2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Daha sakin ve dengeli biriyim aslında o kadar uçlarda yaşamam.
İlk gebeliğinde insan daha çok zorlanıyor tüm bu duyguları kapsamakta..asla emin olamadığın,hem çok istediğin hem çok korktuğun bir durum ve bu çatışmayı kabul etmek kıymetli Hepsi anneliğe dahil..kolay bir sorumluluk değil,ama merak etme geldiğinde zorlanacaksın bir yandan ve şaşırarak seni bu kadar seven ve tüm şapşallık ve hatalarına rağmen gözlerinin içi gülerek kabul eden küçük insana aşık olacaksın

O yüzden anlaşılmıyor demekki. Bi de internette hep 8nci haftada oluşur plasenta yazıyor ama biz 6-8 haftaya bakıyoruz bunu da anlamamıştım

Daha sakin ve dengeli biriyim aslında o kadar uçlarda yaşamam.
Hamilelikte boyle dalgalanmalar o kadar normal ki...kendini suclu hissetme. Eşinle konuşmadiysan "Normalde böyle biri değilim biliyorsun..kendimi kontrol edemiyorum. Lütfen bu süreçte beni mazur gör" de ilk haftalar ben de boyleydim. Zaten surpriz bir gebelikti. Kpss ye hazırlanıyordum. Bir anda bosluga düştüm. Asiri duygusallasstim, haberi bile olmayan seylerde beklentiye girdim filan bizi neyin bekledigini bilmedigimiz o kadar farkli bir süreçten geciyoruz ki.. bu ani duygu degisikliklerimiz cok dogal, cok insanca.. ve en guzeli de geçici. Hi bir de lohusyken de cok normal. İlk oglum dogduktan sonra, Esim isten eve her geldiğinde sarilip aglardim ben velhasili, geçecek sonra geriye dönüp baktigimizda kendimize gulecegiz

Kızlar merhaba. Bir kaç saat önce lavaboya gittiğimde kahverengi leke geldiğini gördüm ve hemen acile gittim. 11+4 üm bu zamana kadar hiç lekelenme yaşamamıştım. İlk olunca korkuyla hastaneye gittim. Doktor ilişki olup olmadığını sordu. 1 gün önce oldu dedim. Ondan da olabileceğini söyledi. Eşimle kan uyuşmazlığı var. Kan uyuşmazlığı olduğu içinde vücut bebeği yabancı cisim algılamıştır o yüzden de lekelenme olmuştur dedi. Ve kan uyuşmazlığı iğnesi olmam gerektiğini söyledi. İğnenin normalde 28. Haftada olması gerekiyordu ama lekelenme olunca tedbir amaçlı erken yaptı. Vajinal ultrasonla baktı bir sorun görmedi. Düşük tehlikesi de olabilir, bebek büyüdüğü için yerleşme kanaması da olabilir dedi. Salı günü kendi doktoruma randevum var. İnsan korkuyor. Lütfen benim için dua edin bir sorun olmasın.

Hanımlar merhaba
Gönül hep güzel şeyler paylaşmak istiyor ama şuan bi problemi paylaşıcam ve biraz uzun oldu hakkınızı helal edin zamanını aldığım kişiler.
Benim daha önce 2kürtaj var. Şimdi 3.gebelik yine Allah nasip etti tüp bebek için eşimin değerlerine bakılırken kendiliğinden oldu hiç bişi kullanmaya gerek kalmadan. Çok sevindik tabi.

İlk gebelikte değerler dengesizdi 6.hafta kürtaj

İkinci gebelikte kalp atışı duyduk 8.haftada ve sonraki hafta kalbi durmuştu 9.hafta kürtaj. İkinci gebelik dönemi benim anne babamda sorunlar vardı. Büyük tartışmaya şahit olmuştuk 2-3gün sonra sanırım 1-2damla kan olmuş durmuştu. Doktor pıhtılaşma bakmamıştı biz istediğimiz halde hep yatarak geçmişti süreç progestan kullanıp. Sonra eşimin anne babası bizde kalıp bana bakıyolardı yattığımdan. Ramazan diye biraz umursamazlardı mesela sahurda yumurta haşlarlardı banada o zamandan koyarlardı kokardı yiyemezdim,eşimin annesi beni yorma diyip iftar İçin börek aldırırdı eşime günlük 100lira falan tutuyodu sırf sahur İçin 3üne olan börek ve yolunun parası(uzak yerdi ama onu seviyorlardı). Neyse saçma sebeplerden eşimle ben tartıştık ve ailesine karıştı benim annemin gelmemesi üstünden yürüdü konu büyüdü kavga Çıktı. Benim annemin gelmemesini falan söyledi eşim ailesi beni kötü edeceğinden başlanıp konu dallanıp budaklandı ki normalde 1ay onlar 1ay o bakacak diye konuşulmuştu başta anneme geleceği zamanı söylemiştim hatta son konuşmamda eşimin annesi anneme selam söyleyip sen gel artık diye seslenmişti falan. O akşamki tartışma ardından vajinamdan gaz çıkar gibi sesler gelmişti ama eşimde bende önemsemedik perşembe geceydi, ertesi sabah hiç bi his yoktu ağrı falan bi anda herşey gitmişti cuma günüydü. Eşim görümceme sordurdu normal dedi ve ctesi doktor kontorlüm var diye üstüne düşmedik. Doktora gittiğimizde kalbi durmuş dedi 2gün sonra kürtaj oldu. Eşim ve ailesi kan pıhtılaşma bakmadığı ve iğne vermediği için böyle oldu diyip diyip devamlı doktoru suçladı ve suçluyolarda hala. Bende sizin kavga çıkarmanızdan kalbim çarptı sinirlenip gerilmelerimden olabilir falan diyip germedim hiç nasip bu diye düşünüp sustum olay çakmasın diye.

Şuan 3,5senelik evliyiz ve 1,5sene bekleme sonucu nihayet 3. Gebelik 9+1deyim. Bugün rezil bi gündü resmen sırayla önce gün içinde eşim arkamdan gelmiş farketmedim istemeden korkuttu beni bayağı. İkinci olarak 2haftadır hep evdeyim diye arabayla biraz dışarı çıkarıcaktı arabaya bindik eşim gereksiz yere sesini yükseltti böyle yapacaksan ben eve gidicem beni üzmeye hakkın yok dedim kendine geldi özür diledi gittik o marketlerde durup alışveriş yaptı ben arabadan çıkmadım virüs riskinden ve geri geldik. Üçüncü olarak eve geldik kaşığımdan hafif bacağıma inen ağrı vardı solda daha çok sağda az o neden diye düşündük. Dördüncü olaysa altın vuruş oldu resmen. Bu hamilelik için 7.haftada benim annemi getirdik baksın diye ve o hariç kimseye demiyoruz henüz bebeği bilen 3kişiyiz. Çokta güzel bakıyo bana annem. Yıllardır babamla sorunları hala devam ediyo(boşanma davası açıldı geri iptal edildi ayrı şehirlerde yaşıyolar şimdilik karışık biraz annem haklı o olaylarda uzatmayım pek) Akşam eşim komşuya gitti yemekten sonra bende hamilelik uyku hali var ve oda tek sıkılıyo diye. Bende lavaboya gittim dönüp ilaç içip yatacaktım. Annem mutfağı topluyordu bi geldim birine bağırır gibi azarlıyo telefonda karşıdakide cevap veriyodu annem suratına kapattı. Kim o falan dedim geçiştirmeye çalıştı anladım ben. Babamla sorunlarının sebebi babamın akrabaları ve halam 2sene önce bayramlaşma zamanı eşimin ailesine yalan söyleyip annemin babasının annemin annesini öldürdüğü iftirası atmış. Ben eşimin annesinin bana gereksiz yere bağırmalarının birinde bununlada itham etmesinden öğrenmiştim,eşim ailene söyleme falan diye tembihledi çok üzüldü ailesinin yaptıklarından kendi utandı onla alakalı olmasada ve bana küfür edilmeye başlanınca evimizden kovdu onları ve bu arada babası herşeyi susup izliyordu bi süre öncede babası bana haksız yere bağırdığından eşim tepki gösterdi diye kendince karısı bana öyle davrandığında intikamı alınmış hissediyodu tavrından belliydi. Neyse daha ben anneme sormadan eşimin ailesi benim babamı arayıp iftira atmışlar benle eşime önden davranıp üste çıkıp kendilerini suçsuz göstermek için eşimin annesini dövdüğünü ve benim onu fişteklediğim iftirasını atmışlar eşim o olaydan sonra kendi ailesiyle 6ay görüşmedi. Neyse anneme dedikleri olayı sordum ben küçüktüm bilmiyomuydum dedem ebemi mi öldürdü diye gerçeği öğrenmek istedim yok öyle bişi diyip sinirlendi. Anneme olayları bilmiyo gibi davran ben yüzlerine vurup rezil edicem halamı dedim ama annem dayanamayıp babam annem eşim ben bi aradayken kavga ettikleri bi esnada bu konuyu açtı halalarımı suçlamak için bu olayı kullandı bacağını falan sıksamda durmadı, olaydan kimseden bi hesap sorma intikam alma olmadı anca eşim bana kızdı herşeyimi söylüyosun falan bi tartıştık kapanmıştı. Ben artık halamla konuşmuyorum o zamandan beri babam olayı sormuş halama bende abimden(sülalenin her pisliği onun başından çıkan büyük amcam) öyle duymuştum diyip kendi üstünden ben uydurmadım gibisinden atmış, bunu ne demeye eşimin ailesine anlatıp anlatıp annesiyle görüştürmeyin dediği kısmını kimse sorgulamamış halama... Annemde birçok şeye ek onunda kini var annemin evde değilken gidip eşyalarını karıştırıp babam annemi öldürürse bilinsin diye bıraktığı gizli mektubu bulup afişe etmiş babam rezil olmalıyken annem suçlu gibi davrandı halamlar ve annemde eşyalarının kendi yokken böyle ellenmesine dahada kızdı. Geçen babam hasta diye halam babama gitmiş. Annem bunu duyalı 2gün oluyo. Bugün aradığı halammış evimden uzak dur diye bağırmış. Her olay bizimle alakasızken bile bizi buluyor, Allahtan eşim anlayışlı ve görüyo olanları(aslında doğuluyuz ve oda çok aileci biri ama benide koruyo kötü davrandıklarında tavır koyuyo cevap veriyo kendi yetişme tarzına aykırı olmasına rağmen bana sahip çıkıyo haklı olduğumda) neyse bende anneme halamı aradığı İçin sinirlendim evinse derdin git kocanla kal olmadığın ev için ahkam kesme, bu olaylarda bizi bulacak sonunda ben gerilicem yine falan diye bağırıp çağırdım. Toplan ptesi seni evine göndericez bu olay böyle kapanmayacak gelen telefonlar olacak babam yada akrabaları aile büyükleri arayacak seni bende duyucam daha çok gerilicem istemiyorum artık kalmanı dedim. Ağlar gibi oldu odamda. Özür diledi bidaha yapmıycam, gitmem ben falan dedi. Kovdum odadan da uyudum. Eşim 12 gibi geldi annem daha ben görmeden beni sorunca demiş tartıştık ben aradım duydu oda bana kızdı diye ve ben gelip kabaca anlattım olayı. Eşim çok kızdı üzüldü ama anneme sakin davrandı çok efendi biri tarzına ters dışa vurması. Önce annemin yanında sakin modunda davrandı durum kalması yönünde gibi oldu eşimin tavrı, sonra başbaşa kalınca gitsin evet sen haklısın diye başladı söylenmeye ya bişi olduysa bebeğe diye. Öncekindeki gibi sesler gelmedi vajinamdan yada tansiyonum 11-7 üstüne çakmadı normaldi hafif ağrılarda oldu sonra ama şüpheliysen istersen bi doktora gidip kalp dinleyelim dedim saat 1 diye pek taraftar olmadı gitmedikte. Zaten hergün 5-6 ilaç kullanıyorum kan sulandırıcı iğnemde var bir sürü sorunla uğraşırken bişi olmaz inşallah, kanamam olmadı başa neye bakabilirim bilmiyorum.
Gerginlikler sonrası kalp durması olabiliyormuş diye duymuştum ama ikincideki gibi kalp çarpıntılarım büyük sinir atağım olmasada endişeliyim.

Ben annenize cok uzuldum yaa.. hem gel bakicilik yap hem de cocuk gibi azar isit trip ye. Hepimiz hamileyiz ama bilemiyorum hamilelik bu haklari vermiyor bize. Yine de cok bir sey demek istiyorum demek ki aile icinde ki gordugunuz yasam tarzi/ tavirlar bu sekilde siz de de normallesmis. Ben kendi evimde annemi oyle azarlasam, esim de beni azarlar ozur dilememi falan saglar. Stresten uzak olmak istiyorsunuz ama “esyalarini topla, evine gideceksin” gibi cok kirici sozler soyleyebiliyorsunuz. Duymamazliktan gelip odama, salona falan gecip kitap okurdum, tv izlerdim ben olsam sizin stresin ustune ustune gitmissiniz.

herkesin kendine gore sikintilari var anneniniz birini arayip tartisma hakki yok mu anlayamadim? Bir derdi varmis kadinin, napsaydi icine mi atsaydi. Boyle her tartismadan etkilenmeyin bence, hayat bu her sey pembe degil.

Aslında öyle davandığıma ayrı üzüldüm. Ama annemde biliyoki halamı aradığında bu halamla arasında kalmayacak yine yeni kavga tartışmalar gelecek. Telefonlar geldiğinde bende duyucam ayrı gerilicem, kendi gerginlik yaşayıp ayrı yansıtacak bana. Babamın hasta ziyaretine halamın gitmesini bulunduğumuz durumda olay yaratma sebebi yapması bana da eşimede beni düşünmediği izlenimini verdi sanırım. Dediğiniz gibi aile yapısını içinde olmadan anlamak zor ve bu olayın arkasından babam günlük en az 3kez annemi arayıp hakaretler küfürler olaylar yapacak, buna ek babamın akrabalarıda olacak. Ki annemin bizde olduğunu babam bilmiyo bilse gelip tüm binaya rezil eder beni ortalıkta bağırıp çağırıp sayıp sövüp. Ben bekarken bile aynı şehirde farklı evde yaşadım anne babamdan. İnanın iletişim sorunları dayanılabilecek gibi değil ve her nedense ben katılmadığım halde yumuşak başlı davrandıkça bize kalıyo olaylar eşimde ondan tepki göstermedi bana.
Daha önce zaten problemli gebelikler kayıpla sonuçlanmışken şuan sorun olmasın istiyorum çabalıyorum. Hayatta insanın en yakını eşi evladı annesi kardeşi babası oluyo. Ben çekirdek ailemde babamı sayamıyorum hiç yanımda olmadı, kardeşimi üzmemek için herşeyin dışında tutmaya çalışıyoruz, anneminde kardeşimi her fırsatta koruyup ben olunca böyle fevrileşmesi beni üzdü ve daha da olaylar büyüyüp kavgalarını duymaya devam etmemek için gitmesini istedim aslında. O önemsiz bişi gibi davrandığında daha da sinirlendim sanırım ama tavrım sert olmazsa maalesef annemde aynen devam edecek farkındayım. Bugün duyduğum 2dakikalık tartışma halamla yarın babamla günlük 2saatlik tartışmalar olarak dönecek.
Haklı olduğunuzda bebeği düşünüp uzak durmam lazım her olaydan. Umarım sorun yoktur bebekte

Anladim. Caninizi sikmayin, gucludur bebeginiz oyle dusunun. Insallah hic bisey yoktur. Gecen sefer ki kayiplardaki semptomlar da olmamis zaten. Icinizi ferah tutun..
Insallah dediginiz olmaz ve dunum devami olarak annenizle babaniz tartismaz bu seferde telefonda. Oyle olursa bu sefer tepki verirsiniz tabi.

Bu ramzi teoremi nasıl oluyor cinsiyet için mi ya 8+0 günlük çokkkkk merak ediyorum cinsiyeti

Merhaba geçmiş olsun. Ben de 8 haftalığım dün bu sorunu yaşadım hemen doktoruma gittim. Ama herhangi Bi sorun yoktu kanama alanı da oluşmamış. Kasık ve bel ağrım da var baya dünden beri. Bizimde kan uyuşmazlığımız var doktor kanama olursa uyuşmazlık iğneni erkenden yaparız dedi

Bana da bakın kızlar ramzi teorisine göre kız mı erkek mi

Eklentiler

• 5C22A8D6-92B6-487F-87B3-6E220A57CD05.jpeg
    116,5 KB · Görüntüleme: 78
  • 95A02329-7CE0-4B6F-9762-0FAE4A06F592.jpeg
    82,1 KB · Görüntüleme: 76
  • 509A22A7-40A5-4BCF-962E-24D136372F54.jpeg
    101,6 KB · Görüntüleme: 77
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…