2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Kızlar merhaba. Benden bugün kahverengi leke geldi korktum😞 doktoruma da söyledim muayene edelim dedi ama bugüne yetişemedim yarın gideceğim inş. Yarın 16+0 olacaktım sizlerde var mı böyle bir durum kötü bişey yoktur değil mi ☹️
Canım önemli bir şey değildir inşallah merak etme,kontrole gittiğinde rahim ağzı ölçümü yaptır ne olur ne olmaz

Maşallah erkek senesi bu sene galiba cinsiyet öğrenenleré hayırlı olsun ikili test yaptiranlar güzel sonuçlar alsın 🤗
Biz haftaya çarşamba ogrenecegiz bakalım

Öncelikle sakin ol..
Söylemesi kolaydır elbette ama şu an nasıl olsa elinden başka bişey gelmez, stres yapma kendine de bebişe de..

Riskli diyen doktor, hangi değer açısından dedi bunu? Neden risk görmüş yani? Ve riskli diyen doktor kontrollerine hep gittiğin doktor mu? Ben çıkan değer aralıklarını çok anlamıyorum ama sonucunda bu risklerin altında “cut off değerin altında” gibi bi ibare var bende. Doktorum mesela “sonuçların normal” demişti. Sende de yazıyor mu?
Yaa zekice bir yaklaşım. Evet erken tahmin ve erkek dedi ama çok net konuşmadı. Bacak arası doluydu gösterdi bakalım. Kızım da var oğlumda. Öncelik sağlıkla gelmeleri.

Yerleşme kanaması ilk zamanlardakine denmiyor mu canım? Bu aylarda da mı var nereye yerleşiyor?
Bana ilk 3 ay çok önemli demişti kahverengi leken olursa korkma dedi rahim büyüyor ya. Önemli olan kırmızı aşırı derecede kan gelmemesi. Kızımda kanamam olmuştu benim ama şiddetliydi bacaklarımda suzuldu. Strese girme sende yarına kadar kalbini ferah tut

Herkese merhaba. İkili test sonucumuz 1:227 kombine risk 1:1552 trisomie 18 1: 8681 . Burun kemiği var ense kalınlığı normal. Doktor riskli olduğunu söyledi baska bi doktor önemli olanin kombine risk oldugunu bu sonucun normal olduğunu soyledi. Ama ben gunlerdir ağlıyorum. Yas 27 . Ne yapmaliyim lutfen bi yol gösterin .bursada yaşıyorum
Detaylı ultrasyonu bekle ağlayıp kendini strese sokma bu testler cok da güvenilir testler değil ikiliyi yaptirmicam ben bursada hangi doktora gidiyorsun

Kızlar merhaba. Benden bugün kahverengi leke geldi korktum😞 doktoruma da söyledim muayene edelim dedi ama bugüne yetişemedim yarın gideceğim inş. Yarın 16+0 olacaktım sizlerde var mı böyle bir durum kötü bişey yoktur değil mi ☹️
Geçmiş olsun bu haftalarda sanırım plasenta ve rahim ağzının durumu önemli yarın bakılır.İnşallah sorun yoktur, rahatlamaya çalışın doktorum açık kırmızı renk ve parçalı kanamalardan kork demişti😊

Yaa bu sene erkek senesi diyorlar ama doğruluk payı var mı bilmiyorum 😁 sağlıkla gelsinler de erkek kız artık hiç önemi yok

Akşam kafama tuz atmışlar haberim yok ağzını kaşıdın kız dediler 😁bilmem Çin Rus takvimi kız dedi sadece Nub tuttu Ikra meyra Ikra meyra doğru çıktı iki kere tahminde bulundu
Sağlıkla gelsin oğlusun 💙

Herkese merhaba. İkili test sonucumuz 1:227 kombine risk 1:1552 trisomie 18 1: 8681 . Burun kemiği var ense kalınlığı normal. Doktor riskli olduğunu söyledi baska bi doktor önemli olanin kombine risk oldugunu bu sonucun normal olduğunu soyledi. Ama ben gunlerdir ağlıyorum. Yas 27 . Ne yapmaliyim lutfen bi yol gösterin .bursada yaşıyorum
Hiç korkmayın, ikili test yüksek güvenilir sonuç vermiyor. Test sonuçlarında ihtimaller öyle yüksek de görünmüyor.
Başka bir doktora da gösterin, gerekirse nifty test yaptırın, o daha güvenilir.

Perinatologa gitmeni öneririm canım kesin sonucu o söyleyecektir .Stres yapıp bebişinide üzme annesi.Rabbim sağlıklı haberlerini nasip etsin inşallah.Bu testler kesin sonuç vermez olasılık gösterir

Canım önemli bir şey değildir inşallah merak etme,kontrole gittiğinde rahim ağzı ölçümü yaptır ne olur ne olmaz
Aa öyle mi iyi söyledin canım doktor bakar zaten inşallah da bakmazsa ben baktırırım, söylerim , sağol 🙏🏼🙏🏼
Bana ilk 3 ay çok önemli demişti kahverengi leken olursa korkma dedi rahim büyüyor ya. Önemli olan kırmızı aşırı derecede kan gelmemesi. Kızımda kanamam olmuştu benim ama şiddetliydi bacaklarımda suzuldu. Strese girme sende yarına kadar kalbini ferah tut
Kırmızı değil şükür, düşünmemeye çalışıyorum ardı gelmedi de şuana kadar. İlk trimesterda sürekli Progestan kullanmıştım ben zaten tüp bebek olduğu için. 2. Döneme girince psikolojik olarak çok rahatlamıştım, ama ara ara olacak galiba böyle.. teşekkür ederim cevabınız için🙏🏼
Geçmiş olsun bu haftalarda sanırım plasenta ve rahim ağzının durumu önemli yarın bakılır.İnşallah sorun yoktur, rahatlamaya çalışın doktorum açık kırmızı renk ve parçalı kanamalardan kork demişti😊
Sağol canım benim😊 dediğin gibi bu haftalarda plasenta ve rahim ağzına bakıyorlar aşağıda olunca olabiliyor diye okumuştum aslında denilince hatırladım. Bir sorun yoktur inşallah , teşekkür ederim🙏🏼

pufpuff pufpuff teşekkür ederim cevabın için canım 🙏🏼 O arkadaş da yazar umarım😊 yarın kontrole gideceğim öğrenirim yazarım buraya da size de ekstra bilgi olur, başınıza gelmez hiç inşallah🙏🏼

Kızlar sizce bu 24. Haftada başlayan idari izin kalkar mı
Kalkacağını sanmiyorum. Bu arada ben ayi geçkindir idari izinliyim sagolsunlar verdiler 1 haziranda başlayacağım sonra yıllık izin 24 hafta derken evdeyim nasipse
Stres yapmayin bu testler sadece olasilik unutmayın. Ama ben kahrolurum kendime günleri zehir ederim diyorsanız hemen nifty test yaptırın kesin sonuç veriyormus

Öncelikle sakin ol..
Söylemesi kolaydır elbette ama şu an nasıl olsa elinden başka bişey gelmez, stres yapma kendine de bebişe de..

Riskli diyen doktor, hangi değer açısından dedi bunu? Neden risk görmüş yani? Ve riskli diyen doktor kontrollerine hep gittiğin doktor mu? Ben çıkan değer aralıklarını çok anlamıyorum ama sonucunda bu risklerin altında “cut off değerin altında” gibi bi ibare var bende. Doktorum mesela “sonuçların normal” demişti. Sende de yazıyor mu?
Riskli diyen doktor hep gittiğim doktor. Pek bi açıklama da yapmadi sınırın birazck altında dedi sadece. Israrla sormama rağmen. Zaten bi daha gitmeyi düşünmüyorum. Raporun sonunda cut off değerinin altinda yaziyo evet ama hangi sonuc icin olduğunu anlayamadim. Yani biyokimyasal mi altnda yoksa kombine mi altinda. Kafam cok karişik.

Detaylı ultrasyonu bekle ağlayıp kendini strese sokma bu testler cok da güvenilir testler değil ikiliyi yaptirmicam ben bursada hangi doktora gidiyorsun
Cihangir hastanesine gidiyodum inegölde. Ama orda devam etmeyi düşünmüyorum. Medicana Volkan bey ya da Muzeyyen Uyanik ikisinden biriyle devam edicem nasip olursa

Merhaba kizlar,
Bugun doktora gittim, Nifty testi sonucum cikmis.Bebegimde herhangi bir kromozom bozuklugu yokmus cok sukur. Suan genel durumu da iyi gozukuyor.
Cinsiyetimiz de belli oldu..

Dun gece ruyamda bir vazo icinde bir suru tomurcuk karanfil cicegi gordum. Birden hepsi hizla acilmaya basladi, cok heyecanlandim. Hepsi de pembenin tonlariydi. Sabah kalkinca dedim kesin kiz geliyor 🌸🌼🌺😆
Ama cinsiyetimiz erkekmis hahaha 😂

Hadi ben simdi alisverise gidiyorum, beni kimse tutamaz 🤭🤭🤭
😄 sağlıkla gelsin oğluşunuz🤗
Merabalar kızlar bugün 13+3 olduk cinsiyetimiz erkek 💙💙 @ygmygm

Nub tuttu sadece kalp atışı ikili testte ki beta tutmadı hayırlısı olsun doktor tekrar ense ve burun ölçümü yaptı gayet iyi olduğunu suyunun falan söyledi akşama babamıza sürpriz yapıcaz 💐 Rabbim bu güzel günleri isteyen herkese yaşatsın inşallah
Amin inşallah 🤲 hayırlı olsun prensiniz sağlıkla gelsin inşallah 😊
Amin inşallah şimdi çıktım çok şükür ultrason temiz çıktı doktor %99 erkek dedi 😁
Hayırlı olsun sağlıkla gelsin inşallah 🤗
Ay ne cok erkek bebis var gurupta..Ben de bugun oglum olacagini ogrendim 🤭
Hayırlı olsun oğluşun 😊
Herkese merhabalar. Kıntrolden geldik. 11+3 bugün. Burun kemiği, ense kalınlığı herşey normal görünüyor şükürler olsun. İkili test için karar veremedim, 1 hafta süren var düşün gel dedi. Cinsiyet tahmininde bulundu ama net değildi. Buradan nub falan anlayanlar tahmin yazsın. Ben sonra drun tahminini yazayım.
Bana erkek gibi geldi 😊 ben ne ikili ne üçlü hiçbirini yaptırmadım yaptırmayı da düşünmüyorum hem kesin bi sonuç vermiyo hem de yıpratıyo insanı zaten kesin sonuç çıksa engelli vs. Olsa bile aldırmayı düşünemem o yüzden gerek duymadım
Kızlarrrr bizimde belli oldu cinsiyetimiz kız ım oluyormuş herkes sağlıkla alsın kucağına bebişini ❤️❤️❤️
Hayırlı olsun 😍 inşallah 🤲
Bu arada ben de bugün öğrendim cinsiyetini, oğlum olacak inşallah 😍 Sağlıklı olsun da cinsiyeti hiiç önemli değil ama cinsiyet öğrenmek değişik bir hismiş 😃 İsmini falan düşünmeye başlayabiliyorsun, kıyafetler beğenebiliyorsun...
Hayırlı olsun sağlıkla gelsin 😍her yeni bilgide daha da heyecanlandırıyo bizi bebişler😊

Riskli diyen doktor hep gittiğim doktor. Pek bi açıklama da yapmadi sınırın birazck altında dedi sadece. Israrla sormama rağmen. Zaten bi daha gitmeyi düşünmüyorum. Raporun sonunda cut off değerinin altinda yaziyo evet ama hangi sonuc icin olduğunu anlayamadim. Yani biyokimyasal mi altnda yoksa kombine mi altinda. Kafam cok karişik.
Hiç kafan karışmasın kesin bi açıklama da yapamadı sanki bu doktor başka bi doktora sorsan hem sonuçları çok kötü çıkıp ta sağlıklı doğan bebek çok var çevremde o kadar takma kafana kesin değil çünkü bu testlerin doğruluğu sadece insanı yıpratıyo bence ben o yüzden yaptırmadım ❤

X