2021 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    298
Kızlar yeni geldim . Ya bişey soracam: yardımcı olabilirmisiniz sanki bazen sezeryanım ağrıyor çekiyor gibi normalmi yoksa rahim büyüyor da herkestemi bu var

Kızlar ben erkek doktor tercih ediyorum. Kadınlar bazen çok agresif gergin olabiliyor
Doğumda da erkek doktor seçicem napim ya doğum yapmak ayıp mı sanki.
Erkek kadın degil de insanina göre degisiyor. Benim ilk gebeligim doğumumda gittigim doktor kadın ve cok iyi bir insan. Hastaneyi degistirdi ikinci hamileligimde de ona gittim. Erkek kadin olmasi degil gebe ve doktorun enerjisinin tutmasi güven olmasi cok önemli bence. Yaklaşımı, konusma tarzi beni dinledigini bilmem sorularima endiselerime cevap verme sekli benim icin cok önemli.

Kızlar yeni geldim . Ya bişey soracam: yardımcı olabilirmisiniz sanki bazen sezeryanım ağrıyor çekiyor gibi normalmi yoksa rahim büyüyor da herkestemi bu var
Büyüdükçe rahim kasları miydi bişeyler geriliyodu ondandir sanirim. Sizin bi de ağustos muydu o zamandan da sezeryan kesiği vardi bence normaldir diye düşünüyorum.

Merhaba arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım.haziran annesiyim bende iki aydır ne yesem çıkartıyorum midem bağımsızlığını ilan etti resmen sürekli bir ses geliyor ilk hamileliğimden biliyorum son iki haftam sanırım öyle umuyorum yani.ilk bebeğim kız ondada böyleydim şuan kızım beş yaşında
.28aralıkda ikili test için doktora gidecem usg kontrolüde olacak bakalım.şuan tek isteğim kusmalarımın geçmesi tabiki artık sağlıklı olmak istiyorum.

Zofer kullanıyorum ilk bebektede kullanıyordum.sürekli yatıyorum ozaman bulantım olsada kusma az oluyor.annem saolsun onda kalıyorum.yatağıma kadar yemek getiriyor artık evime geçmek istiyorum ama evimi özledim inşallah geçer.

Hareketleri uzanınca gergin dümdüz durunca bende hissediyorum.
Sabah pıt pıt durmuyodu baya hissettim.
Bir iki kez ben de hissettim ya da öyle zannettim şimdi hicbirsey hissedemiyorum. Birkac gündur de aklima bin turlu sey geliyo birsey mi oldu niye hissedemiyorum diye biraz da internetten birseyler okudum kalbi dursa belirti vermeyebilirmis kafam iyce bulandi salı günü dr randevum var o zamana kadar ne senaryolar kuracagim bilmiyorum oyalanmaya dusunmemeye calisiyorum.

İkili test için geç olmuyor mu? Ya da son günleriniz sanirim.

Ben de zofer muadili onzyd kullaniyorum yoksa sabahtan akşama bulanti kusma devam Allah sağlıkla bebeklerimize kavusmayi nasip etsin. Size de kolaylik diliyorum.

Her hamilelik farklı seyreder tabi ama ben ikinci hamileliğimde o kadar az duydum ki bebeğimin hareketlerini çok şüpheleniyordum,tabi dikkat etmeliyiz ama fazla da düşünmeyin rahat olun.şu an oğlum beş yaşında bazen bu çocuk o bebek mi diyorum

Aynı haftadayız seninle. Bende hergün hissetmiyorum bide gün içinde de çok anlamıyorum yatarken uzanırken odaklanırsam ufak hareketler hissediyorum.
O yüzden için rahat olsun bebeklerimiz gayet iyiler

Ben de prilam alıyorum hergün birkaç kez almadım denemek için günüm perişan geçti.ilk iki hamileliğimde de bulantı yaşamıştım ama şimdi ben ne yaşamışım ki diyorum onlarda bir kez dahi ilaç almamıştım çünki.inşallah geçecektir

1 kere kadın jinekoloğa gitmiştim başka bir konu için oda son oldu .
Bulunduğum şehirde de arkadaşlarım gittikleri kadın doktorlardan hiç memnun kalmadı.
Tabi hepsi kötü işini iyi yapmıyor diye birşey yok muhakkak çok iyilerde vardır ama ben direk erkek doktor seçiyorum kafam rahat olsun.

İlk gebelik mi ben aktif hareketlerini 5.ayda hissetmistim. Hafif kıpırtılar oluyordu. Şimdi iki gün ses cikarmadigi oldu. 2. Gebeliklere erken oluyor

Öndeki bıraktıgım dr erkekti. Normalde söylese sanki tepkili geliyor. Şimdi ki kadin aceleci biraz. Cok soru sordurmuyor. Çalışma açısından kadınlar hep kaprisli erkekler rahat. Ama hasta olunca ikiside aynı kişiliğe göre değişiyor bence. İlk gebelikte sadece doğum için gittim erkekti çatı muayenesi rahatsız olmustum. İletisim yoktu aramızda. Normal doğum düsünenler böyle durumlar icin doktorunu önceden tanısın kesinlikle. Bayanda yaptı çatı muayenesi gerçi onunki daha beterdi

Benimde kız olsaydı ismi Defne olacaktı nasip olmadı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…