2021 Nisan Anneleri

Maşallah canım

Ay ne güzel anlatmışsın Ne kadar kötü hissetsem de bebeğim için kendime dikkat ediyorum ama şu hamilelik bitsin gerçekten kalbimi kıran herkese hakkımı helal etmeyeceğim. Doğumun nasıl başladığını anlamazsam diye çok korkuyorum ya ve stresten bebeği sıkıyorum diye çok korkuyorum bi de.

Kızlar sabahtan beri hastanedeyim sancılarım çıktı nst de 80i bile gördük gece size hareketlerden bahsetmiştim canım çok yanıyor diye geriniyor acıtıyor adet sancısı gibi vuruyordu o an nst de bunları yaşadım ve sancım 60ın üstüne çıktı hep onları yaşarken ama doktor düzensiz olduğunu söyledi bebek kanala girmiş tam doğum şeklinde yüzde 90 normal doğum olur çok uygun dedi sanırım biz 39ları göremeyiz. Bu arada kilosu 1 hafta önde gidiyordu şimdi haftasına düşmüş üzüldüm biraz 2615 gr olmuş 2800 bekliyordum ben hep öyle ilerliyordu çünkü beslenmene dikkat et dedi onun içinde. Bizden bu kadar kızlar haftaya tekrar gideceğim.

Ya birazcık stresliydim bugün ondan olmuş olabilir mi? Duygusallık da var biraz ağlayıp durdum. Sürekli sertleşip duruyor karnım da. Ya o sertleşme işi son bi haftadır baya var da aslında.
Sıklığını not al canım.. Bu kasılmalarımız olacak artık bu haftalarda .. yine de doktoruna söyle belki nst ye çağırır..

Geçmiş olsun canım beni hastanede yatırdıkları gece benim sancılarım 120 olduğu olmuştu ama hemen gelmiyormus bebek ben de o an gelecek diye ödüm Kopmustu. Kilosu da iyi 2.5 üzeri korkulacak birşey yok dedi bana ebe de doktor da. Açılma falan var dedi mi sana

Takma hic kimseyi doğumdan sonra daha fazla konuşur onlar. Tıka kulaklarını. Bu günleri kaçırma, inan geri gelmiyor ah niye kendime bebeğime bunları yapmalarına izin verdim diye üzülmek çok acı. Doğumun başladığını anlayacaksın inan, çünkü herşeyden once Allaha emaneti, hem biz hem o melek, bir şekilde haberdar olacak ve hastaneye gideceksin. Hepimiz başka şekilde farkedecgiz bak nisan ayında göreceksin O insanlar da inşallah kendileri daha fazlasını yasarlar. Valla olmaz olsunlar ya bir hamileye bir lohusaya yapmadıkları kalmıyor.
Mutlu ol lütfen

istahim kabardi kalkip yapim.

Ayy yarın bende nstye gireyim ozman bi ya ne olur ne olmaz bnmde geçtiğimiz kontrolde az almıştı kilo doktor bisey demedi ama banada az gelmisti inşallah bu haftaki kontrolde toparlamıştır diyorum bende

Ay şakın yapma onu ilk gebeliğimde o kdr çok taktım ki herkesi nerde ne ara Doğum yaptım anlamadım çok pişman oldum, şimdiki gebeliğimde bir kapadım kapımı saçmalayan herkese kafa misss oh yarım düzine dost görünümlü şeytanı sildim hayatımdan sosyal medya hesaplarımdan ne gördüm ne duydum kuş gibiyim, Rabbim evimizden kapımızdan uzak tutsun dili içi başkaları Azıcık tırnağın varsa kendin kaşı başını kimseden birşey bekleme insanoğlu burnundan getiriyor çünkü ne minnet et ne etsinler oh mis

Bende bugün yeşil mercimek yemeği ve yoğurtlu erişte var az önce tüm evi süpürüp toz aldım wc ovdum çamaşır attım şimdi yemeğe girişcem Kadın olmak ne zor anam oy
Cok zorrrr kalkmaya halim yok. Camasir attim makinaya yikanmislari serdim bulasiklari makinaya attim biraz elbise katladim basim döndü uzandim tam benim sipa geldi anneee bezim doldu degistir diye sonrada oyun istiyorum gel lütfen yoksa meme saati diye tehdit ediyo Bide dili acildi bu ara sürekli anne bu ne anne su ne beynim gitti cenem agriyo anlatmaktan. Ayy iyi degilim dedim hastami oldun uyu diyo yoksa dr gelir.

Spinal di canim simdi komple uyutulucam. Ilk hamileligimde bel agrilarm yokdu dogumdan sonra basladi mesela suan uzansam cok zor kalkiyorum 10 daikada ayakda dursam belim kopuyo. Ama kisiden kisiye degisir.
Bi şey daha sorsam, spinal ya da epidurali bebeğimin ilk anını görebiliyim diye düşünüyorum, bi de genelden uyanmanın sersemliği olmasın diye. Sonradan kronik ağrım olursa o anı görmek o ağrıları telafi etmez benim için, çünkü bi yerde ağrım olunca bütün modum düşüyor. Spinal için iyi ki yaptırmışım mı diyorsun yoksa keşke yaptırmasaydım bel ağrım olmasaydı mı diyorsun?
Kizlar acaba bel fitigi spinal olmaya engel mibendede 2 tane bel fitigi var bunu hic soylemedim doktora
Benim kadın doğum doktorum yapılamaz dedi, sinir cerrahı da ilk yapılamaz dedi sebebini sordum bel fıtığı hastaları eğilemiyor dedi, ben eğilebildiğimi söyleyince anestezi uzmanıyla görüşmek gerek denenebilir dedi. Eğer mr raporun varsa belki ordan bakıp hangi bölgede fıtık varsa ona dikkat ederek yapabilirler. Ben karar verebilirsem öyle yapıcam.
Hiç kiloya üzülme 2.500ü geçmiş maşallah, benimki de az almaya başladı 35te 2.400dü. Arkadaşımın bebeği 2.900 doğdu kısa sürede kilosu 4ü geçti

Hangisini yemek benden sorulur 80 kg oldum 20 kilo aldim
Gene oturdum kiz tansiyonum düstü oglumda cöktü hemen tepeme azicik meme diye Masallah ben 5 kiloyla duruyom balik yapcam sekersiz Allah bu gebelik sekerini bildigi gibi yapsin birakmiyo söyle doya doya löp löpp yiyeyiim herseyden. Bide benim galiba sancim var afedersin altim belim kopcak gibi. Bi yalanci sanci eksikti.

Hangisini yemek benden sorulur 80 kg oldum 20 kilo aldim
Bacım bunca liste veriyorsun ben akşama ne yapicam diye 1 saat kafa patlatiyorum
Ay okurken hepsini çekti canım ama benim gucum yetmez yapmaya senin masallahin var vallaha
Ben Içli köfte, çorba, salata bizim menü de... revanim de var dunden...
bizim evde de ufaklık anne şunu yapsana diyor öyle yapıyorum yoksa bana kalsa her akşam yeşil mercimek çorbası yerim acayip canım istiyor.

Kıyamam ya ama pek minik çok zor küçük bebeyle tabiki benmki büyük Allahtan öylesi daha zor minnak abiş

Bende en çok ikinci bebeğime hamileyken nasıl olcağımı merak ediyorum çünkü şimdi rahatım istediğim de yatıyorum istediğim de kalkıyorum

Ben yazarım siz isteyin
Içli köfteyi kim yaptı ellerine sağlık afiyet bal şeker şifa olsun Insallahh sizin menü harikaymış hele haşlamaysa kaç gündür diyorum başına otursammi içli köfte böyle sabahtan oturacaksın açacaksın çocuk okul vs derdi olmadığı gün evde kalabalık olmayacak

Ufaklığı yerim akıllı bidik ya hiç bisey yeme seydi akil bile verip severek yer maaşallah kuzuma...

Bende yesil mercimekli bulgur pilavı dur yarına şöyle bol soğanlı bi yeşil mercimek yemeği yapayimyine aklıma düştü mercimek aski

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…