2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Ben tırnaklarını kesebiliyorsam eldiven takmıyorum sapkasa sadece banyo günleri takıyorum

Ben kesemedim. Korkuyorum etini keserim diye. Törpü yaptım ama çok verimli olmadı
Bebek makası varsa aslında etini kaptırman çok zor, uyurken ya da mayışıkken kesebilirsin ben öyle yapıyorum.
Eldiven sadece ilk hafta taktık, sonra gelişimi açısından eldiven kısıtlayıcı dediler, çıkardık. Şapkayı da uyurken takıyorum, annemin zoruyla; kafası üşürse gözleri çapaklanıyor diyor, kırmıyorum artık

Ya kızlar sizin bebeler gündüz uyanıkken sakin duruyor mu? Bizimki 20dakika uyuyor, 2 saat ağlıyor, mızıklanıyor. Asla durmuyor, illa sürekli kucağıma mı almam lazım? Sütüm de yok gibi, her ağladığında emzirme seçeneğim de yok yani, boş memede durmuyor çocuk. Gündüzlerimiz çok zor geçiyor

Ne güzel benimki sarkcak gibi evet eldiven takıyorum yoksa yüzünü baya çizer sivri tırnaklı kızım şimdi tırnağını kesersem eldiveni çıkarıcam parmaklarının arada nefes alması lazım.şapka pek takmıyorum banyodan sonra ve yüzünü soğuk hissedince.öpüp kontrol ediyorum sıcaklığını biraz var saçımız onca mide yanmasına saçsız olsaydı kızardım

Ben kesemedim. Korkuyorum etini keserim diye. Törpü yaptım ama çok verimli olmadı
Uyurken bebek tırnak makasiyla kes cnm
Hayir durmuyor beşiğe yatiriyorum 5 dakika sonra mizikliyor...kucagi çok istiyor...Her ağladığında emzirmek doğru değil zaten benimkine versen 7.24 emecek çünkü sadece doysun diye değil memeyle sakinlesiyorlar...ben huysuzlugunu gaza bağlıyorum...gaz damlasıda kullanıyoruz ama nafile hiçbir iş yapamiyorum

İnşallahEldiven takıyorum aslında 40 ı beklesem bende iyi olur.emzirme sütyeni atleti alayım o zaman Ama bende çok terliyorum ödemleri atıyoruz sanırım vücuttan
Korse de takıyorum o da terletiyo beni bir de ev çok sıcak normalde erva doğmadan serin ayarlardık şimdi mecbur onun için sıcak yapıyoruz neyse gitsin ödemler
Allah analı babalı büyütsün sağlıkla inşallah banyo yapmak süte iyi geliyo Bir de süt artırıcı çayları dene ben başta bestlak damla da kullandım ek olarak
Meme ucu için de madecasol krem iyi geliyo ama yıkıyorum her emzirmede ve sürüyorum emzirdikten sonra bu yara işleri de bebeğin memeyi kavraması ile ilgili yanlış emdiğinde yara oluyo benimkiler
Ay ne güzel erken doğuranlar var(sağlıklı şekilde , zaman aralığında) , bir ben kaldım Kasımda doğuramayan güya 27de gelecekti minik 40+3 ısrarla devam
Bizimki de 40+5te geldi stres etme ben de boşuna sıkıntı etmiştim kalmayacak orda yeter ki sağlıkla gelsin sağlık sorunu yoksa endişelenme
doktora göre de değişiyo heralde sorarım yine bakayım

Aynı ya şuan da durmuyo az önce emzirdim bu gaz olayı bizi de zorluyo

Bizim kızın elleri hep soğuk o yüzden takıyorum.Bebekler en çok kafadan üşürmüş şapkasını da takıyorum arada çıkartıyorum, emzirirken özellikle terlemeye başladı çünkü.

Normalde iyi degil ama ya sapkayi bir ben mi takiyorum ah o sapkalarda en kucugu bilr buyuk surekli uyurken yuzune geliyor onu cekiyorum birde ne karar verdin ? Ben ilk kizimda cit cit makaslardan almistim. Uykusu cok hafif oldugundan esim ben emzirirken kesiyordu birgun etini kesti yavrumun bu sefer makas seklinde olanlardan aldim henuz denememis olsamda iyi olur insallah

Merhaba kızlar.Bizim bugün 14.günümüz sağlık ocağında kontrolümüz vardı.Bi de benden kan aldılar bi kurtulamadık kan vermekten.Kilo alımı iyi dedi fakat ben dünden beri göğüslerimi eskisi gibi hissetmiyorum sanki dolu dolu değil gibi sizler de nasıl, normal mi bu durum sütüm mü azaldı veya kesildi çok moralim bozuldu. Kızım çok kusuyor, doyuramayacağım belkide demeye başladım.Sabaha kadar emmek istiyor çok sık uyanıyor, emmeden de uyuyamıyor şu an bu durumdan dolayı kısır döngüye girdim. Sizler kaç saatte bi emziriyorsunuz? sallamayacaktım demiştim oysaki ama galiba çaresiz başlayacağım.

Canim bizimki de öyle sayılır kendi halinde uyanık sessiz pldugu 10 dk falan sonra ağlama kucak tekrar uyku,uyanık durup keyifli hareket etmiyor illa kucağa gelecek bugün kontrole gidiyorum bakalım ne kadar almis

Aynı şeyi düşünüyorum şu sıralar gögüs pedi aldım daha pişman oldum başını sanki kurutuyor daha Bi ağrıdı bir kaç defa kullanabildim sadece
başka ne çözümü var acaba
Emzirirken diğerinden akanları toplaması için avent kalkan takıyorum ama yine de sızdırıyor. Sürekli ıslak ıslak dolaşmaktan günde beş kez kıyafet değiştirmekten çok yıldım ben de Bugün bir de spor sütyeni deniyorum, üzerine bez koydum, ordan aksa da sıkıştırdığı için altına geçmedi gibi şimdilik

Bence 120 tam ideal

Bizimkinde öyle istiyor ki ya memede yada kucağına al devamlı emişin süt nasıl çoğalacak en azından geceleri birini emiyor 3-4 saat sonra diğerini veriyorum bu şekilde süt geliyor darısı gündüzlere artık sırtım koptu dayanacak gücüm kalmadı gündüzleri sakin sakin yatsa nerde

Elma suyu süt artırıyomuş bir de burda paylaşmıştılar onu da yapıyorum o da fayda etti bana ayriyetten bestlak damla kullanıyorum azaldığını hissedince ve uyku önemli en çok uyuyunca doluyo göğüslerim ve bol su

Bezin degdigi yerlerde var canim. Yani kakyi yapinca temas ettigi yerler prima en iyisi cidden ya. Kizimda son zamanlar cok zamlaninca baska bezler kullanmistim pisik olmayan cocuk pisik olmustu. Ama bu sefer cooook asiri incelmis geldi bez
Öyleyse bezini değiştir bence canım, bizimki dün geçti şükür şuan hiç yok inşallah daha da olmaz
Bitmeden almayım bari öyleyse canım. Zaten doğum kilomuz ve alışı da fena değil, ortalama
Ultrasonda iki kalçasına bakiyo çok kısa bi islem
Çocuk doktoru mu bakıyor canım ?

Kızlar bebişlerin tırnaklarını ne zaman kestiniz kessem mi törpülesem mi bilemedim.tırnak kesmeden önce babadan ya da dededen harçlık almak adetmiş kv dedi.aklınızda bulunsun bir de doğumdan sonra sütyen takmayı bıraktım hiçbiri olmuyor emzirme sütyeni alsa mıydım sarkma olur mu acaba atletle çok rahat böyle çok alıştım
Ben bir hafta sonra filan kesmiştim. O zamandan beri de uzamadı öyle. Adeti keşke önceden diyeydin ya tüh beleşe kestiğime üzüldüm
Bizimki de ilk zamanlar göğüste çok uzuuun zamanlar kalıyordu çok normal canım. Süt yeterli gelmiyor ilk etapta sma bebek öyle yapa yapa indiriyor sütü aynen devam et birkaç güne çoğalacak sütün. Doymayıp ağlıyorsa sütün çoğalana kadar mama verebilirsin ama biberonla verme
Ben hep gümüş kapak kullanıyorum çok memnunum yeterli geliyor. Doğru şekilde kavratman herşeyden önce ilk koşul ama bunu unutma . Yoksa ne yaparsan yap acır
Ay ben de almaktan vazgeçtim öyleyse ya. 2 yi her şekilde takarım sonuçta ama 1’i kullanamazsam kalır öylece

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…