıle korkuyorum ya bebegıme zarar olursa dıe
Bu merhametı ıcıme sen verdın
Bızı merhametlı yaradan sensın sende bendekı olan bu duygunun kat ve katı var oyuzden gunahsız yavrumun hurmetıne
Şifamı senden diliyorum yalvarırım dıe cok dualar ettım caresız kaldıkca
Bazende demekkı Rabbım benım agzımdan ona yalvarmamı ıstıyor gözyası dökmemi istiyor dıe düşündüm
O kadar bebek ıstedık dua ettıkkı
Demekkı bıraz daha sabır kulum dıo
Dıe dusundum ama ınsan oglu ımtıhanalr kolay olmuyor kuzummm
Ben aciz caresiz bır kulum yarabbımm yalvarıyorum dıe cok haykırdım
Cok şükür bebegım ıyı
Kafa usg sı
Kalp ekosu felan cekıldı bı sıkıntı yok Rabbıme şükürler olsun
Dün bulanık kafa girdiğim yogun bakım odasından gayet hıc bsıey yasamam ıs bı anne vardı
Cıkısta normal hayattakı gıbı oluyorum
Insana ılac gelıyor o bebekler
Onu kucagıma alınca hıc busey olumsuz degıl sadece ona adapte. Oluyorsun
Sımdı süt sagdım oglen 1 de emıyor gıtmeden bı kerre daha sagarım ınsallah rabbım nasıp edıp verırse
Ohh misss
Oyuzden ınsan olumlu seykerı de yasamaya baslayınca ne kadar kıyemtlı zamanlar cok şükür dıyorsun
Sende onları gordugunde onların telasına düştüğünde bunları hıcc yasamamısa dönuceksın kuzum
Bana esım kokusu nasıl dıo koklayamıyırum cıft maske takılıyor
Zaten kıyamam koklamaya bıle
Aa ewet haklısın dıo
Bız annelern1 den 2 ye kadar emzırme saatımız 2 de baba saatı bı5 veya10 dk duruyorlar
Babalara gırıste stırıleze edılmıs onluk verılıyor elelr yıkanıp dezenfekte edılıyor oyle ıcerı alınıyor
Onlar gırıs yaomadan bız bebeklerı kuveze verıyoruz tekrardan
Babası na dun tekrar dezenfekte sıkıp kuvezın mınık camından parmaklarına vs dokun babası hısset dedım
Cekınerek tamam dedı oda dokunmaya bıle kıyamıyor kucuck bebek cunku
Burnuna ve el parmagına dojundu gerı cekıldı
Cıkısta ablamın ogluna dıyorkı
Aliii bıkıyormusun burnuna dokundum
Allahım okadar ınsan duygusal oluyor ki bızım kızımız dogdu dıyrouz
Son dklar kuvezın yanından bakarken bıle azcık gozu acılsa aaa actı actı ben ona dıyroum bak o bana dıo sen bak sen bak ben dıyorum kucagıma alıp emzırıyorum ben sen bak o baana kıyamıyor annesı sen bak dıe bana ıyı geldıgını bıldıgı ıcın ben ona kıyamıyorum evladını gorsun dıe yaa oyle boyle ılac oluyorlar
Insallahhh Rabbım evımıze getırmeyı de nasıp etsın
Hep dualarımda aklımdan burdakı arkadaslarımda gecıyor
El acıp dılıyerrek ısteyen herkese nasıl et dıe dua ediyorum

Gercekten insan basına gelmeden anlamıyor ne deyim Allah beterinden korusun cok sukur iyisin yinede kasintı haricinde insallah dogum sonrasida hepsi gecip gitmis olacak bebislere artik anlatirsin neler oldu size hamileyken die
Eşimde diyor inşallah önünden geçeceğiz gezmeye giderken diyeceksin sizin için burada şu kadar yattım ahh dedim o günler gelecek mi

Yaa masallah valla cok sevindim.böyle böyle gecip gidecek insallah hep iyi olacaksn bebisinde gelecek hic canını sıkma bizim taze annemiz
Yaaa kızlar kızlarrr ınsan daha neler yasıyor
Ben krızlerde bebek orda gecem ayrı gunnduzum ayrı o ara süt düşüünüyrosun felan gıtsın gelmesın
Cok konusmakta ıstemıyrıum o duygulara tekrar gırmeyı yazabildigıım kadarı ıle sızınle paylasmaya calıstım edındıgım tecrube ve yasadıklarımı
Kii benden sonrakıler de bıseyler yasayınca ornekk olsun hepsı gecııcı rabbım bas etmeyı nasıp etsın onnemlı olan o

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…