2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Ne güzel perşembe tekrar göreceksin o zaman sorun olmadığı için sevimdim böyle devam eder inşallah

Ne güzel perşembe tekrar göreceksin o zaman sorun olmadığı için sevimdim böyle devam eder inşallah
Evet ama ben bu gün 13+2 idim perşembe 13+4 olcam bebek birazda önden gidiyordu hep hala önden gidiyordu yaptığı ölçüm doğru çıkar mı yüzünü doktora dönmüştü bakamadı işte o sebepten

Valla ben de sizlerle heyecanlanıyorum burada Bizim kontrol de yarın. Bakalım

Tam sınır gününde gideceksin ama yine de çok geç değil doğru çıkar endişe etme

Canım var böyle tipler bilmeden yargılayan biride bana her ay hamile kalabiliyor ilahi adalet diye yazmıştı banlandı halbuki ilki şubatta kimyasal gebelik ti martta hamile kaldım sürpriz di halbuki beklemiyordum dr a ben enfeksiyon için gitmiştim daha önceden kalmış mı diye vardı geçememişti boşver Allah biliyor herkesi

Hanımefendi ben 2009 yılından beri burada üyeyim, yeni değilim. Yeni olsam da konu ile ne ilgisi var hoş onu da anlayamadım da neyse. Öncelikle, sizin isminizi etiketlediğim mesajımı doğru düzgün okumuş olsaydınız eğer, yazdığım ilk yanıtı mesajların devamını okumadan yazmış olduğumu, konuyu yeniden gündeme getirip uzatmak niyeti ile yazmadığımı, zaten sizin de sonraki mesajlarınızda farklı bir bakış açısına yöneldiğinizi söylemiş olduğumu görürdünüz ama okumamışsınız bile.
İkinci olarak, bir fikir ve duygunuzu burada hepimize açık şekilde paylaşıyorsanız eleştirilmeye de açık olmalısınız. Elbette saygı çerçevesi içinde. Ben de zaten size karşı bir saygısızlık etmedim. Siz bir şey söylemişsiniz ben de bu söyleme karşı görüşümü belirttim, yargılamadım. Ne haddime yargılayacağım? Ben kendini bilen biriyim sizin bildirmenize lüzum yok.
Bunu dışında, o kadar kendinize dönmüşsünüz ki mesajımda bahsettiğim diğer üzücü olaya insanlık namına bari olsun değinmemişsiniz, sadece nefret kusmuşsunuz.
Ben konuyu uzatmak istemiyorum, kimseyi üzmek istemem hele ki hamile birini hiç istemem. Herkesin derdi kendine yeter. Hepimiz inşallah sağlıkla kucağımıza alalım. Sizin de yolunuz açık olsun, sağlıkla evladınızı kucağınıza almanızı dilerim.

Sizinde inşallah

Başınız sağ olsun. Allah kuzeninize ve eşine sabır versin. Çok üzüldüm.

Alıntılamayı atladıklarım varsa kusuruma bakmayın, hepinize inceliğiniz için çok teşekkür ediyorum. Tüm bebek bekleyenlerin sağlıklı bir gebelik geçirip bebeklerimizi sağlıkla kucağımıza almasını diliyorum Allahtan.
Bunu paylaşırken umuyorum sizlere kötü enerji vermedim. İyi şeyler düşünelim

en azından görmüşsün bebişini iyiymiş hem de, çok şükür. Gözünaydın canım

Hiç sormayın Bana şükret deyip duruyorlar nerden bilebilirler ki benim duygu düşünce ve nasıl Allah a yöneldiğimi. İnanın çok üzülüyorum artık insanların karalama yapmasına birdaha burda yorum asla yapmayacağım Allah sağlıkla sıhatle evladınızı kucaklatsın size de inşallah

Siz benim mesajlarımı okudunuz mu peki? Elbette okumadınız. Okumuş olsanız şu sözleri söyleyemezdiniz çünkü. Şu an esas yargılayan sizsiniz. Size ayrıca cevap vermekle uğraşamıcam. Hanımefendiye yazdığım son mesajı aynen size de yöneltiyorum. Okumayacağınızı bile bile...

Umursamam bile öylesini boşver bana da aynı mesajı iletiyormuş en son ki mesajını

Sizin konuyu hiç uzatmak istemiyorum. Hatta kapattık artık gerçi ama bu söylediğiniz üstüne yazmak istedim.

Size yazılan her cevabı okudum. Hiç kimse sizi yargılamadı, burada şu an herkes anne ve anne adayı. Belki kavuşmak için çok sabredenler var, belki hemen kavuşanlar uğraşmayanlar. Siz yazdığınız ilk mesajlarınızda o şekilde veryansın edip, sürekli “neden o kadar duama karşılık gelmedi” gibi şeyler ima edip söyleyince haklı olarak herkes “elindekine şükret” dedi. Ben mesajlarda yargılama görmedim. Aksine düşüncenizin yanlış olduğunu, değiştirmeniz gerektiğini anlatmaya çalıştı herkes kendi cümleleriyle. Sonuçta herkesin yaşadığı kendine. Sevabıyla günahıyla

Yani nereden baksanız 30-40 sayfadır bebeğinizin memnun kalmadığınız cinsiyetiyle ilgili yorumlar okuyoruz. Sayfalardır. Yok öyleydi yok böyleydi. Olsaydı olmadı, çok dua ettim olmadı, bilmem ne. İnsanlar size geldi, yapmayın etmeyin, o da can dedi. Evet tamam dediniz sonra cinsiyetinin değişme ihtimali için doktor arayışlarına girdiniz. Evet biz burada hepsini okuduk. Günlerdir foruma tek bir şey yazmıyorum bu yüzden. Çünkü ne zaman girsem sizin sebepsiz veryansınınızı görüp sinirleniyorum. Sinirlenmemek elde değil çünkü. Aylarca, yıllarca tüp bebek tedavisi görüp, yüzbinlerce lira harcayıp, o sizin cinsiyetinden memnun kalmadığınız bebeğe sahip olmak için her şeyini ortaya koyan insanlar varken, evet sizi anlamak mümkün değil. Anlayamayız da. Sizin Allah’a ettiğiniz duayı, aranızda olan şeyi bilemeyeceksek, anlatmayın da o zaman. Çünkü yazdığınız hiçbir şey mantık çerçevesinde değil.

Burada hepimiz hamileyiz. Kimimiz yıllarca bekledi, kimimiz benim gibi defalarca düşük yaptı, kimimiz belki üçüncü kere erkek ya da kız bekliyor, ama kimse siziin gibi şımarıklık yapmıyor. Biz burada sevincimizi, gerekirse endişemizi, kederimizi paylaşmak için buradayız. Çoğumuz cinsiyetini öğrenmek için değil sağlıklı bir kontrol gününü beklerken gecesini gündüzünü sayıyor. Kimse sizin şımarıkça bebeğinizin cinsiyetini sorgulamanızı sayfalarca okumak zorunda değil. Hala da tamam deyip devam ediyorsunuz. Bırakın artık, yeter.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…