2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Bizim carsamba 1 ay oluyor ama sordun mu kac gun sonraya kadar yaptirabilirmisiz.
Valla biz 34. Gün yaptırmış oluyoruz hemşireye sormuştum sıkıntı olmaz dedi hatta bari pazartesi geleyim dedim bir gün bir gündür diye düşünüp yok kalabalık oluyo salı gel rahatca yaparız bi şey olmaz dedi
Biz 1 ay asimizi geçen hafta salı olmuştuk hiç bir sıkıntı yaşamadık ne ateş ne huzursuzluk. Ebede olmaz demişti. Bu doğumda olunan aşının ikinci dozu olduğu için vücut tanıyor dedi
Ohh çok sevindim çok sağ olun hiç böyle düşünmemiştim doğru söylüyorsunuz 😅

Günlük 20gr az gibi geldi de..
Her bebek farkli tabi canim ama gunde 50 gram alirsa hep oda cok fazla 🤷‍♀️ bakalim bizimkiler ne kadar olacak. Minik dogdugumuz icin 3500 olmusmuyuz merak ediyorum 🥰 baran kac kilo dogmustu
Valla biz 34. Gün yaptırmış oluyoruz hemşireye sormuştum sıkıntı olmaz dedi hatta bari pazartesi geleyim dedim bir gün bir gündür diye düşünüp yok kalabalık oluyo salı gel rahatca yaparız bi şey olmaz dedi

Ohh çok sevindim çok sağ olun hiç böyle düşünmemiştim doğru söylüyorsunuz 😅
He iyi bari canim. İnsallah ates falan olmaz. 1 i hatirlamiyorum ama sanki ilk kizimda ikide olmustu 🤔 insallah hic olmasin

Canım bizim çocuk doktorumuz günde 20 gram almalı en fazla demişti. Benimki günde 50 gram almış on gün boyunca diye mamayı kestirdi acilen süt yeterli sadece dedi bakalım haftaiçi öğrenicem yeni kilo durumunu
Çok teşekkür ederim ☺️ Ben yukarıda doğum kilosunu yqnlış yazmışlm 3460 olacak ama her halükarda 5. Günden itibaren 230 ge almış toplamda. Gün sayısına bölersem 11,5 gün yapıyor ve tam denk geliyor 👍🏻👍🏻 Bizim doktor yanlış mı hesapladı acaba 😞😞

Günlük 20gr az gibi geldi de..
Ben hep 20-30 gram diye okudum günlük. Ama 20yle 30 arası bile çok farkediyor. 600- 1kg içim de esas soru şu sanırım, bu toplam kilo hastaneden çıkış kilosunun üzerine mi alınmalı yoksa doğum mu? İlk hafta doğum ağırlıklarının yüzde onunu kaybedip (bizde 200/300gram kadar) sonra üzerine mi almalılar bu kiloyu?

Aşı olduktan sonra pazartesi akşam yani yaşananları anlatır mısınız 😅😅😅 bizimde salı günü çünkü biraz stres oldum benim stresimi hissedince bizimki kesinlikle huysuzluk yapıyo umarım sıkıntı yaşamayız 😞
Çok huysuz oluyor korkutmak istemem ama belki de benim kızın ayakları alçılı olınca normal iğneyle değil de kan sulandırıcının şırıngasıyla yapıldı belki ondan dolayı öyle olmuştur

Deneyeceğim önerilerinizi. Teşekkür ederim.

Teşekkür ederim cevabınız için. Sizinkinden gelen ses te hırıltı şeklinde mi?

Cevabınız için teşekkür ederim. Serum fizyolojik damla mı 2 saatte bir?

Yok etmiyorum. İlk aylar uygun değilmiş çocuk doktoru öyle söyledi. Sadece serum fizyolojik damla veya okyanus suyu spreyi kullanabilirsin demişti.
Hırıltı sesi vardı emerken biz denedik sf sıkıp ama getirmedi bisey

Aaay ilk oğlum emziği anında almıştı ve bizim kurtarıcımızdı. Bırakırken de çok kolay bırakmıştı. Ama bu 2 numara çok tutmuyo ağzında, atıyo hemen 😃 tutsa keşke, en azından uykuya dalmak için.

Aaay 9.gün itibariyle düzeldim ben şükür. Ve 11.gün itibariyle de normal hayatıma dönebildim diyebilirim ☺️
Aynen benim de ilk oğlan tuttu bu tutmuyor atıyor 🙈

Kızlar bir şey soracağım. Dün kontrolümüz vardı, 16 günlük olmuştu tartıldı 3590/3600 gibi bir şey geldi. Dr kilo alımı az dedi 😬 doğum kilosu 3560, ikinci günde 3200lerdeydi beşinci günde ise 3360tı. 10 günde 200 gram almış normal diye düşünüyordum ama dr az dedi.
Sizde durumla nasıl? Kaç kilo almalıydı, ben anlamadım bu işte bir terslik var gibi.
Benim bebis fazla aldi masallah ama günlük 20.30 gram normal diye biliyorum...anlarsiniz aslinda açsa çok ağlar....Bana sağlık ocağı 15.gunde en az doğum kilosuna gelmeli dedi...sizinki tam sinir sanırım...takip edin tabiki gerekirse mama verirsiniz ama gerek kalmaz ins
Kızlar bizim dün göbek bağımız düştü ama içi böyle hafif bişeyler var ben temiz suyla temizledim geçer mi ne zaman düzelir
Ellemeyin hiç gecmezse antibiyotik li krem veriyo dr
Kızlar merhaba bizi sağlık ocağı aşı için çağırdı, 1 aylık olanlar aşı yaptıranlar oldu mu aramızda? Huzursuzluk vs. Yaptı mı aşı bebişinizde?
Olmadı genel olarak uyumuyo zaten😀 doğum sırasında yapılan asi bu ateş yapmaz dendi
Deneyeceğim önerilerinizi. Teşekkür ederim.

Teşekkür ederim cevabınız için. Sizinkinden gelen ses te hırıltı şeklinde mi?

Cevabınız için teşekkür ederim. Serum fizyolojik damla mı 2 saatte bir?

Yok etmiyorum. İlk aylar uygun değilmiş çocuk doktoru öyle söyledi. Sadece serum fizyolojik damla veya okyanus suyu spreyi kullanabilirsin demişti.
Evet hırıltılı...serum suyunu sabah ve akşam yapabilirsiniz
Aşı olduktan sonra pazartesi akşam yani yaşananları anlatır mısınız 😅😅😅 bizimde salı günü çünkü biraz stres oldum benim stresimi hissedince bizimki kesinlikle huysuzluk yapıyo umarım sıkıntı yaşamayız 😞
Şükür olmadı birsey

Kizlar benim oglan da yazmıştım buraya 10 gunde 400 gr almıştı meme ve mama olarak tabi,dogum kilosuna üç günde tekrar ulaşmıştı 100 gr verdi çünkü ondan sanırım.Yarin tekrar kontrole gideceğim doktorumuz 40 çıkana kadar her hafta gelin bakalım dedi.Ilk Ay 600 1000 gr alması normal diye biliyorum.

Günaydınnnnnnn🌸
Kızlar bebişlerin gözünde çapak olanlar doktorunuz ne dedi ve temizliğini nasıl yapıyorsunuz bizim randevu yarın gözü çapaklanıyor 2 gündür 🙄
Ve lansinoh kremleri emzirme öncesi temizlemek zorundamıyız zararı olurmu acaba
Ilık çayla günde birkaç kez pansuman yap canım doktor öyle söyledi bize ve ek olarak damla da verdi. 5 günde filan anca geçti. Ben kendi sütümden de damlatıp sildim arada gözünü. Bir de göz pınarına masaj yap sildikten sonra
Kızlar bir şey soracağım. Dün kontrolümüz vardı, 16 günlük olmuştu tartıldı 3590/3600 gibi bir şey geldi. Dr kilo alımı az dedi 😬 doğum kilosu 3560, ikinci günde 3200lerdeydi beşinci günde ise 3360tı. 10 günde 200 gram almış normal diye düşünüyordum ama dr az dedi.
Sizde durumla nasıl? Kaç kilo almalıydı, ben anlamadım bu işte bir terslik var gibi.
Biz 12. Gün gitmiştik kontrole doktor günlük 20-50 gram arası alması gerekiyor demişti. Bizimki 36 gram almıştı günlük olarak hesaplıyor doktorlar sanırım o şekilde daha sağlıklı çıkıyor sonuç

Kızlar 1 numara bebek bezi ne kadar süre kullanılıyor? Aradığım zaman bulamıyorum internetten siparişle getirtiyorum biraz stok yapmam lazım 🙄

Bir de bebeklerin kaka yapma sıklığı ne zaman azalıyor? Bizim her bez kakalı, poposu b.ktan kurtulmuyor mübarek yavrunun😀🙄 o da pişiğe sebep oluyor. Yapar yapmaz altını değiştiriyorum ama bazen art Arda 3 kez değiştirdiğimiz oluyor yorulduk vallahi. ( dipnot: 17 günlüğüz)

Tabiki ama ebe bu aşı ateş filan yapmaz dedi 2.ay olan aşının yan etkileri olurmuş

Kızlar 1 numara bebek bezi ne kadar süre kullanılıyor? Aradığım zaman bulamıyorum internetten siparişle getirtiyorum biraz stok yapmam lazım 🙄

Bir de bebeklerin kaka yapma sıklığı ne zaman azalıyor? Bizim her bez kakalı, poposu b.ktan kurtulmuyor mübarek yavrunun😀🙄 o da pişiğe sebep oluyor. Yapar yapmaz altını değiştiriyorum ama bazen art Arda 3 kez değiştirdiğimiz oluyor yorulduk vallahi. ( dipnot: 17 günlüğüz)
Ahh bizimde hep ayni tam heh sonunda gecti duzeldi pisik diyorum bir dahaki bez yine kizarmis 😥 once molfix aldim suan sleepy kullaniyoruz ve birde prima aldim elimdekiler bitince onuda denicem ama bence sik kaka yapmasindan 😕 yinede primayi icim rahat etsin diye aldim sen hangisini kullaniyorsun ? Bebegin kilosu ve bez markasi cok onemli mesela sleepy ve prima 1 arasinda ciddi fark var

X