2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Benim ssvd şöyle olacak ilk doğumum özel hast. Oldu 40+2 de hala kanala girmemişti bebek Dr sezeryana aldı kordonu omzuyla bacak arasına dolamış kanala inememis dedi bende çok istiyordum normali ameliyattan korktuğum için bu 2. Gebelikte daha kalp atışını duyduk aynı Dr sezeryan günümü söyledi 4 Kasım sonra ssvd olayını araştırdım bizim burda bu bayan yaptırıyor o da 7 ay önce 9 bin liraydi o yüzden vazgeçtim araba aldığım için oraya veriyorum diye daha sonra kuzenim devlete gidiyordu orda bi Dr söyledi ssvd yaptiriyromus ama hastane aslında yaptırmıyor Dr kendi yaptiriyor hem ona hem özele gitmeye basladm konuştum şartlar uygun olursa sezeryana almıyorum dedi 36 dan sonra özele gitmedim her hafta devlete gidiyorum bugünde gideceğim bakalım ne diyecek

Bu arada benim 33 ay olacak sezeryan olalı kuzenim 24 ay geçmişti yaptı geçen ay önemli olan sancınin acilmanin iyi olması bide bebeğin kalp atışları bunlar da sıkıntı olmazsa açılma iyiyse normale alıyorlar ben nst çektirirken ebe konuştu benle normal mi sezeryan mi diye ben dedim ilki sezeryan ama normal istiyrm o da dedi bu hastanede ssvd yok ama Dr yaptırıyor ama çoğu bilmiyr yani bende ses etmedim ifşa olmasin

İnsaAllah hersey yolunda gider...hayirla yavrunu kucagina alirsin.... Bizede yaz lutfen akisi...

İlk günlerden beri mi yoksa şimdileri mi öyle canım biz daha 4 günlüğüz . Ama bez sayımız kesinlikle çok az ,sıkıntı var

Hastanede hemşireler değiştirdi bezini, orada kaç bez ıslattı bilmiyorum. Ama 2 günlükten beri her alt açtığımda çişli oluyor bezi.
Bir de ben sadece süt değil, mama da veriyorum. O da çişi artırıyor olabilir, hiç bilgim yok bu konuda.

Erkek bebek anneleri, sünneti ne zaman yapacaksınız?
Hastanede taburcu olmadan yapalım dediler, istemedik. Çocuk doktoru da yenidoğan döneminde, yani ilk 1 ay içinde yaptırın, rahat edersiniz deyince bu hafta yaptırmaya karar verdik. Ama korkuyorum bir yandan, hiç tecrübem yok, çevremde de bu kadar erken sünnet olan bebek yok, en erkeni 2 aylıkken olmuş. Var mı erken sünnet yaptıracak olan?

Aynı bensin ya bebeği bile geçtim acaba çok acıcakmı derdindeydim hep ama hastanede herşey acısız geçti sondamı bile yatarken çektiler acıcakmı yavaş yavaş bi çekin dedim baktım acımıyo işte bu kadar dediler hadi yürümeye başlayalım derken şimdi yürüyüşe odaklandım yatakta yavaş yavaş sol ayağımı sürükleyip indirdim sonra ötekini tabi bana annem eşim yardım etti yavaş yavaş dedim bak acele etmeyin çok tetikteydim her anımda yere bakmıcanız karşıya dediler ben resmen tavana odaklanmışım karşıyı bile geçtim hiç sıfır acı sessizce kalktım nefes nefeseydim ama şuan bile kalkınca nefesim kesiliyor sizlerinde öylemi kızlar

Bize de doktor 40 geçirin dedi,o yuzden 40 ı çıkınca yaptıracağım.Uzatmak istemiyorum ben erkenden olsun bitsin

Merhaba güzel anne adayları ve anneler
Dün kontrolüm vardı. Bebek kanala inmiyor, görünen hiç bir engeli yok ama inmiyor :) Çarşamba günü 40. haftamın son günü. Çarşamba sabah da bi görelim, Perşembe öğleden sonra yatışınızı yapıp suni sancı, olmadı sezeryana alarak sizi kavuşturalım dedi doktorum
Ben hala bir umut ananas, hurma yiyip merdiven inip çıkıyorum Hayırlarla ve sağlıkla gelsin tabi tek dileğim bu. Sizler de dua edin benim için
Bu arada geçmişi okuyamadım, doğum yapan olmuşsa hayrlı uğurlu olsun. Allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin

Ne güzel canım sen devam et dr.una inş.bi sancıda kurtulursun. Devlet hastanesinden hayır görmeyen bi benim heralde o kadar sinirliyim ki.Bana verdiği gün çok uzak.Kan sulandırıcı kullanıyorum daha riskli olur acil sezeryan zaten.3 gündür gece sancım var.Bugün de sabahlamış bulunuyorum. Fiş kestirdik hem konuşup, hem bebeği görmek istedim.Ama hiçbir dr. kabul etmedi randevusuz, arıyoruz randevu yok.Bu nasıl bi trajedi, bizim şehir hastanesinden çok şikayetçiyim.Sağlık bakanlığını arayıp şikayet edeceğim.Eşim gelecek özele gideceğiz ya imkanım olmasaydı.Sistem çok kötü oldu bizim burada.

Sizin için en hayırlısı olsun inşallah.

Bizim burda da randevu sıkıntısı var hemen doluyor bugün randevum yok mesela ama gidecem 40 hafta oluyorum yarın mecbur gidecem bugün bide iyi dr a denk gelmek lazım yan odadaki Dr çok negatif kesin sezeryan dedi olumsuz güler yüz yok saglikcilqrin hepsi güler yüzlü olmalı bende hemsireym empati yapıyorum çok şükür

Bize de doktor 40 geçirin dedi,o yuzden 40 ı çıkınca yaptıracağım.Uzatmak istemiyorum ben erkenden olsun bitsin
Diğer ayların gruplarına baktım da 7 günde yapıp çok rahat edenler var, hatta kremleri bile çok kısa süre kullanmışlar.
Doktorlar farklı tavsiye veriyor ya o kafamı karıştırıyor. Sünneti yapacak prof da ilk ay yapılması avantajlı dedi. Güvenip yaptırıcam sanırım…

Öyle valla kendimizi canımızı emanet ediyoruz azıcık anlayış güler yüz bekliyor insan. Senin için de en hayırlısı olsun inş. Allah bi sancıda kurtarsın umarım istediğin gibi doğum şeklin olur.

Maşallah gözün Aydın olsun canım Allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin darısı bizlere

Maşallah canım senle sonlara kaldık hayırlı haberlerini bekliyoruz Allahım bütün doğum yapacak arkadaşlara kolaylık versin darısı bizlere

Günaydınlar yeni anneler, doğuracaklar son 2 günümüz çevremdeki herkes sanki 3. Değilde 1. Bekler gibi bekliyor güzel bişey ama stres oluyorum inşallah perşembe doğurmuş olurum sanki geçmek bilmiyor Zaman ara ara zaten kasılmalar var ama sanki gününü bekliyor inşallah öyle olur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…