2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Kizlar bu memede uyuyup yatırır yatırmaz tekrar uyanma gaz sancısı mi oluyor,bugun 1 haftalik olduk.iki gündür günün akşam saatleri böyle emz8r yatır tekrar kalk modu.

Hıc bılmıyorum ama bol bol su ıc tahın pekmez kuru hurma incir çorba vs. bıde yeşillik özellikle dereotu. He bır de rezene bıde ısırgan otu çayı. Ben bunlarla geçiniyorum bır aydır az kılo yapıyorlar ama napalım düzene girince kendımızı düzene sokarız artık 🙄
Ya rezene ile isirgan haric hepsini surekli yiyorum fazlasini hatta 🤷‍♀️ rezeneyi ilk kizimda denemistim pek etki etmemisti ama tekrar denesem iyi olacak 🙁

Kizlar bu memede uyuyup yatırır yatırmaz tekrar uyanma gaz sancısı mi oluyor,bugun 1 haftalik olduk.iki gündür günün akşam saatleri böyle emz8r yatır tekrar kalk modu.
Valla ikinci ama bilmiyorum. İkisinde de durum ayni hala memede suan 😥 acaba sorun bende mi ben mi uyutmayi bilmiyorum cocuklarimi benimkiler mi uyumuyor 🤷‍♀️

Perşembe öğlen başladı hikayem çok katı yani baya baya parça şeklinde şeffaf uzun akıntım geldi sonra adet olacakmışım gibi bir his ama bana zaten son ay ara ara yoğun sancı girdiğinden yok ya dedim bu öyle karın ağrısıdır herhalde ayaklarımı falan üşüttüm. Her neyse ağrıyla falan akşam oldu kızımla diş fırçalıyoruz bir anda bildiğiniz adet olmuş gibi sıcacık bir şey aktı içimden. Kızımı banyodan kovalayıp baktım ki nişan gelmiş iltihap gibi yoğun bir avuç kadar çok içinde ara ara kan pıhtıları olan bir akıntıydı. Zaten yatmaya gidecektik gittim yattım ilk doğumda nişandan 1 hafta geçmesine rağmen tık olmadığı için hiç ihtimal vermedim. Sonra gece 6-7 defa uykudan uyandıran kasılmalarım oldu geri uyudum. Zaten sabah randevum vardı. Ertesi sabah oldu tabi saatte bir gelen kasılmalar başladı yarım saatte 20 dkda bir gelmeye. İçimden diyorumki şimdi nstye girince hiç bir şeyim kalmaz 😂 gittim nstye girdim nstde sancı çıktı doktoruma gösterdim nstye bakıp güzel bide alttan bakalım dedi. Nişanım geldi sanırım dedim zaten gelmeye devam ediyordu alttan muayene ederkende farketti evet dedi "mukus tamemen düşmüş 1,5 cm açılma var sancılarda başlamış yatış verme mi ister misin" İstemedim tabi zaten sık değildi eve gidip rahat ederim dedim annem rahatsızdı zaten onu görmeye gidecektim içimde rahat etmezdi derken hafif bir uyarı verdi alttan bebeğe bende pazartesi gelirim dedim sen pazartesiye kalmazsın dedi çıktım hastaneden. Anneme geçtim baktım 15-20 dkda bir ama güçlü güçlü vuruyor. Yinede konduramıyorum yok ya diyorum doğum değildir 😂 böyle böyle 10dkya düşene kadar annemdeydim baktım dayanılmaz hal almaya başlıyor eşimi aradım geldi beni aldı 5te eve geçtik dedim kalan işlerimi yapayım. Neyse iş falan derken 5-7 dk arasına düştü sancılar artık zorlamayada başladı hafiften.Önce sıcak suya girdim zaten baya iyi geldi sonrada zorlayarakta olsa bir şeyler atıştırdım. 3 dkda bire düştü bu arada sancılar. Hastaneye gidip açılman ilerlememiş lafı duyma korkusu bastı beni sebepsizce. Böyle böyle Toparlandık yola çıktık hastaneye vardık derken 8 buçuk oldu saat. Muayeneye aldılar hemen 5cm nstye bağlayıp bebeğin kalp atışını görelim dedi ebe. Yatış yapıldı doktor arandı. Nstye bağlandım 15 dk falan tabi yatakta karşılamak daha zor olabiliyor ama allah sabrını veriyor. Hemen kalktım plates topu getirdiler ama ağrıların arası 2-3 dk yani oturmak ne mümkün ayakta gezindim. Nstde bebeğin kalp atışları çok yavaşmış sanırım tekrar nst yapmam lazım dedi söz son dedi ebe ama önce bir muayene edelim dedi bana saatler geçmiş gibi geliyor ama ben zaten saate hiç bakmadım yani bu saatleride sonra bana ebeler söyledi oradan biliyorum. Muayene ettiler 5 buçuk cm dedi ben şok nasıl bir hız bekliyosam tabi bana sorsan ben 2 saattir falan hastanedeyim sanıyorum 😂 gücüm tükenmesin diye sancı gelince sadece nefes alıp veriyorum derken ebe muayene sırasında suyumu patlattı. Süpriiizz su mekonyumlu. 🤷‍♀️ 2. Nstmize girelim bebek kakasını yapmış dedi ebe girdim ama en zoru oydu sanırım çünkü suyu patlatınca kasılmalarımın gücü zirve yaptı. Geldikçe artık çok bağırmayayım diye yatağın yanındaki destek yerlerini tutup bütün gücümle çekiyorum derken bir anda inanılmaz bir ıkınma hissi geldi dayanamıyorum dedim sadece ıkınmak istiyorum dedim hemen gidip ebeye söylediler ama ben o sırada dayanamadım ıkındım zaten elimde olmadan bacaklarımın arasına indi dedim ebeye hemen odada baktı bana tam açıklık bebeğin saçlarını görüyorum hadi yürüyelim doğumhaneye dedi hayatımın en zor ama en güzel yürüyüşüydü sanırım 🙈 gittik doğumhaneye ıkın dedi ıkındım kafası geldi dedi nefes al hap de hiç bağırmadan ıkın dedi ıkındım ve içimde acayip bir rahatlama bir anda sancının kesilmesi göğsümde bebeğim yani duygu karmaşası ama nasıl güzel 😍 önce plesantadan bütün kordon kanının bebeğe geçmesini bekledik kan tamamen bebeğe geçince babamızı çağırdık gelip kordonunu kesti ve en sevdiğim yerde burası çünkü ben çıkmadan dikişlerim falan bitmeden bebeğimi doğumhaneden çıkarmadılar temizlemişler falan sonra beni giydirdiler bebeğimi kucağıma verdiler kendim odama götürdüm. Sonrası bildiğiniz gibi zaten çok güzel kavuştuk bu arada doğum tarihimizde çok güzel 12.11.21 😂

Kizlar sut yapan damla surup falan hakinda bilginiz var mi ? Bir sise bitti sanki icerken daha cok sut geliyordu 😥 tekrar alicam ama bi yorumda baska bir damla icin birakinca sutum kesildi yazmislar. Boyle bir etki yapar mi acaba 🙁
Bestlak iyi bu konuda, hangi damla için öyle yazmışlar ki?

Allah aşkına 1kerede geçiren bişey varmı memem pert🤬 çok sıkıldım

Bnm yarada değil gibi bi fark göremedim kabarcık gibi emince büyüdü bnm göğüsler minicikti kafam kadar şişti😑lansinoh 1 kerede bitirdimi acıyı

Tahin sürüyom ayva çekirdek jeli garmastan verdi kantaron yağı ne yapcamı şaştım sitreçleyerek yapıyom herşeyi
Canım ilk oğlumda 2-3 ay çekmiş biri olarak söyleyeceğim tek geçiren şey bebeğin memeyi doğru emmeyi öğrenmesini beklemek. Birde ucunu nemli değil kuru tutmaya çalış. Nemli kaldıkça iyileşme gecikir. Mümkünse evde eski bir atlet veya kıyafeti göğüs ucu açık kalacak şekilde kes böylece daha kolay iyileşir. Diğer iki bebeğim de 10 günde geçti böyle yaptığım için

yaptırdım 3 kere yinede bir yerden sonra hissediliyor.eğilip çocuğu almak yerine koymak yataktan kalkmak geri yatağa yatmak tuvalete kalkmak falan baya zorlayıcı.çokça yavaş hareket etmek lazım dik oturmamak lazım o da mümkün olmuyor ağlayınca ortalığı kaldırıyor.annem yardımcı olsa belki zorlanmazdım sen sen ol refakatçini iyi seç 2 ye kadar uyanıktım diyor sanki gece 2 saatten ibaret.sabaha kadar nöbetteydim

Sağolsunlar benim tüm ailem yanımda, yardımcı çok. Refakatçi de annem kalacak, özellikle istedim. Eşim ve oğlum da gün içinde gelip gidecekler ☺️ Annem zaten elim kolum, o olmasa hâlim haraptı. Allah yokluğunu göstermesin. Valizimi bile onla hazırladık az önce gitti daha.

Benim yara olmamıştı ama hassaslaşıp çok acımıştı gümüş kapak kullanmama rağmen .Lansinoh krem aldırdım bir kere sürdüm geçirdi hemen dene bi istersen .Ben düzenli gümüş kapakta kullanıyorum ama

Lansinoh ilk doğumumda hiç işe yaramamıştı bende ama bu kez de gümüş kapağa bel bağladım ben de. Bakalım, umarım bu kez işe yarar 😥

Valla gece uyuyor biraz yine de ama iki gündür bu uykuya dalmama,valla ikinci çocuk ama yine lohusa depresyonu modundayim.Ilk cocukta da oldu bende geçici ama yine de çok yorgun hissediyorum
Valla ikinci ama bilmiyorum. İkisinde de durum ayni hala memede suan 😥 acaba sorun bende mi ben mi uyutmayi bilmiyorum cocuklarimi benimkiler mi uyumuyor 🤷‍♀️

Baya baya uzun yazdım kızlar inşallah sizede umut olur sizinde güzel hikayelerinizi okuruz buradan ☺️ Dualarım sizinle sancı çekerkende bütün gebelere dua ettim M Minikfaremmm A aysebasar
Çok güzel çok duygulandim resmen gözümün önünde canlandı çok güzel yazmışsın benim ki kanalda değil belli baskı hissi yok arada karnım kasılıyor o kadar inşallah banada nasip olur 🤲

Bugün son kontrol ve son nst vardı..

Bebiş usg’de 4 kg 70 gr çıktı 🤭😬

Yarın sabah 7’de yatış, 8-9 gibi de spinal sezeryan deneyeceğiz. Spinal olmazsa genele dönecek. Heyecanın yerini strese bıraktı benim ya hayırlısı. Yarını bir atlatırsam inşallah.

Dualarınıza talibim 😍

Bizimkide öyle ya gece uyuyo Allah'tan ama gündüz sürekli ıkınma halinde kakasını zorlanarak yapiyo sürekli kıpkırmızı yapiyo kendini

Tek tek bakamadım şuanda kızlar çok teşekkür ederim hepinize tebrikler için.🙏🏼🙏🏼🙏🏼

Bebişli annelere sorum var. Bebeğiniz günde kaç çişli kakalı bez yapıyor? Bizim 24 saat boyunca 3 tane oldu sadece çok az değil mii😞😞😞
Bebegin kac günlük cnm..İlk onbes gün kaka 4.5 sefer yaparsa çok iyi demişti dr..cisse 5.6bez...onbes gün sonraya kaka önemli değilmiş. Senin üç kere idrar yaptıysa sadece doymuyordur kac günlük bebis kilosuna baktırdın mi
Benim tek gogsum baya ilerledi 😥

Bizde 14 gunluk olduk al benden de o kadar 😥 bende anlamiyorum ac mi gaz mi. Benim ilk kizimda surekli memedeydi bu kizimda boyle. Bugun mesela sabahtan beri dogru uyumadi hemen uyaniyo durekli memede 😥 biz mi unuttuk bu kadar erken mi basliyordu 🙁

Cok sagol insallah 😥
Evet on günden sonra gaz sancıları başlıyor...bende aynıyım anlayamıyorum sürekli meme istiyor doymuyor desem kilo alımı iyi maşallah. Dr saatte bir emzirme gaz yapar iki saati bul dedi ama durmuyo zirliyo sürekli...Hele gece...dün nerdeyse hep ayaktaydik

Yarın sabah 7’de yatış, 8-9 gibi de spinal sezeryan deneyeceğiz. Spinal olmazsa genele dönecek. Heyecanın yerini strese bıraktı benim ya hayırlısı. Yarını bir atlatırsam inşallah.

Dualarınıza talibim 😍

Hadi hayirli doğumlar arkadaşım...yalnız spinal olmazsa derken?? Neden olmaz ki anlamadim

Dualarınıza talibim 😍

Hayirli kolay dogum olur insaallah... Spinal olmazsa neden demisler... Oyle bir ihtimal demi oluyor..

Ya rezene ile isirgan haric hepsini surekli yiyorum fazlasini hatta 🤷‍♀️ rezeneyi ilk kizimda denemistim pek etki etmemisti ama tekrar denesem iyi olacak 🙁
Sade maden suyu da içebilirsin süt için dere otu da süt yapıyor ama mesela bir bağı 1-2gunde bitirmen gerekiyor etki etmesi için.. bol su icmelisin öncelikle birde boza da deneyebilirsin

Dualarınıza talibim 😍

Canım olmazsa diye düşünme olcak hemde çok güzel olucak hep iyiki dicekmişsin gibi düşünerek git lütfen

X