2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
inş bi düzen oluştururuz
Çokta düzen oluşsun diyip stres yaşamam sanmıyorum benim ilk çocuk kolikti sabah 5 lere kadar ağlardı çok çok zor evet, fakat zaman bir şekilde geçiyor büyüyor bu defa pozitif olmaya kararlıyım
Rabbim sağlık versin gerisini biz hallederiz
Kaç defa doğuruyoruz ayol birazda uykusuz kalalım ne olacak dimi

InsAllah canim bebeklik önemli benim oglanda 7 yaşında bebekligi muhtesemdi dedigim gibi ama şimdi oturmayi beceremiyocani sag olsun simdi oturmasa da bana eziyeti yok en azindan bebekken uyumasa ama anneye yorgunluk

Bunu yazan kişi bana cevap olarak vermişsütümle ilgili yani ama ciddiye alıp cevap vermedim açıkçası bence kimse böyle yorumları kendine yük etmesin, Rabbim evlatlarımızı korusun sütümüz olursa besleriz olması için elimizden gelen herşeyi yaparız,olmazsa mama ile büyütürüz bin şükür

Ya kızlar maşallah bebeklerinize ve sütünüze.benim hem sütüm az hem de veledim- hani diyorsunuz ya sık sık emzir - eğer en az 3 saat gibi bir süre olmamışsa ağzına aldığı gibi çekiyor 2-3. istediği kıvamda değilse hayatta çekmiyor daha atıyor kafasını geri direniyor ağzına almıyor sıksık emzirmek mümkün değil.

Deneme yanılma yöntemiyle çare bulabileceğin bir konu bu. Ben ilk oğlumda doğumdan önce başlayarak Lansinoh krem kullandım, hiç bir işe yaramadı ve emziremedim. Acıya dayanamadım ve 6 ay boyunca tüm öğünleri sağarak verdim. Yanımda sağma makinemle geziyordum. Şimdi gümüş kapak ve bu kez Lansinoh’un balmını aldım. Dönüşümlü onları kullanıyorum ve bu kez 11 gün oldu emzirebiliyorum. Acı ve hassasiyet var hâlâ geçti diyemem ama şu an dayanabiliyorum en azından. Eğer denemediysen gümüş kapak dene derim.

Eşime 232 yatmış başka para varmı bundan hariç varsa nereye gitcez

O 232 tl olan süt parası. Bir de ayrıca doğum yardımı parası var. O da birinci çocuğu olana 300 tl, ikinci olana 400 tl ve üçüncü ve sonrası çocuğu olana 600 tl olarak yatıyor. Onun için de aile ve sosyal hizmetler il bakanlığına başvuru yapılıyor.

2 bin küsür mü? vuuuu o da neymiş kız? Ne parası o Detayını biliyor musun ne olduğunun?
Ben bitek süt parası + doğum yardımı parası biliyorum.

Uyku düzeni oluşturmaya başlayan var mi varsa neler yapıyorsunuz yoksa 40 çıkınca mi yapmak lazım
Uyku düzeni olmaz ki bu aylarda ama bizim düzenimiz oluştu...oda sabaha karşı 4ten sonra uyumamak
Tazyikli geliyor olabilir cnm onu arastir
İkibin olan neki
Evet işte oda ağzını çok acmasiyla oluyor

Uyku düzeni olmaz ki bu aylarda ama bizim düzenimiz oluştu...oda sabaha karşı 4ten sonra uyumamak

Tazyikli geliyor olabilir cnm onu arastir

İkibin olan neki

Evet işte oda ağzını çok acmasiyla oluyor
Bana toplamda 20 bin kadar bişi yaticakmis ama kısım kisimmis.Bu 2 bin de o paranın bı kısmı.

Dimi hepimizin bol bol sutu olsun insallah

Ağzından gaz çıkıyor da bağırsak gazı sanırım zorluyo onu. Çünkü ıkınıp baya gaz çıkarıyo arada. Onun için karnını ovuyorum, bacaklarını karnına itip çekiyorum vs ama işe yarıyor öu bilmem.

Işığı sarı ışık yapın evet, ve düşük olsun gücü, gündüz gibi aydınlatmasın. Hatta gerekirse odanın kapısını açıp koridorun ışığını yakın, ben bazen öyle yapıyorum, daha az ışık olsun diye.

Siz tecrübelisiniz maşallah, benim Ilk daha, alışma süreci tabi ki sağlık olsun da alışıyor insan

Benimkide bazen alttan yaparken zorlanıyor gibi.nedendir bilmem.gaz damlasını verip hareket yaptırıyorum yüz üstü yatırıyorum iyi geliyor gibi.göbeğe sıcak mendil koymak da iyi geliyormuş.
Odanın kapısını dediğin gibi açıp koridoru yakıyorduk.ama koridorun ısınmadığını soğuk geldiğini fark ettik artık her kapıyı kapalı tutuyoruz sıcak olsun diye.10gün yakmayla doğalgaz 250 geldi şimdi ne yapsak tasarruf ederiz diye düşünüyoruz.ekonomi ileri gideceğine geri gidiyor

Günün sorusu geldiBenim kuş bazen memeyle kavga halinde zorlaya zorlaya tutuyor nedendir acaba?
Ağzı beyazsa pamukçuk vardır emmesini zorlar karbonatlı suyla silersen geçer
Gaz sancısı çekiyorsa da hem emmek ister hem memeyle kavga halinde olur
Mama veriyorsan memeyi beğenmiyor oabiir mamayı kaşıkla vermen daha iyi olabilir
Ya da karnı toktur
Bilinen şeyler ama yazdım yinede
Günün ikinci sorusuda benden
Dogurmayan kaldı mııı?

Günün sorusu geldiBenim kuş bazen memeyle kavga halinde zorlaya zorlaya tutuyor nedendir acaba?
Benim de öyle hatta diğer mememi almıyor neler neler yaptım tek meme alıyor oda iki emiyor birakuyor ağlıyor kavga ediyor tekrar alıyor iki emiyor. Doymadugini düşündüğüm için ekstra mama ile devam ediyoruz bir ay oldu her gün deniyorum savaşıyorum alsın diye bu böyle devam etcek sanırım.

Kizlar oğlum bugün bir aylik oldu. Bir aydır meme savaşı veriyorum sonunda bir taneyi aldı diğerine hala direniyor. Çığlık cigliga istemiyor. Artık pes ettim h m emziriyorum hemde emzirme sonrası sagiyorum 15 dk iki memeden toplam 20 ml çıkıyor ve ben çok üzülüyorum bir ağ oldu az degil mi siz saginca n kadar çıkıyor. Bende mecbur mama takviyesi veriyorum . Kafayı yicem üzgün ve mutsuzum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…