2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
30 dk bile geçiyo keyif yapıyo sanki anlamadım emziği 2. Gün verdik meme ucu yara aranıyo sussun die göbek davul gibi kıvranıyo gibi de dünden beri 3 4 saatte 1 emzirdim biraz eritsin göbeği mızıkladıkça emzik dayıyom uyuyo hep zaten bi azalmada yok işiyo kakada yapıyo çözemedim

Benim göğüslerim yara olduğu gün emzirmek bile istemedim çok kötüydüm valla dayadık emziği 2.günden nişastalı mama yaptılar bnm çocuk maşallah herşeyi kabul ediyo mızıklayınca dayadık atıyo ağzından atınca da mızıklıyo ama işime yarıyo biberona sütte dolduruyom mochiden kalan onu bile hayır demedi yarayken halasını bile emdi onun bebeği 7 aylık ne verirsen götürüyo napcaz bilmiyom şimdi diyette göbek şişti çok mızıkladıkça emzirmiyom emzik veriyombiraz göbek gitsin anlamadım çok emziriyom sanki

Eger bir ayliksa 3.4 saati bulabilirsin artık.. daha küçükse uyandir
Benimkininde karnı sis gazi var...miziklamasi gazdan olabilir...cok sık emzirmekde gaz yapıyor iki saatte bir olması lazım ama benim bebis beklemiyor iki saati
Arada benimkindede genizinden ses geliyor..Dr normal olduğunu yenidoganlarin yaşadığını söyledi...öyle kekik çayı felan yapmayın çok küçük henüz....burnu tıkanıyor ona dikkat edin yeter
Benim üçüncü gün kesildi kanamam...sonra 14 gün tekrar geldi sonra 20.gun...takilmiyorum hepsi normal
Bende iki çocuk bide...hersey olduğu kadar çok kasmiyorum....bi kap yemek yapabiliyorsam ne ala....sende alış artık annesi bir ay olmuş bugünler geçecek sonucta
7 den beri gözünü kırpmıyo ya uyu kızım ben de uyuyayım
Sen gene iyi biz genelde 4.5ten sonra ayaktayiz
Doktora sormadım bile kizimda yaşadım çünkü oglumdada başıma gelince iki şey yaptım.. çay pansuman birde dalin şampuanı sulu pamuğa dokup kirpiklerini silmek..sonra Duru suyla silmek...üç güne geçirdi...Dr tavsiyesi kizimda öyle demişti bebe sampuaniyla kirpikleri sil demisti..
Lansinohu silmek zorunda değilsin zaten emzirdikten sonra sur

Ahahah tombis boğazlı demekki annesi, maşallah

Bizde de benzer bir durum oluyor zaman zaman. Nefes alamayacak diye çok korkuyorum. Galiba ilk başladığında emmeye tazyikli geliyor süt. Emme pozisyonunuzu değiştrin çocuğun üzerine eğilmeyin falan yazıyordu.

Amin amin .yalıtım iyi olması güzel.bizim ev 23.5 her yer yanıyordu şimdi bir odayı kapattık bakalım..sizinde elektrik çokmuş gerçi bizimde 170geldi çok fark yok her şey zamlandı
Su torbası işe yaramıştır inşallah rahatlasın kuzucuk
Doktorumuz 2 saatte bir vermeye devam edin dedi.devam ettikçe geçti.gerçi arada yine oluyor serum fizyolojik kullanıyorum.doğalgazdan sanırım tıkanıyor minikler
bir iki gün gelmiyor sonra yine aynı ne zaman bitecek

40 45 gün sürer normal dedi doktorum da

40 45 gün sürer normal dedi doktorum da
Sıkıldım keşke benimde bitse
ben emzik vermeyi bıraktım kıyamıyorum karnı açtır da aç aç uyur diye veremiyorum
Benm bebeğim bende asla sakinleşmiyor bi tek annemde duruyor . Sezaryenli olduğum için ilk baştan beri annem ilgileniyor. Değişir mi bu ? Beni üzüyor
değişir ama sen ilgilenirsen.senin kucağında durdukça kokuna alışacaktır.ağlasada sen ilgilen emzirmeye pışpışlamaya çalış

Ara ara kesilir ara ara çoğalır ortalama 40 45 gün böyle gider dedi gelmesi iyi rahim temizleniyor sıkıntı etme

Kızlar bir şey soracağım. Dün kontrolümüz vardı, 16 günlük olmuştu tartıldı 3590/3600 gibi bir şey geldi. Dr kilo alımı az dedi doğum kilosu 3560, ikinci günde 3200lerdeydi beşinci günde ise 3360tı. 10 günde 200 gram almış normal diye düşünüyordum ama dr az dedi.
Sizde durumla nasıl? Kaç kilo almalıydı, ben anlamadım bu işte bir terslik var gibi.

10 günde ne kadar almalıymış onu da söyleseymiş keşke aslında 2 gun de doğum kilosundan fazla vermis bebis ilk basta tekrar ayni kiloyu yakalamasi da anca olmuş gibi bu bebegim 5 günlükken doğum kilosundan 100 gram eksikti 1 aylikken ne olacak bilmiyorum ama ilk oğlumu hatirliyorum canim 3700 gibi doğmuştu 1 ayıkken 5 olmuştu ona da cok fazla almış demişlerdi seninki de 1aylik olsun bakalim ne olacak, bir de sadece emiyor mu ?

Benimki de 40ına kadar kalacaktı ama babam hastalanınca bugün gitmek zorunda kaldı aniden. Şimdi bebek ile yalnız kaldık. Eşim evden çalışıyor, az da olsa yardım edebiliyor bana. Ben de bebek gündüz uyursa arada yemek yapıp bir iki süpürge, çamaşır makinası işlerini hallederim, bulaşığı vs eşim halleder, detaylı temizlik yapamayız. Ancak haftada 1 yer siler toz alırım, daha fazlası mümkün değil, ayakta uyuyorum zaten.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…