2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Bizim carsamba 1 ay oluyor ama sordun mu kac gun sonraya kadar yaptirabilirmisiz.
Valla biz 34. Gün yaptırmış oluyoruz hemşireye sormuştum sıkıntı olmaz dedi hatta bari pazartesi geleyim dedim bir gün bir gündür diye düşünüp yok kalabalık oluyo salı gel rahatca yaparız bi şey olmaz dedi
Biz 1 ay asimizi geçen hafta salı olmuştuk hiç bir sıkıntı yaşamadık ne ateş ne huzursuzluk. Ebede olmaz demişti. Bu doğumda olunan aşının ikinci dozu olduğu için vücut tanıyor dedi
Ohh çok sevindim çok sağ olun hiç böyle düşünmemiştim doğru söylüyorsunuz

Günlük 20gr az gibi geldi de..
Her bebek farkli tabi canim ama gunde 50 gram alirsa hep oda cok fazla bakalim bizimkiler ne kadar olacak. Minik dogdugumuz icin 3500 olmusmuyuz merak ediyorum baran kac kilo dogmustu
He iyi bari canim. İnsallah ates falan olmaz. 1 i hatirlamiyorum ama sanki ilk kizimda ikide olmustu insallah hic olmasin

Çok teşekkür ederim Ben yukarıda doğum kilosunu yqnlış yazmışlm 3460 olacak ama her halükarda 5. Günden itibaren 230 ge almış toplamda. Gün sayısına bölersem 11,5 gün yapıyor ve tam denk geliyor Bizim doktor yanlış mı hesapladı acaba

Günlük 20gr az gibi geldi de..
Ben hep 20-30 gram diye okudum günlük. Ama 20yle 30 arası bile çok farkediyor. 600- 1kg içim de esas soru şu sanırım, bu toplam kilo hastaneden çıkış kilosunun üzerine mi alınmalı yoksa doğum mu? İlk hafta doğum ağırlıklarının yüzde onunu kaybedip (bizde 200/300gram kadar) sonra üzerine mi almalılar bu kiloyu?

Çok huysuz oluyor korkutmak istemem ama belki de benim kızın ayakları alçılı olınca normal iğneyle değil de kan sulandırıcının şırıngasıyla yapıldı belki ondan dolayı öyle olmuştur

Hırıltı sesi vardı emerken biz denedik sf sıkıp ama getirmedi bisey

Aynen benim de ilk oğlan tuttu bu tutmuyor atıyor

Benim bebis fazla aldi masallah ama günlük 20.30 gram normal diye biliyorum...anlarsiniz aslinda açsa çok ağlar....Bana sağlık ocağı 15.gunde en az doğum kilosuna gelmeli dedi...sizinki tam sinir sanırım...takip edin tabiki gerekirse mama verirsiniz ama gerek kalmaz ins
Kızlar bizim dün göbek bağımız düştü ama içi böyle hafif bişeyler var ben temiz suyla temizledim geçer mi ne zaman düzelir
Ellemeyin hiç gecmezse antibiyotik li krem veriyo dr
Kızlar merhaba bizi sağlık ocağı aşı için çağırdı, 1 aylık olanlar aşı yaptıranlar oldu mu aramızda? Huzursuzluk vs. Yaptı mı aşı bebişinizde?
Olmadı genel olarak uyumuyo zaten doğum sırasında yapılan asi bu ateş yapmaz dendi
Evet hırıltılı...serum suyunu sabah ve akşam yapabilirsiniz
Şükür olmadı birsey

Kizlar benim oglan da yazmıştım buraya 10 gunde 400 gr almıştı meme ve mama olarak tabi,dogum kilosuna üç günde tekrar ulaşmıştı 100 gr verdi çünkü ondan sanırım.Yarin tekrar kontrole gideceğim doktorumuz 40 çıkana kadar her hafta gelin bakalım dedi.Ilk Ay 600 1000 gr alması normal diye biliyorum.

Ilık çayla günde birkaç kez pansuman yap canım doktor öyle söyledi bize ve ek olarak damla da verdi. 5 günde filan anca geçti. Ben kendi sütümden de damlatıp sildim arada gözünü. Bir de göz pınarına masaj yap sildikten sonra
Biz 12. Gün gitmiştik kontrole doktor günlük 20-50 gram arası alması gerekiyor demişti. Bizimki 36 gram almıştı günlük olarak hesaplıyor doktorlar sanırım o şekilde daha sağlıklı çıkıyor sonuç

Kızlar 1 numara bebek bezi ne kadar süre kullanılıyor? Aradığım zaman bulamıyorum internetten siparişle getirtiyorum biraz stok yapmam lazım

Bir de bebeklerin kaka yapma sıklığı ne zaman azalıyor? Bizim her bez kakalı, poposu b.ktan kurtulmuyor mübarek yavrunun o da pişiğe sebep oluyor. Yapar yapmaz altını değiştiriyorum ama bazen art Arda 3 kez değiştirdiğimiz oluyor yorulduk vallahi. ( dipnot: 17 günlüğüz)

Tabiki ama ebe bu aşı ateş filan yapmaz dedi 2.ay olan aşının yan etkileri olurmuş

Ahh bizimde hep ayni tam heh sonunda gecti duzeldi pisik diyorum bir dahaki bez yine kizarmis once molfix aldim suan sleepy kullaniyoruz ve birde prima aldim elimdekiler bitince onuda denicem ama bence sik kaka yapmasindan yinede primayi icim rahat etsin diye aldim sen hangisini kullaniyorsun ? Bebegin kilosu ve bez markasi cok onemli mesela sleepy ve prima 1 arasinda ciddi fark var

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…