2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
İlk gebeliğimde buna benzer duygular hissetmiştim hatta sigaraya dahi bi süre devam etmiştim. Sonra 12 haftada hidrops yani bebek de ödem olduğunu öğrendik 13. hftada da kaybettik. Çok acı toparlanması çok zor bir durumdu. Bu düşüncelerin sebep olduğunu Allah'ın bana ders verdiğini düşündüm. Şuan yeniden hamileyim ve hergüün ona bişey olmaması için sağlıklı doğması için dua tekrar hamile kaldığım içinde şükrediyorum. Bi an önce toparlanın bence inanın o doğduktan sonra bu korkuların hepsi iyiki seni doğurduma dönüşecek.

Canım senin yaşadıkların da sıkıntılı bir yandan daha önceki yazını okudum.. Onlar da elbette etki yapıyordur iki kaybın yanında.. bende geçmiş kayıp hikayem yok ama bebeğimiz olmadı bizim tüp bebek düşünürken oldu. Ama hep kötü senaryo var içimde doğmayacak diye doğsa da ben bakamıcam Karnımdayken dikkat etmiyorum doğunca nasıl edicem... Ay bazen diyorum kuşlar gibi kısa zamanda doğsalardı 15 20 günde hamile kalıp karnımız şişip doğursaydık.... İnşallah bir süreçtir canım çok teşekkür ederim, Allah sana da kolaylık ve sabır versin. 3 4 haftaya bir şeyimiz kalmaz

Benim ilk dış gebelikti ikinci gebeliğimde kanamam oluyordu bende o zaman çok korkuyordum oysa ayakta durmanın iş yapmanın aslından korkulacak yanı yok ama kaybı olunca insanın çok tedirgin oluyor tabi o gebeliğim benim kanamam durduktan aylar sonra kalbi durmuştu. Ondan sonra anladım ki ne kadar uzanıp yatsan bile gebeliğin yitmesine engel değil ondan sonrakilerde açıkcası önemsemedim tabi eşler insanı panik ediyor soğukkanlı insanların olması lazım teskin edecek benim eşimde beni hiç teskin edemez tersini yapyortabi ben umursamıyorum alıştım artık.

Çok üzüldüm canım Allah yardımcın olsun, inşallah toparlanmak elimdedir inşallah bu düşüncelerimiz yüzünden cezalandırılmayız

Çok üzüldüm canım Allah yardımcın olsun, inşallah toparlanmak elimdedir inşallah bu düşüncelerimiz yüzünden cezalandırılmayız
Hormonların etkisi tabiki bu düşünceler ama işte bi kayıp yaşayınca da hep kendini suçluyorsun benim de öyle oldu. Kendini motive etmek için bebeğinin odasına alacaklarını araştır ona kıyafet oyuncak bak inan o kadar iyi geliyor ki hevesin artıyor

Testler için geç değil ama seni gerçekten takibini yapacak bir doktora git sonra gebelikteki sorunları farkedemez ilk gebelikte bu testler hep yapılır kızamık ve tok
TEstler için geç değil toksoplazma kızamık bunlarda bağışıklık var mı bakılıyor yoksa bunları hamilelikte geçirmemeye çalışman gerekiyor Bence ilk gebeliğinde seni gerçekten takip edecek doktora gitmelisin sonra pişmanlık duymaman için maalesef bizde ultrasona bakıp gönderiyorlar avrupada her kotrolde kan idrar istiyorlar idrar gebeligin seyrini ele veriyor keton şeker bir çok şeye ışık tutuyor ama bizde ancak bebeği ölçüp gönderiyorlar ölçüm normalse tamam.Benim kızım dogunca kucağıma verdiler ama o an sedece gerçekten dedikleri gibi çok güzel kokuyormuş diye düşündüm karnımdayken bile sanki o annelik duygusu bana gelmemiş gibi düşünüp duruyordum o an bile kucağıma verdiklerinde bile bu duygular gebelik sanrıları normal birde belirtileri yüksek olanlarda kendini gebeden çok hasta gibi hissediyor ben öyle sürekli mide sorunu başka şey düşündürmüyor

Bana da doktor /80 erkek dedi Burda bazıları kız bazıları erkek dedi hayırlısı olsun
Bana da öyle oldu bazıları kız bazıları erkek dedi ama bana da erkek gibi geliyordu başından beri şu yüzüm teoremi var ya onu da uygulamıştım çünkü ona göre de erkekti Allah’ım hayırlısını versin sağlığı sıhhati yerinde olsun cinsiyeti hiç önemli değil de inanın alışveriş yapası geliyor

Aslında erkenden öğrenmek de çok iyi değil meraklanacak bir şey kalmayınca zaman daha da yavaşlıyor sanki Hayırlısı olsun sağlıklı sıhhatli uzun ömürlü olsunlar inşAllah

İkinci çocuğum ya benim bir 2 yaşında kızım var

Aslında erkenden öğrenmek de çok iyi değil meraklanacak bir şey kalmayınca zaman daha da yavaşlıyor sanki Hayırlısı olsun sağlıklı sıhhatli uzun ömürlü olsunlar inşAllah
Doğru dedin valla cinsiyet diye şimdi merakla bekliyoruz bu sayede biraz zaman geçmiş oluyor bakalım hayırlısı olsun inşallah hepimiz için

Sıgarayı bırakamayanlar varsa brokoli yesinler sıgaranın etkisini azaltıyormuş diye okumuştum yapacak birşeyleri yoksa onu yapsınlar bırakmak en iyisi ama

Aaa yüzüm teoremi nedir ay evet en güzel kısımlarda alışveriş kısımları

Bence de testler icin gec degil onu hic dert etme bile hemen yaptirirsin
su anda ben de hamile gibi hissetmiyorum, cok anac bir yapim vardir ama kalp sesini duydugumda duygulanmadim sadece oh cok sukur kalbi atiyormus seklinde hissettim. Daha cok kucukler bu donemde de ister istemez kendi derdimizde oluyoruz, mide sorunlari o yoksa bile psikolojik gelgitler. Bildigim kadariyla esin baska bir sehirdeydi bu hassas donemde bu durum da belki seni yormus olabilir. Ileride nasil basa cikarim diye dusunmus olabilirsin. Gecenlerde hatirliyorum abur cubur bebege zarar verir mi diye de endisen olmustu yani aslinda hic salmis da degilsin elinden geldigince iyi bakmaya calisiyorsun Bebisler buyudukce onlari daha da cok hissedecegiz mesela kontrolde artik sen de ellerini ayaklarini sekillenmis vucudu goreceksin insallah o goruntu bana cok iyi geldi mesela buyuyor bebisim diye

Hamilelik olana kadar ya olmazsa korkusu vardi, simdi yerini baska baska evhamlar aldi, boyle olmasi da normal cunku hayatimiz ister istemez degisiyor. Herkes bir sekilde hissediyor zorluklar yasiyor. Bu surecte her sey mubah sanirim ama gececek ve minnos bebislerimiz bize bu zorluklari unutturacak insallah

Yüzük teorisi dediğin galiba di mi ? Benim onda hamile kalmadan önce erkek çıkıyordu hamile kalınca kıza döndü

Canim birçoğumuzun yaşadığı seyler bunlar. Oncelikle yanliz olmadigini bil hareketlerini hissetmeye basladiginda daha iyi anliyor insan anne olacagini. Ben de ilk gebeligimde cok tuhaf hissetmistim. Simdi ben anne mi olacağım? Nasil olacak, kisitlanacak miyim vs vs bir sürü soru beynimde ucuyordu. Ama emin ol dogdugu anda o sicacik yanagini senin yanagina degdirdiklerinde, senin kokunla, sesinle huzur bulduğunu gordugunde muthis bir bağ oluyor sigara konusunda da acaba agzinda nane flan cignesen ( ama yutmadan) veya Sigara icme istegini korelten seyler yesen.. Allah yardımcın olsun insallah tiksinirsin ya suan anladigim kadariyla biraz sikintili olduğun icin de icme istegi gelmis olabilir. Testler konusunda bir bilgim yok.

Bu arada bende de suan sifir belirti..hic hamile degilmisim gibiyim. İnsallah hersey yolundadir diye düşünüyorum En cok da cinsiyeti merak ediyorum. Hatta meraktan cildirma noktasina geldim diyebilirim bu hafta ici gidecegim artık insallah gosterir.

O ney yüzüm teorisi bana da yapsana

Bence bebeği hissetmediğin için bu düşüncelerde olman gayet normal. Düne kadar bende öyle üşümüyordum. Hiçbir belirtim yok kendimi hamile hissetmiyorum. Bazıları gebelik oluşur oluşmaz eli karnında gezer bende o yok. Anne olmaya hazır değilim galiba diyordum. Aynı senin gibi sigara isteği yokluyor acaba içsem mi içip sağlıklı bebeği olanlar var bir taneden bir şey olmaz diye düşünürken gece lekelenmem oldu. O zaman kendimde korkuyu, telaşı gördüm. Lekelenmeyi görür görmez gözlerim doldu. Hastaneye nasıl gittim bilmiyorum. Yolda etmediğim dua kalmadı. 10 dakikalık yok bana 10 saat gibi geldi. Demem o ki bebeği daha hissetmiyoruz ve şükür rahat hamilelik yaşıyoruz o yüzden bu düşüncelere kapılıyoruz. 20. Haftadan sonra hareketlerini hissettiğimiz ve karnımızın büyüdüğü zaman daha farklı hissedicez İnan buna. Ayrıca tam sigara içmeyi düşündüğüm gece lekelenmem oldu eğer sigara içseydim ben lekelenmeyi kesin sigaraya bağlardım ve vicdanım asla rahat etmezdi. İyi ki diyorum sigara içmemişim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…