2021 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    298
Defne mitolojide iffetli bir kadın ismi. Tanrılardan biri ona aşık oluyor ama o istemiyor. Ondan kaçarken saklanmak için defne ağacına dönüşüyor gibi bir hikayesi var.
Evet öyle bir hikâye var
Paylaşayim

Daphne ile Apollon Efsanesi -
Zeus’un oğlu Işık Tanrısı Apollon, ırmak kenarında genç ve güzel bir kız görür. Bu eşsiz güzelin adı Daphne (Defne)’dir. Apollon onunla konuşmak ister. Fakat Defne, Işık Tanrısı'ndan kaçmaya başlar. O kaçar, Apollon kovalar bir taraftan da “kaçma seni seviyorum” diye bağırır. Defne ise korkuya kapılır ve kaçmaya devam eder. Apollon’a gelince, bu güzel periyi mutlaka yakalamak istemektedir. Aralarındaki mesafe gittikçe kısalır ve bir an gelir ki Defne, Apollon’un nefesini saçlarının arasında duyar. Artık kurtuluş imkanı kalmadığını anlayan Defne, birden durur ve ayağı ile toprağı kazıyarak şöyle bağırır: “Ey toprak ana, beni ört, beni sakla, beni koru.” Bu içten yalvarış üzerine Defne organlarının ağırlaştığını, odunlaştığını hisseder. Göğsünü gri bir kabuk kaplar, kokulu saçları yapraklara dönüşür, kolları dallar halinde uzar, körpe ayakları kök olup toprağın derinliklerine dalar, bir defne ağacı oluverir.
Bu manzara karşısında şaşıran Apollon, Defne’nin ağaç oluşunu hayret ve üzüntü ile seyreder. Sonra da sarılır ve sert kabukları altında hala çarpmakta olan kalbinin sesini duyar ve şöyle seslenir: “Defne, bundan sonra sen, Apollon’un kutsal ağacı olacaksın. O solmayan ve dökülmeyen yaprakların, başımın çelengi olacak. Değerli kahramanlar, savaşlarda zafere ulaşanlar, hep senin yapraklarınla alınlarını süsleyecekler. Şarkılarda, şiirlerde adımız yanyana geçecek." Bu tatlı sözler üzerine Defne, dallarını eğerek Apollon’u saygı ile selamlar.
Bu öykünün geçtiği yer bugünkü Harbiye’dir. Apallon teessür ve heyecan içinde o ağacı amblem olarak alır ve parlak yapraklarından başına bir taç yapar. İşte o zamandan beri şiir ve silah zaferi Defne dalı ile ödüllendirilir ve inanışa göre Defne’nin gözyaşları bugün hala Harbiye’de şelaleler meydana getirmektedir​

Bende poyraz Koymayı düşünüyorum eşim kabul etse Merih ismini çok beğeniyorum merih gezegeni var
Yiğit emre diyenler var emir ismide güzel bide Bertuğ

Benim burnumda kaniyor cabim parolda icmiyorum kafama gore icmem korkuyorum genede gecer ins canim ya bugun bacaklarim cok agriyor basim bitti dokunamiyorum aciyorda bel ve genetal bolgede dahil sanki ustumden tir gecmis gibi hasat oldum
Tansiyon yükseliyor olabilirmi bence doktora danışın muhakkak burun kanaması pek olmaz

E Elayagiz oğlun oluyormuş kuzum neyse hayırlı olsun iki oğlan anasısın sen artık
Üçüncüye de kız olur inşallah sağlıkla gelsin prensimiz hem oğluna arkadaş olur boşver
Sagol canim hayırlısi buymuş aybarscigim geliyor neyseki She- kızlarını bana verecekmiş dünür olcaz icim rahatladi kizi bulana kadar kac üçüncü olur bilemem

Tansiyon yükseliyor olabilirmi bence doktora danışın muhakkak burun kanaması pek olmaz
Burun kanaması ve tıkanıklığı hamilelikte normaldir. Han hacmi arttığından dolayı bazı gebelerde görülen bi durum

kızlar siz bebeğiz hareket ederken sancı girer gibi karın ağrısı yaşıyormusunuz acaba? çok şiddetli değil ama içimde bir acı hissi oluşuyor sol tarafımda. garip bir his

Evet canım ben de Güney Doğu turunda mozaiklerini görmüştüm, rehber anlatmıştı

Yok balim tansiyonum 9/6 bazen 10/6 cok sukur yukseklik yok hamile kaldigim andan dogurana kadar benim burun kanamam oluyor ama bazen cok oluyor iste dr soracagim yinede

Canım ben düşünüyorum ama genellikle Online döndüğünü duydum pandemi sebebiyle
Hadi ya acaba hiç herhangi bir yerle görüştünüz mü veya neresi onlinemış haberiniz var mı ? Ben tobbu ve ankara tıp fakültesini duymuştum .
Bence olabilir canım . Ben de ilkin belli belirsiz hissetmiştim . Sonra baya arttı . Yemek yiyince halay çekiyor benim ki adını mahmut mu koysam lo lo lo

Bolgesel zorlar canim bol mekik cekmek gerekir bazi kisiler baya uzun sure olmuyormus duymusdum o yuzden kilo kaliyor dedigin gibi ben 40 gunde temizleniyorum dogumdan iki ay sonra da regli gobek kalmiyor o yuzden bakalim bunda nasil oluyor sagligi zorlamiyor kendin rahatsan takma elbet verirsin ben insanlarin zayif sisman olmasini hic fark etmem mesela bakar korluk var bende hic kimseyi fizigi ile tarif edemem birde kiyafetti ile o yuzden insanlarin dis gorunus dusuncesini pek takmam

Bende poyraz Koymayı düşünüyorum eşim kabul etse Merih ismini çok beğeniyorum merih gezegeni var
Yiğit emre diyenler var emir ismide güzel bide Bertuğ
Hepsi guzel isimler emir yigit anlami iyi poyraz ruzgarin daha agiri sanirim sizinde erkek degilmi bu isim konusunda esi ikna etmek biraz zorlayacak beni ins siz edersiniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…