2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Su torbası hafif rahatlattı gibi. Ama ben bizim oğlanı çözdüm, gündüz uyumak istemiyor, özellikle sabah 5-6 ile öğlen 1-2 arası sadece 5er dakika uyuyp uyanıyor 2-3 kere, onun dışında hep ağlak. Bizimkinin rutini de böyle oluşacakmış demek

Benimkininde karnı sis gazi var...miziklamasi gazdan olabilir...cok sık emzirmekde gaz yapıyor iki saatte bir olması lazım ama benim bebis beklemiyor iki saati
Beklemiyo 2 saati uyudumu uyuyo baya 3 4 saati bile buluyo kaldırmıyom valla bizde oda dinlensin elini emiyo sağ sola döndürüyor kafayı aranıyo emzik ağzında bi süre susuyor onuda atıyo nasıl emzirmicen

Hayir normal olur bebeklerde demisti sadece
Peki benim bebegim mama ile besleniyor... Ama cok uyuyor.. 2 saat bazen 3 saatte bir uyandirabiliyorum ozaman besleniyor .... Bunu hic aksatmadim ama... Bazen bir saat bir bucuk saat arasida olabiliuor...genelde 30 40 cc iciyor.. bazen 60 oluyor ... Buda normalmidir... Zaten ittiyor istemedi zaman doymus oldugunu dusunuyorum... Acaba ac kaliyorda ondanmi sarardi diye korkuyorum

Yapmayarak yemekte pratik ne varsa o valla yeterki karnımız doysun. Benim birde iki tane çocuğum daha var. Evi şuan götürüyor ama yapacak bişey yok. Şu 40 gün geçsin yavaş yavaş düzene girecek İnşaAllah

İyi akşamlar arkadaşlar benim de annem çarşamba gidecek aslında bu kadar durmayacaktı çocuğumun ayağı alçılandı falan kaldı bu kadar küçük kardeşim var okula giden. Benim sorunum eşimle lohusa ben değilde o gibi bu gidişle boşayacam aşırı tripli çocuğa da bakmaz öyle aman aman bişeyi yok annem gidince nasıl davranayım bu insana bana bir akıl verin valla beni çok sinir ediyor.

15 günlük falandı verdiğimde. Eğer meme istiyorsa emziği asla kabul etmiyor. Uyurkende sadece emerek uyumak istiyor. Emziği dışarıda olduğumda emzirmeye müsait olmadığımda veriyorum
Benm bebeğim bende asla sakinleşmiyor bi tek annemde duruyor . Sezaryenli olduğum için ilk baştan beri annem ilgileniyor. Değişir mi bu ? Beni üzüyor
Bebekler annenin stresini algılıyor. Çünkü kendini senin bir uzvun gibi hissediyor bebek ağladıkça senin stres seviyen artıyor bu yüzden bebekte sakinleşemiyor. Ama annen sakin olduğu için onda daha çabuk sakinleşebiliyor.

Dimi ya kaç olmalıydı acaba.
Evet sadece emiyor. Hatta fazla süt gelip bebek bitiremediği için epey sıkıntı çekiyorduk,sağdıkça çoğalıyordu, kaldıkça ağrı yapıyordu tam bir kısırdöngü. yeni yeni tam uyum sağlamıştık. Ama dr mama takviyesi verecekti, sağınca çok çıkıyor 50/60 ml diyince sürekli sağıp enjektörle takviye önerdi. Benim memeler ilk günden şişlikten ağrı yapmaya başladı sağdığım için, süt çok gelip tıkanma yolunda ilerliyor
5 gün sonra kontrole çağırdı bakalım ne olacak kilomuz

Ben hastaneye yanımda götürmüştüm cuk cuk diye emdi hemen sonra hemşireler henüz erken dediler vermedim bir süre. Ama ara ara çok huysuzlandığında verdiğimiz oldu. Aslında dünya sağlık örgütü tavsiye ediyor ani bebek ölümünden koruduğu söyleniyor. Uykuya dalınca ağızlarından kendileri düşürüyorlar aslında

Eşlerin de duruma adapte olması biraz zaman alabiliyor sanırım. Benim eşim yeni yeni kendine geldi. Biraz zaman verin, alın karşınıza konuşun.

Benim annem ilk iki hafta durabildi. O günden beri tekim. Eşim de geç geliyor biraz ama alıştım gibi. İlk başlarda gece kalkmak çok zor geliyordu artık dört saat uykuya alıştım gibi. Bir de gündüz fırsat bulunca yatıyorum

Ben emziği bebeklere çok yakıştırıyorum Meme reddi olayı nedeniyle sadece uykuya dalarken veriyorum ama dediğiniz gibi ilk gün bizimki de emmişti sonra doktor daha erken diyince erteledik

Valla sorun değil annemin de hayatı var annem baksın diye doğurmadım sonuçta ama eş kişisi böyle yapınca gerçekten aşırı sinir oluyorum elimde kalacak yani tribe giriyor anlamıyorum bişey yap demiyorum çocuğu alıyor kucağına korkuyor bişey olacak diye veriyor tamam diyorum ama ben konuştum doğumdan önce konuştum bak ilgili ol ne olur bebeğimize de bak doğumdan sonra yine konuştum annem gidince çocuk sana alışmazsa durmaz ben o zaman ne duşa girebilirim ne bişey yapabilirim dedim.

Benimki istemezse asla uyanmıyor
Yok ayağına vur, elini kaldır, çeneye dokun falan hepsi fooossss. Uyanmak istemiyorsa ya da toksa uyandıramıyoruz Anası ve abisi kılıklı, uykuyu seviyor sanırım. Yani diyeceğim şu ki, 2 saatte bir hiç beslemedim ben. 3 saatte bir uğraştım hep. Bazen kendi istemedi, 4 saati bile buldu.

Burnunu aspire ediyormusunuz

Yaa sarılık çok korkuttu beni yoksa kendisi acıkınca kalksa ne güzel 4 saat uyku uyuyacağımı düşüncesi bile güzel aslında 1 bucuk 2 saat arası sürekli uyuyum tekrardan kalkıyım derken zaten hiç birsey anlamıyorum maşallah deyim size de

Mama olcusunu bilmiyirum canim ama doyuyor demek ki doktora ne zaman gideceksin belkide sorun yoktur insallah

Lansinoh’u temizlemeye gerek yok..
Keşke kullanmak zorunda kaldığımız hiç bir kremi temizlemek zorunda kalmasak

4 saatte yetmiyor ki.. Sanki göz açıp kapıyorsun ve geçiyor Hiç uyuyamamsktan iyidir elbet ama

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…