2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Mamayi azalttım gunde bir ya da iki ama iki gündür memeyle kavgalı surekli emip bırakıyor ağlıyor sütüm de var ama niye böyle anlamadım.Bugun bi kere mama verdim onun dışında az az emdi hep resmen az beslendi aciksin diye bekliyorum
Canım biberondan kaynaklı oluyor dedi dr özellikle bana sakın emmese bile biberon verme şırınga ile ver mamayı dedi sütun tam gelene kadar dedi biberon alışırsa memeyi bi daha almaz dedi
[/QUOTE]
Canim gün içinde bir ya da iki kere biberon veriyorum avent üstelik surekli versem neyse de

8
Kızlar 1 numara bebek bezi ne kadar süre kullanılıyor? Aradığım zaman bulamıyorum internetten siparişle getirtiyorum biraz stok yapmam lazım 🙄

Bir de bebeklerin kaka yapma sıklığı ne zaman azalıyor? Bizim her bez kakalı, poposu b.ktan kurtulmuyor mübarek yavrunun😀🙄 o da pişiğe sebep oluyor. Yapar yapmaz altını değiştiriyorum ama bazen art Arda 3 kez değiştirdiğimiz oluyor yorulduk vallahi. ( dipnot: 17 günlüğüz)
Bix de 19 günlüğüz 10 gündür 3 günde 1 yapıyo kakasını başta sorun ettim ama normalmiş sadece anne sütü ile besleniyorsa
Aşimizi olduk bugün kizlar suanlik bı yan etkisi yok. Birde bugün kalça çıkığı kontrolü vardi şükür sorun çıkmadı. Doğum kilosu 2870di sarılık olduğu için 2500 düştü bugün tam 1 aylık 4200 olmuş doktor çok iyi dedi
Kalça için 2 aylıkken gel dedi bizim doktor siz 1 aylıkken gitmişsiniz 1.ayda göz muayenesine gidicez 🤔
Kizlar yazıp yazıp duruyorum bi caresi olan bebeğim resmen reddediyor memeyi sanki 21 günlüğüz emzik yok biberon cok az ama meme emmiyor zorla uyku haliyle veriyorum ilk çocuğumda da yaşadım meme reddi kafayı yicem lütfen geçici olsun
Memeyi verirken şekerli su damlat göğsüne biz öyle tutturduk başta

Geçmiş olsun miniğe

hemencik iyileşip çıkar inşallah 🤲🏻

Şükür iyimiş 🌸 Maşallah kiloda iyi almış🧿 darısı bize

Bizimde kızarıklık var bez sleepy kullanıyoruz kakadandır diye değiştirmedim markasını.hamazinc pişik kremi yazdı doktor onu kullanıyorum geçsede yine kızarıyor çok hassas cildi
Aynen bizimde oyle 🙁

Sizin pişiğin yeri tam olarak neresi canım? Bizim tam da kaka yaptığı yer poponun arası. O yüzden bezden değil bence bezden olsa bezin değdiği yerler olurdu diye düşünüyorum.
Bez olarak ise prime pure kullanıyorum şuan. İlk zamanlar organik ekolojik bezlerden kullanyordum ama dokusu çok kötüymüş hiç beğenmedim bıraktık onu
Bezin degdigi yerlerde var canim. Yani kakyi yapinca temas ettigi yerler 🤷‍♀️ prima en iyisi cidden ya. Kizimda son zamanlar cok zamlaninca baska bezler kullanmistim pisik olmayan cocuk pisik olmustu. Ama bu sefer cooook asiri incelmis geldi bez 🤔

Aşimizi olduk bugün kizlar suanlik bı yan etkisi yok. Birde bugün kalça çıkığı kontrolü vardi şükür sorun çıkmadı. Doğum kilosu 2870di sarılık olduğu için 2500 düştü bugün tam 1 aylık 4200 olmuş doktor çok iyi dedi
Kalça çıkığı kontrolü nasıl oluyor acaba?

Her bebek farkli tabi canim ama gunde 50 gram alirsa hep oda cok fazla 🤷‍♀️ bakalim bizimkiler ne kadar olacak. Minik dogdugumuz icin 3500 olmusmuyuz merak ediyorum 🥰 baran kac kilo dogmustu

He iyi bari canim. İnsallah ates falan olmaz. 1 i hatirlamiyorum ama sanki ilk kizimda ikide olmustu 🤔 insallah hic olmasin
Baran 3420 doğmuştu sarılıkta hastaneden çıkış 3500 dü yarın kontrol var bakalım kaç oldu
Ben hep 20-30 gram diye okudum günlük. Ama 20yle 30 arası bile çok farkediyor. 600- 1kg içim de esas soru şu sanırım, bu toplam kilo hastaneden çıkış kilosunun üzerine mi alınmalı yoksa doğum mu? İlk hafta doğum ağırlıklarının yüzde onunu kaybedip (bizde 200/300gram kadar) sonra üzerine mi almalılar bu kiloyu?
İşte en çok merak ettiğim bu. İlk ay ilk günler oluşan kayıplar nereye gidiyor kalıyor mu hesaplanıyor mu 😖🤣😏
Kızlar 1 numara bebek bezi ne kadar süre kullanılıyor? Aradığım zaman bulamıyorum internetten siparişle getirtiyorum biraz stok yapmam lazım 🙄
1numara kısa süreli kullanılıyor canım en çok 2 de kalıcaz 1 numaradan çok stok yapmamanı tavsiye ederim
Sarılık değeri 15,2 çıktı doktor yatış verdi ya 😭
İnşallah hemen düşer canım refakatçi aldılar mı seni.?

Baran 3420 doğmuştu sarılıkta hastaneden çıkış 3500 dü yarın kontrol var bakalım kaç oldu

İşte en çok merak ettiğim bu. İlk ay ilk günler oluşan kayıplar nereye gidiyor kalıyor mu hesaplanıyor mu 😖🤣😏

1numara kısa süreli kullanılıyor canım en çok 2 de kalıcaz 1 numaradan çok stok yapmamanı tavsiye ederim

İnşallah hemen düşer canım refakatçi aldılar mı seni.?
İnş cnm evet ben ve eşim beraber kalıyoruz normal odada oğluşta yanımızda ama çok ağladı gözü kapalı çıplak ışığın altında duruyor, uyududa şükür duruyor uyanıkken hiç tutamadık

Bu süt akıntısı hep akcak mı bebek emdiği zaman aksın ya yerli yersiz akıyo😑
Aynı şeyi düşünüyorum şu sıralar gögüs pedi aldım daha pişman oldum başını sanki kurutuyor daha Bi ağrıdı bir kaç defa kullanabildim sadece
başka ne çözümü var acaba 🤷🏻‍♀️

Kizlar yazıp yazıp duruyorum bi caresi olan bebeğim resmen reddediyor memeyi sanki 21 günlüğüz emzik yok biberon cok az ama meme emmiyor zorla uyku haliyle veriyorum ilk çocuğumda da yaşadım meme reddi kafayı yicem lütfen geçici olsun
Biberon vermeyin. 25 günlük bebeğim Bende de doğduğundan beri memeyi istememe var. Biberonla mama veriyorduk. Doktor biberon emziği kesin dedi.emziği bırakamadık ama biberonu bırakınca 3-4 günde memede durmaya başladı. Sonra alıştı diye yine biberonla mama takviyesine geçtim yine unuttu meme emmeyi. Şuan biberonu bıraktım tekrar, meme için uğraşıyorum. Yavaş yavaş almaya başladı. Kaşık ya da kaşık biberonla besleyin.

Biberon vermeyin. 25 günlük bebeğim Bende de doğduğundan beri memeyi istememe var. Biberonla mama veriyorduk. Doktor biberon emziği kesin dedi.emziği bırakamadık ama biberonu bırakınca 3-4 günde memede durmaya başladı. Sonra alıştı diye yine biberonla mama takviyesine geçtim yine unuttu meme emmeyi. Şuan biberonu bıraktım tekrar, meme için uğraşıyorum. Yavaş yavaş almaya başladı. Kaşık ya da kaşık biberonla besleyin.
Ya sorun şu ki mamayi azalttım ben gece bir kere veriyorum bazen de gündüz bi kere yani biberona alışması cok zor emzik zaten almiyor,bugun sac kurutma makinesi sesi ile ve uykuda emzirdim hep bi ara sütümü sagdim verdim mecburen biberonla...Bu ara iki memeden 120 ml süt çıkıyor nasil acaba bence sütüm az değil ama

Aynı şeyi düşünüyorum şu sıralar gögüs pedi aldım daha pişman oldum başını sanki kurutuyor daha Bi ağrıdı bir kaç defa kullanabildim sadece
başka ne çözümü var acaba 🤷🏻‍♀️
Diğer türlü de kıyafet ıslanıyor, kokuyor falan 🙄 ben mecbur diğer çocuklarımda emzirmeyi bırakana kadar kullanmıştım.

Ya sorun şu ki mamayi azalttım ben gece bir kere veriyorum bazen de gündüz bi kere yani biberona alışması cok zor emzik zaten almiyor,bugun sac kurutma makinesi sesi ile ve uykuda emzirdim hep bi ara sütümü sagdim verdim mecburen biberonla...Bu ara iki memeden 120 ml süt çıkıyor nasil acaba bence sütüm az değil ama
Bende sağıp takviye yapıyorum.. bence 3-5 günlüğüne bi deneyin biberonu bırakmayı , bende günde En fazla 2-3 kez kullanıyordum biberonu. Sütünüz çok iyi benim 60 çıkıyor en fazla.

Canım sorun mama vermek değil biberon mesele mama istediğin kadar ver ama biberonla verme biberon meme reddine sebep oluyor mama degil

Maşallah nazar degmesin sütün gayet iyi bence

X