2021 Nisan Anneleri

Kızlar kontrolden ciktim bebis 2600 gr 49 cm. Karın cevresi bi haftada geride ama cok onemli degil dedi. ( Tabi benim canım sıkıldı biraz) sonra bide suyu sınırda dedi havuç suyu iç dedi haftaya tekrar kontrol.
Havuc suyu icmeye basla hemen canim toparlar hizla. Beniimkide 2 hafta önce karni sis dedi gecen hafta normale dönmüs sudan ve yerinin daralmasindan kaynakli oluyor sonuclar bazen sasabiliyor demisti bide pozisyondan kaynakli suda tam ölcü olmuyor demisti o yüzden sinirlenme canim hemen sakin kalmaya calis havuc suyunu ic düzelecek insallah.

Bu seferde ciliz der cocuga süt gitmiyo der.. derde derrr. Benim kv 100 kilo üstü oldugu icin laf atamiyo
Benimkinin göbeği benden ileri geçen karşılıklı geçemedik holde gülüyor iki koca göbek sıkıştık diye hadi ben gene doğurcam gitcek

Tamam işt
Ya birazcık stresliydim bugün ondan olmuş olabilir mi? Duygusallık da var biraz ağlayıp durdum. Sürekli sertleşip duruyor karnım da. Ya o sertleşme işi son bi haftadır baya var da aslında.
tamam işte o sertleşme yalancı sancı başlamış vücut hazırlığa ama stres çok etken ben ilk gebeliğimde çok stresliydim senle bir başlamıştı bu sertleşmelerim, kasma kendini üzme ağlamamaya çalış kafanı dağıt

oglumdada tarih belirleyip plan yapmistik 2 hafta erken geldi buda abisi gibi heran sürpriz yapacak gibi bas asagida bekliyo heran tmm gelcem artik der gibi beklemede
Seninkiler planlı yaşamı pek sevmiyp sanırım akışına bırakıyolar

Bilmiyorum canım taip et hemen panik yapma ağrı damlalarını say bakalım belki öyle vurup geçmiştir çünkü hemen sakkk diye doğum olmaz günler e ağrı kasılma siklasmasindna sonra doğum oluyor
Ya benim bi haftadır ani giren ağrılarım, bıçak saplanması tarzı ağrılarım oluyor. Birden şiddetli bi ağrı giriyor ama belim ağrımıyordu bugün belim ağrıyor.

Ya birazcık stresliydim bugün ondan olmuş olabilir mi? Duygusallık da var biraz ağlayıp durdum. Sürekli sertleşip duruyor karnım da. Ya o sertleşme işi son bi haftadır baya var da aslında.
Canım belki okumussundur bende de uzun zamandır var bu doktorum şunu dedi bana, aralarını say 10 dk da bir düzenli oluyorsa gel demişti . Mesela sen kasilmalarini saydın 10 dk da oldu sonra yirmi dk da oldu bu düzenli demek değildir korkma doğuma hazırlık ama kendini dinle sen yine de

Benimde öyle dünden beri. Doktorum artik yalanci sanci falan olur rahimde bebekte doguma hazirlik yapiyor normal demisti. Bide suyun kanaman gibi seyler olursa gel dedi yani dogum baslayinca. Uzan dinlen kendini dinle geciyormu bi bak, ben öyle yapiyorum uzaninca daha rahatim.

Benimkinin göbeği benden ileri geçen karşılıklı geçemedik holde gülüyor iki koca göbek sıkıştık diye hadi ben gene doğurcam gitcek
Bizim skisma gibi bir durumumuz olamaz cünkü tanker gibi her yeri tikar Sen dogurcan emzirccen gidecek o kendi haline yansin

Seninkiler planlı yaşamı pek sevmiyp sanırım akışına bırakıyolar
ilki babasi kilikli özgür gencler ama bu bana benzesin planli disiplinli kafasina göre yasamasin ya nedir bu erkeklerden cektigim tek kaldim aralarinda kedim bile erkek

Muhittin kiz ne yemek yapiyon bugün? Bu aralar ne yapacagimi sasiriyom akil ver sekersiz olsun
Valla patlıcan biber kabak ayıkladım doldurcam

Dün taşlık pilav işkembe çorbası yapmıştım

Ondna önceki gün fırında patates tavuk

Kiyman varsa yoğurtlu ekşili köfte yap pirinçli bulgurlu felan mükemmel oluyor

Koymam yine varsa fırında patates patlıcan oturtma yada tencerede

Balık alabilirsen balık şöyle
Mantar sote yapabilirsin tavuklu yada sade

Benim hamilelikte en sevdiğim yeşil mercimekli bulgur pilavı mükemmeli karabiber kimyon mutlaka atip tavuk sulu

Havuc suyuna basladim canim seker oldugu icin korka korka ictim ama normal cikti seker. Arkadas dedi benimde karin cevresi geri cikiyodu sıkıntı olmaz ama ister istemez uzuluyosun

Annişler merhaba,
Bizimde bugün kontrolümüz vardı. 2600gr,47cm ölçülerim iz. Allaha şükür herşey güzel gidiyor. İlk defa nstye girdim, sancı çıkmadı. 12 Nisana gün verdi Dr. umuz.
Benimde 1 haftadır bacakta kaşıntıları vardı, krem kullandım ve lavanta çayı içtim şuan bitti kaşıntı.
Allah hepimizin yardımcısı olsun, bebişlerimiz korusun.

Ya ben basta düşündüm ama hastanem ziyaretçi kabul etmiyo eve de ben kabul etmicemkaldı o işler... bu bebiş için 1 yaş doğum gününü güzel yaparız kısmet olursa napalim
Doğum sonrasını bilen biri olarak en çok o uykusuz geceler meme ucu sızıları uyutamama serüveni, gaz çıkarma sancıları, kaka yaptı çığlıkları, banyo yaptırma paniği, pislikle mücadele, göbeğinden kan mi geldi sıvı mi geldi tedirginlikleri, aşı olurken bizim çektiğimiz acılar içimize akan gözyaşları, o doktorda tartiya ciktiginda aldigi kiloyu hesaplama korkuları ayyyy bugünümüze şükür aslında, acele etmeye gerek yok dursunlar güvenli güvenli içeride ne var dışarıda
Bu hafta yatcam kalkcam gelecek hafta yatcam kalkcam ondan sonraki hafta hoppp kucagimda 3 ten geriye sayim baslasa varya biri dogursun hepimiz panikten yatar kalkariz surda
Aynısını düşünüyorum birisi doğuma alınsa patır patır dokulucez. O yüzden herkes kendine mukayyet olsun vaktimiz var bizim daha
Kasılmaların arasını say canım, düzenli aralıklarla gelmiyorsa korkma, ayrıca karında ağrı muhtemelen gerindi ufaklık. Bak şöyle anlatayım bebek gerindigindearamı büyütmek istiyor ama rahim tamamen kastan oluşan bir organ o da büyümek değil aksine kendine korumak için kasılmak istiyor direniyor yani. Biz bu ağrıları ne yazık ki artık bebeğimiz güçlendiği için fazla hisseder oluyoruz. Kasılmalar için de sakin korkma, düzenli değilse, kan, su gelmediyse bebek hareketleri durmadıysa panik yok. Doktorum kasılma için şunu anlattı bana, eğer bu kasılmalar olmuyorsa korkmak lazım, çünkü doğumda bebek doğunca kanama oluyor ya, o kanamayı kontrol altına alan bu kasilmalarmis damarların uçlarını kapatıp kanın pıhtılaşmasını falan sağlıyormuş. Istediğimiz birsey bu yalancı kasılmalar dedi.
Sağlıklı bir hamilelikte normal bir süreç. Yatıyorsan kalk, ayaktaysan soluna uzan. Sakin kal. Pozitif bisiler ac izle, mutluluk hormonunu devreye sok hemen ve korkma doğum başladığında zaten karnındaki vadesi doldu dünyada başlıyor macera demektir. Hiç sıkıntı yapma.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…