2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Kızlar bebişlerin tırnaklarını ne zaman kestiniz kessem mi törpülesem mi bilemedim.tırnak kesmeden önce babadan ya da dededen harçlık almak adetmiş kv dedi.aklınızda bulunsun 😅 bir de doğumdan sonra sütyen takmayı bıraktım hiçbiri olmuyor emzirme sütyeni alsa mıydım sarkma olur mu acaba atletle çok rahat böyle çok alıştım 🙈

Bizede göz için 2. Ay dediler. 🙄
Baktım da tam günü yok yani demekki sorun olmaz doktordan doktora değişiyo heralde bu günler
Bu süt akıntısı hep akcak mı bebek emdiği zaman aksın ya yerli yersiz akıyo😑
Ben de 2 gün önce öyle dedim şimdi azaldı akmıyo o zamanki gibi başladım yine süt artırıcı şeylere 😂çocuk ta doymuyo mu nedir hep emmek istiyo
Kızlar bebişlerin tırnaklarını ne zaman kestiniz kessem mi törpülesem mi bilemedim.tırnak kesmeden önce babadan ya da dededen harçlık almak adetmiş kv dedi.aklınızda bulunsun 😅 bir de doğumdan sonra sütyen takmayı bıraktım hiçbiri olmuyor emzirme sütyeni alsa mıydım sarkma olur mu acaba atletle çok rahat böyle çok alıştım 🙈
40 ten sonra keseriz biz babadan da koparırız o zaman harçlık 😂 emzirme sütyeni kesin al atletini de al çok kullanışlı oluyolar 👍sarkma inşallah olmaz ben de atlet giyiyorum şuan aslında sütyeni de taksam iyi olur da böyle terliyorsam ikisiyle su olurum heralde

Baktım da tam günü yok yani demekki sorun olmaz doktordan doktora değişiyo heralde bu günler

Ben de 2 gün önce öyle dedim şimdi azaldı akmıyo o zamanki gibi başladım yine süt artırıcı şeylere 😂çocuk ta doymuyo mu nedir hep emmek istiyo

40 ten sonra keseriz biz babadan da koparırız o zaman harçlık 😂 emzirme sütyeni kesin al atletini de al çok kullanışlı oluyolar 👍sarkma inşallah olmaz ben de atlet giyiyorum şuan aslında sütyeni de taksam iyi olur da böyle terliyorsam ikisiyle su olurum heralde
İnşallah🤲🏻Eldiven takıyorum aslında 40 ı beklesem bende iyi olur.emzirme sütyeni atleti alayım o zaman 👍🏻 Ama bende çok terliyorum 🙈 ödemleri atıyoruz sanırım vücuttan 😶

Mamayi azalttım gunde bir ya da iki ama iki gündür memeyle kavgalı surekli emip bırakıyor ağlıyor sütüm de var ama niye böyle anlamadım.Bugun bi kere mama verdim onun dışında az az emdi hep resmen az beslendi aciksin diye bekliyorum
Gazı varsa veya burnu tıkalı ise ondan olabilir. Gaz masajı yapmayı deneyin lütfen.

Selam kızlar. Ben doğum yaptım. 😊 Aralık annesi diye çıktığım bu yolda bebişim 37+3 haftada acele edince 28 Kasım sabahı doğum gerçekleşti. Sabah namazında bir anda suyum geldi. Hızlıca namazı kılıp duş aldım ve doğruca hastaneye gittim. 7'yi biraz geçe hastanedeydim. Çatı kemiği basıklığından ve bebeğin iri olmasından ötürü karar verildiği gibi hızlıca sezeryana alındım. Gece açlığım olduğu için şanslıydım, anestezi alabilmek için en az 6 saatlik aç susuz olmak gerekiyordu çünkü. Spinal anestezi ile doğum yaptığımda saat 08.52 idi. 😻
Bebeğim 3750 g doğdu. İkinci gün 3550'ye düştü, normalmiş.

İkimiz de iyiyiz çok şükür. Sadece emzirme konusunda sıkıntı yaşıyorum. Sütüm hemen geldi gelmesine ama az geldi. Bebeğe yetmiyor. Oğlan da belli ki iştahlı çıktı, en az yarım saat bırakmadan emiyor ama doymuyor. Sütüm gelmiyorsa bu bebek neden emmeyi bırakmıyor onu da anlamış değilim. Gıdım gıdım geliyor sanırım en fazla.

Bir de meme uçlarım acımaya başladı, lansinoh kremi sürdüm, peçeteyle sildim ama oğlan tadını anladı, emmedi. Yıkayınca emdi. Gümüş kapağa geçtim. Emzirme dışında hep takıyorum. Yetiyor mu emin değilim. Ne yapmalıyım sizce? Meme uçlarım hâlâ acıyor. Yara olmadan iyileşmesini sadece gümüş kapakla sağlayabilir miyim dersiniz?

Selam kızlar. Ben doğum yaptım. 😊 Aralık annesi diye çıktığım bu yolda bebişim 37+3 haftada acele edince 28 Kasım sabahı doğum gerçekleşti. Sabah namazında bir anda suyum geldi. Hızlıca namazı kılıp duş aldım ve doğruca hastaneye gittim. 7'yi biraz geçe hastanedeydim. Çatı kemiği basıklığından ve bebeğin iri olmasından ötürü karar verildiği gibi hızlıca sezeryana alındım. Gece açlığım olduğu için şanslıydım, anestezi alabilmek için en az 6 saatlik aç susuz olmak gerekiyordu çünkü. Spinal anestezi ile doğum yaptığımda saat 08.52 idi. 😻

İkimiz de iyiyiz çok şükür. Sadece emzirme konusunda sıkıntı yaşıyorum. Sütüm hemen geldi gelmesine ama az geldi. Bebeğe yetmiyor. Oğlan da belli ki iştahlı çıktı, en az yarım saat bırakmadan emiyor ama doymuyor. Sütüm gelmiyorsa bu bebek neden emmeyi bırakmıyor onu da anlamış değilim. Gıdım gıdım geliyor sanırım en fazla.
Gözünüz aydın Allah analı babalı büyütsün inşallah 🤲🏻😍 iyi olmanıza, sütünün gelmesine sevindim az da gelse doyuyordur minik.mideleri ilk günler kiraz kadar oluyormuş sen emzirmeye devam et sütünün arttığını göreceksin 😘
Meme ucun umarım yara olmaz kapaklar işe yarar.kullananlar baya memnun

Gözünüz aydın Allah analı babalı büyütsün inşallah 🤲🏻😍 iyi olmanıza, sütünün gelmesine sevindim az da gelse doyuyordur minik.mideleri ilk günler kiraz kadar oluyormuş sen emzirmeye devam et sütünün arttığını göreceksin 😘
Meme ucun umarım yara olmaz kapaklar işe yarar.kullananlar baya memnun
Sütüm yetmiyor ya, ilk günün sonunda emzirme bittikten sonra mızmızlanmaya devam edince, 3 saat susmayınca hemşireye sordum, süt yetmiyordur, mama takviyesini deneyin dedi. Mamayı verdim bir yedi ki. Sonra da mışıl mışıl uyudu. Ondam beridir mamayı daha sık veriyorum.

Sütüm yetmiyor ya, ilk günün sonunda emzirme bittikten sonra mızmızlanmaya devam edince, 3 saat susmayınca hemşireye sordum, süt yetmiyordur, mama takviyesini deneyin dedi. Mamayı verdim bir yedi ki. Sonra da mışıl mışıl uyudu. Ondam beridir mamayı daha sık veriyorum.
Sağlıcakla büyüsün oğlunuz 💐
Bende sezeryan oldum tam anlamıyla sütümün gelmesi oğlumu mama kullanmadan doyrmam 5 günü buldu o beş gün içinde şırınga ile verdim mamayı biberona alışır da göğsümü tutmaz diye sıkıntı yapmayın inşallah sizin de doyurur zamanla çoğalır Hergün duş almayı ihmal etmeyin bana çok faydası oldu

Baran 3420 doğmuştu sarılıkta hastaneden çıkış 3500 dü yarın kontrol var bakalım kaç oldu

İşte en çok merak ettiğim bu. İlk ay ilk günler oluşan kayıplar nereye gidiyor kalıyor mu hesaplanıyor mu 😖🤣😏

1numara kısa süreli kullanılıyor canım en çok 2 de kalıcaz 1 numaradan çok stok yapmamanı tavsiye ederim

İnşallah hemen düşer canım refakatçi aldılar mı seni.?
Bizimde yarindi ama cumartesi gidicez sanirim 🤔

Bende ilk dogumda alismistim o aliskanlik oyle kaldi 😁 sarkma olacak durumda olmadiklarindan sorun yok benim acimdan 😁 tirnaklarinin bazilari kendinden kiriliyot zaten kesilmis gibi ama bekle 40 a kadar eldiven takiyosan. İlk kizimda eldiven ve sapkayi ne zaman cikamristim hic hatirlamiyorum ne zaman cikaricaz ya 🤔 cok sacimizda yok.

Son düzenleme:
Ay ne güzel erken doğuranlar var(sağlıklı şekilde , zaman aralığında) , bir ben kaldım Kasımda doğuramayan güya 27de gelecekti minik😂 40+3 ısrarla devam 🥺
Siz de en sağlıklı haliyle doğuracağınızı düşünün, mutlu olacaksınız. 😍 Ben doğrurken hafif endişe duymuştum, erken olur mu diye. Çok şükür ki her şeyi tammalanmıştı, kilosu bile. Siz bunun rahatlığıyla doğuma girip doğumu daha kolay geçirebilirsiniz. 😊

Sağlıcakla büyüsün oğlunuz 💐
Bende sezeryan oldum tam anlamıyla sütümün gelmesi oğlumu mama kullanmadan doyrmam 5 günü buldu o beş gün içinde şırınga ile verdim mamayı biberona alışır da göğsümü tutmaz diye sıkıntı yapmayın inşallah sizin de doyurur zamanla çoğalır Hergün duş almayı ihmal etmeyin bana çok faydası oldu
Çok teşekkür ederim ya, bu bilgi beni bayağı rahatlattı. Eve gidince hemen uygulayacağım. Bugün taburcu edecekler. Öğleden önce çıkarım diye düşünüyorum.

Siz de en sağlıklı haliyle doğuracağınızı düşünün, mutlu olacaksınız. 😍 Ben doğrurken hafif endişe duymuştum, erken olur mu diye. Çok şükür ki her şeyi tammalanmıştı, kilosu bile. Siz bunun rahatlığıyla doğuma girip doğumu daha kolay geçirebilirsiniz. 😊
Ben artık geç oldu diye strese girdim doğumun başlayacağına inancım kalmadı nedense 🤷🏻‍♀️ Perşembe kontrol var bakalım diyorum kendi kendime Allah bekleyen herkesin yardımcısı olsun gerçekten günü geçtikten sonra çok zorlanıyor insan😊 Sağlıkla büyütün inşallah meleğinizi 🥰👼🏻

Kızlar 1 numara bebek bezi ne kadar süre kullanılıyor? Aradığım zaman bulamıyorum internetten siparişle getirtiyorum biraz stok yapmam lazım 🙄

Bir de bebeklerin kaka yapma sıklığı ne zaman azalıyor? Bizim her bez kakalı, poposu b.ktan kurtulmuyor mübarek yavrunun😀🙄 o da pişiğe sebep oluyor. Yapar yapmaz altını değiştiriyorum ama bazen art Arda 3 kez değiştirdiğimiz oluyor yorulduk vallahi. ( dipnot: 17 günlüğüz)
Benim bezler elimde patladı oğlumun bacaklarını iz yaptı.. iki numara aldim baktim sleppy gene küçük...molfix de küçük...ben goon bez aldim çok beğendim kalıplar geniş fiyat normal onunla devam ediyorum iki numara
Sarılık değeri 15,2 çıktı doktor yatış verdi ya 😭
Geçmiş olsun kizim 21le hastaneye yatmisti korkmayin ışık tedavisi sonra mama takviyesiyle anlatırsınız ins
Ahh bizimde hep ayni tam heh sonunda gecti duzeldi pisik diyorum bir dahaki bez yine kizarmis 😥 once molfix aldim suan sleepy kullaniyoruz ve birde prima aldim elimdekiler bitince onuda denicem ama bence sik kaka yapmasindan 😕 yinede primayi icim rahat etsin diye aldim sen hangisini kullaniyorsun ? Bebegin kilosu ve bez markasi cok onemli mesela sleepy ve prima 1 arasinda ciddi fark var
Ben goon bezi aldim ilk defa duydum youtubede bez videolarına görünce alayim dedim ve onunla devam ediyorum...sleppy molfix elimde patladı kalıplar küçük iz yaptı...prima prenium aldim oda çok farklı gelmedi...goon Japon maliymis...bence bir deneyin dördüncü denediğim bez onda karar kildim

Benim bezler elimde patladı oğlumun bacaklarını iz yaptı.. iki numara aldim baktim sleppy gene küçük...molfix de küçük...ben goon bez aldim çok beğendim kalıplar geniş fiyat normal onunla devam ediyorum iki numara

Geçmiş olsun kizim 21le hastaneye yatmisti korkmayin ışık tedavisi sonra mama takviyesiyle anlatırsınız ins

Ben goon bezi aldim ilk defa duydum youtubede bez videolarına görünce alayim dedim ve onunla devam ediyorum...sleppy molfix elimde patladı kalıplar küçük iz yaptı...prima prenium aldim oda çok farklı gelmedi...goon Japon maliymis...bence bir deneyin dördüncü denediğim bez onda karar kildim
Bende onu ve baby turco ya bi acaba alsam mi derken prima aldim. Goog nun inceligi nasil sleepy yada prima gibi mi yoksa molfix gibi kalin mi 🤷‍♀️ su surecte en iyisi bezleri kucuk paketlerde almak. Duzen oturana kadar

Bende kiloyu merak edenlerdenim 3782 doğdu ilk iki gün 3620 oldu sütte gelmedi 3500 hastaneden çıktık 3 gün sonra kontrolde 3728 olmuştuk şu an 11 günlük olduk acaba kilo aldık mı derisi soyuluyor 🥰 ben istiyorum ki hemen büyüsün puff 😂😂😂 ne sabırsızlık yalnız benim kızım gündüzleri perişan ediyor beni sanki geceleri biliyorda uyuyor gibi 4 saatte bir kalkıyor ama kalkmadıysa da kaldırıyorum hemen emip geri yatıyoruz umarım bu düzen böyle gider gündüzleri en azından 3 saat verse öğlede yemeğimi yapsam 😒 12’ye kadar rahatız biraz işler bitiyor tabi ben 7:15 kalkıyorum oğlanı okula gönderiyorum sonra diğer oğlan 👦 hep yemek yapıyorum 5 kere sofra kuruluyor 🙈🙈🙈🙈
Senin gene iyi benim oğlan gece 4ten sonra hep mizkliyor agliyo...gündüzde uyuyor on dakika sonra mizikliyor..evi b.....goturuyo her yer dandini...
8

Bix de 19 günlüğüz 10 gündür 3 günde 1 yapıyo kakasını başta sorun ettim ama normalmiş sadece anne sütü ile besleniyorsa

Kalça için 2 aylıkken gel dedi bizim doktor siz 1 aylıkken gitmişsiniz 1.ayda göz muayenesine gidicez 🤔

Memeyi verirken şekerli su damlat göğsüne biz öyle tutturduk başta
Göz ve kalca 30 ile 40 günler arası yapılıyor dedi drum
Uyurken kesiyorum...adeti bilmiyordum😀

Yetip yetmediğini sadece kilosu söyler...benim gogusler civik mesela...doymuyor diyordum meğer masallah kilo alımı çok güzel çıktı..edecekti daha çok süt gelecek...sıksık emzir kafana göre mama verme...ben ilk gebeligimde yaptığım hatayı yapmadim bunda
Bir de meme uçlarım acımaya başladı, lansinoh kremi sürdüm, peçeteyle sildim ama oğlan tadını anladı, emmedi. Yıkayınca emdi. Gümüş kapağa geçtim. Emzirme dışında hep takıyorum. Yetiyor mu emin değilim. Ne yapmalıyım sizce? Meme uçlarım hâlâ acıyor. Yara olmadan iyileşmesini sadece gümüş kapakla sağlayabilir miyim dersiniz?
Gene ilk gebeligimde çok meme ucu acisi yaşayan ama ikincisinde yaşamayan biri olarak tavsiyelerim...öncelikle hava alması çok önemliymiş meğer...Yani diyelim emzirdin bitti aç sutyenini çıkar hava alsın dursun öyle kurusun öyle tak gumus kapakları....kremde sür tanı ama kapatma unutma bolbol hava alsın meme uçları
Ve en önemlisi bebeğin iyi kavramasi...meme ucunu çenesine degdir ve ağzını çok açana kadar bekle çok açtığı ver memeyiki kahverengi alandan da alsin

X