2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Günaydın arkadaşlar şu yasak dönemi boyunca gerçekten ciddi boyutta karnım büyümüş görenler ee yasaktan önce yoktu böyle diyorlar sizde de durumlar aynı mı acaba kıyafetler den bile normal ufak bir top gibi bir göbek gözüküyor

Günaydın lierac çatlak kremi dışında onerebileceginiz krem yağ var mıdır. Eski çatlakların gerilmiş yenileri yolda demektir bu
merhaba ben bio-oıl yağ aldım 2 haftadr kullanıorum baya nemlı tutuyor ılk gebelıgımde catlagım yoktu ama karnım bu kadar cabuk cıkmamıstı bu sefer cok fena gobeklendım bende tedrgınım catlak ıcın o yuzden arastırıp bu yagı aldım sımdılık ıyı gıbı

Arkadaşlar kahvalti yaparken birden göbek deliği cevresinde karın ağrısı oluştu böbreklere de yayilan bir ağrı sanki yanlardan belime vuruyor adet sancısı gibi de değişik. Neden olabilir dersiniz böbrekler de falan sorun olabilir mi gecen hafta doktor muayne etmişti böbrekleri falan aslinda ama

Adet dönemin gelmiştir belki canım o dönemde yine ağrılar oluyormuş ya.

Ya kızlar sabah sabah konusmaları okudum ve üzüldüm acıkcası Tamam bir konu olmustu hepımız arkadasımıza yazdık sonra o konu bir daha gecmedi. Biz hergün giren insanlar olarak böyle bir konusmayı unuttuk gittik normal sohbet ediyoruz. Aciz kullar olarak affetmemek neyimize ki şu cümle bile fazla oldu kız bize ne yaptıda affedelim. İnşallah şuan bu mesajımı okur. Yazık hamile bir kadının kalbi kırılıyor şuanda ne gerek var. Eger bu yazdıgımı okuyorsan ben kendı adıma konusuyorum gel arkadasım asla bir rahatsızlıgımız yok kaldı ki ne haddimize yada haddime diyeyim.
Diger arkadasım kusura bakma adını alıntılıyamadım unuttum. Amacım senide kırmak degil

Gynoferon çok iyi ben ilk gebeliğimde kullanmıştım. Bu doktorum feramat yazdı mahvetti beni gyno ya döncem

Kızlar 4’lü taramada NTD riski 1:42 çıktı, doktor çok yüksek deyip hemen detaylı usg’ye gönderdi. Down sendromu riski çok düşük ama ntd korkuttu.

Benzer durum yaşayan var mı? 17 haftalık şu anda bebeğimiz, 20’li haftalarda tekrar detaylı yapacağız dediler

Ntd ne ki canim? Detaylıyi risk olmasa bile öneriyorlar zaten canim 22.haftada bende yaptıracağım ins

Ntd ne ki canim? Detaylıyi risk olmasa bile öneriyorlar zaten canim 22.haftada bende yaptıracağım ins
Ntd neural tube defect, yani nöral yüp açıklığı diye geçiyor. Risk yükseliğinin iki sebebi; beyin dokularında sorun ya da sırt açıklığı deniyor. O yüzden detaylıyı erkene çekti doktor.
Sırtta sorun görünmüyor ama diğer organlara henüz bakamadı, pozisyonu uygun değilmiş, görememiş. Bekliyorum ama çok endişelendim...

İnşallah temiz cıkar

Canım nöral tüp defekti ultrasonda görünüyor normalde ilk haftalarda doktorun söylememişmiydi bişey içini ferah tut olsa görürdü .Detaylıya girdin mi peki ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…