2021 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    298
Bende doktoru hastaneyi iyice tanıcam ki kendimi rahat hissediyim. Doğumu nasıl yapıcam belli değil sonuçta. Bir kaç hastane doktor gezicem doğuma kadarda karar veririm heralde sırf bu sebepten daha avantajlı olmasına rağmen doğum paketi almadım.

Yani neye bakıyorlar down sendromu olup olmadığını mı anlıyorlar
Evet onun için bakıyolar ama benim bebeğin burnunu gören olmadı daha. Detaylı ultrasonda görürüz umarım.
Son gittiğim doktora sordum çok spesifik birşey dedi yani ondan net bişi belli olmaz demek istedi sanırım.

Ya ben ayrıntılıya girdim 12 haftalıkken herşeyi güzel çıktı ama bir burunu ölçemedi ,onun için çok takmadım yani ,hem ölçü biraz farklı çıksa ne yapabilecekler ki ,inş hiçbir sorun yoktur ,olmazda inş

Benimkide yüzünü göstermiyor gittiğimde bi daha sorucam. Ölçmüyor burun kemiği var mı diye bakıyor sanırım.

İkili tarama testi yaptırmış mıydın sen kan verdin mi yani

Merhabalar beni Temmuz grubundan gönderdiler :) Bir arkadaşımız bu grupta bir boya önerildiğini söyledi de onu sormak için geldim :) Saçlarım bembeyaz 3 ayı tamamladıktan sonra boyamayı düşünüyorum da bitkisel boya önerisi arıyordum.

İlk gebelik mi ben aktif hareketlerini 5.ayda hissetmistim. Hafif kıpırtılar oluyordu. Şimdi iki gün ses cikarmadigi oldu. 2. Gebeliklere erken oluyor
İkinci bebeğim birincide 20. Hafta gibi hissetmiştim. belirli araliklarla dinlenmek icin uzaniyorum dinliyorum ama bagirsak hareketleri hissediyorum sanırım baska birsey hissedemiyorum. böyle olunca da aklima olumsuz birsey olduysa diye dusunceler geliyor. Bir de son kontrolde uyuyordu sanirim pek hareket etmedi demisti doktor biraz dürttü ancak kafasina götürdü elini ondan beridir acaba pek hareket etmiyo diye endiseleniyorum. İnsallah kucuk diye hissetmiyorumdur. Diger bebegim hareketleri hissettigimden doguma kadar cok hareketliydi. Her bebek farkli tabi. İlk hamileligimde hic olumsuz düşünce yoktu bu defa her kötü olasilik aklima takiliyor is ugras buluyorum kendime yoks dusunmekten zaman gecmiyor.

Merhaba ben de Temmuz annesi olacağım herkes sağlıkla miniğine kavuşur inşallah dün dr kontrolüm vardı 10+2 olmam gerekirken 11+2 çıktı usg de sizler tecrübelisiniz cinsiyet tahmini yapabilen var mı

Eklentiler

• 0EE84452-9457-4A02-B26F-91851123338C.jpeg
    91,5 KB · Görüntüleme: 65
  • B5BD2147-54C3-4998-A400-FD71F1B5F83F.jpeg
    106,3 KB · Görüntüleme: 63
Canım benim bildiğim burun kemiği var mı yok mu ona bakıyor ölçüm yapmiyolar

Yoğun geçtiği için mi ağrıyor beliniz yoksa bebek büyümeye başladıpı için mi? ben bir iş yapmadım iki gündür belim ağrıyor niye oluyor acaba
Yok canim ben yatigim gunlerde ayaga kalkamiyorum bazen tutuluyorum resmen bacagima vuruyor bebek buyuyor sanirim sabah yatakdan kalkinca bile gobek kocaman oldu birde belde fitik varmi sizin benim var hamilelikde fitik fortluyor resmen

Hosgeldin canim guzel hamilelik saglikli dogum olur ins bulanti zor benim iki hafta oldu bitti cok sukur prilam dr kullandim gece kusmadim ama bulantim oldu yemek yapmayi yemeyi cok ozlemisdim cok sukur evin icinde rahat geziyor kokulardan kacmiyorum artik tez vakitte gecer ins canim ben ayva cok yedim.mideme iyi geliyordu

Kizlar bu ilaclardan mi kullaniyorsunuz sizde hepsinden olmasada cocuk anne karninda bu kadar ilaca maruz kalirmi ya gecci simdi vitaminli saglikli besinde kalmadi

Eklentiler

• IMG_20201222_183213.jpg
    76 KB · Görüntüleme: 53
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…