2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Ben gireceğini düşünmüyorum yaa kaç kiloydu en son
Yanı bende iyi düşünmek istiyorum ama doktorum eşime büyük ihtimal girer falan demiş ona canım sıkıldı. 2.383 çıkmıştı tam 35+0da. Bir sonraki kontrole dayanırsak 36+0 olucak.

Doğumdan sonra kiraz sapı maydanoz sapı içmeyi düşünen bar mı. Ben kiraz sapı hep biriktirdim. Ödemim de var. İç diyen de var içme bebeğe zarar diyen de var
Her şeyin fazlası zararlı kararında olduktan sonra bişey olmaz diye düşünüyorum. Hani arada bir icebilirsin bence günde bir defadan fazla ve her gün olmamak kaydıyla. Ama bir yandan da zaten rutin hareketlilik içinde o ödem birkaç hafta içinde çözülüp gidecek. Onları içmesen de duzelirsin diye düşünüyorum.

Kizlar dogumhaneye bebek icin nasil kiyafetler vereceksiniz? Alt ust takim diyorlar hep ama en sevdigim tulumu sectim hata mi ederim sizce kirlenme vs acisindan? ilk cikista takim takim olmasi guzel olur gibi gelmisti
Ben hastane çıkışı olan 5li takımlardan hazırladım. Iki parca yani alt üst takımlardan.

Hayır ya bence hani dogurdun o kadar bu çatı muayenesinden mi korkacaksin demek istemiştir. Onu çok söylüyorlar takma

Heheh sorma öyle derim artık hadi bakalım haberler yarın sende o zaman . İnşallah istediğin gibi olur açılman olmuştur hatta yorulma sen bir kere hapşır bebek doğmuş olsun
Aaaah ahh keşke de olsa öyle bişey indi biraz daha aşağıya galiba hissedebiliyorum

Ya bana doktorum hiç bırak demedi. Yani ben de sormadım. Kendim de bir doktor olarak vitaminin kime ne zararı olacak ki içip içtiğimiz günlük ihtiyacımız kadar olan şeyler zaten diye düşünüyorum. Ki ben kullanıyorum hiç bırakmadım ama tabi illa aksattim her gün düzenli içtim diyemem ona rağmen değerlerim nasıl diyim öyle çok parlak harika da değiller. Ben içiyorum devam ediyorum kısacası.

36+4 bugün kontrole gittim oğluşum biraz zayıf kalmış 2450gr üzüldüm
Hiç dert etme benim de 36 da 2500 Gr çıktı son kontrolde. Hiç önemi yok bir bebek 2500 de 4000 de olsa kilosu normal kabul edilir doğum anında. Saglk kriteri değil kesinlikle. Hani plasentada yetmezlik falan oluo o sebepten geri kalmışsa o başka ama olsa zaten söylenirdi. Yani sallama bak ben kendim doktor olarak (bunu bildiğim şeylerle sizi rahatlatmak adına belirtiyorum.) Kendi bebeğim de biraz düşük kiloda olmasına rağmen sıkıntı etmiyorum sen de etme.

Normal doğum 1.800 sezeryan 2.850 olması laxım en son sorduğumuzda öyleydi
Baya uygunmuş fiyatlar. Ben Erzurum gibi yerde sezeryan için 4.500 TL vericem. Yani sonuçta çok büyük ve pahalı bir şehir değil burası o yüzden senin fiyat çok uygun geldi bana.

Kizlar dogumhaneye bebek icin nasil kiyafetler vereceksiniz? Alt ust takim diyorlar hep ama en sevdigim tulumu sectim hata mi ederim sizce kirlenme vs acisindan? ilk cikista takim takim olmasi guzel olur gibi gelmisti
Ben şu hastane çıkışı seti midir nedir onu vereyim diyordum gerektiği kadarını giydirirler diye ama hakket nasıl bişe vermek daha doğru acaba

36 yı doldurdu mu kolayına girmez kuvoze bişe kalmamış
Inşallah doldururuz ya sanırım benim 2 gün önce de nişanım geldi o yüzden biraz diken üstünde bekliyorum
Bana neden bırak dedi bilmiyorum sadece kan ilacı için doğuma kadar devam edicez dedi ben de öyle yaptım. Şimdi elimde kalan son 4 vitamin hapını kullanıyorum ve beslenmeme daha fazla yüklendim inşallah doğana kadar faydasını görürüz.

Ben şu hastane çıkışı seti midir nedir onu vereyim diyordum gerektiği kadarını giydirirler diye ama hakket nasıl bişe vermek daha doğru acaba
Alt üst takım daha uygun oluyor giydirip çıkarma açısından.hele ilk çocuksa insan panik oluyor aman incitecem diye bebeği şahsen ben tecrübeliydim ama ellemeye kıyamıyordum

Canım ben beşli takım koydum. Yanıma da iki tane yedek beşli takım aldım. Alt üst ayrı ayrı daha kolay olur diye düşündüm. İç için de zıbın koydum bu göbek bakımı için kruvaze olandan. Karışmasın diye de poşet üzerine ebeye verilecek diye yazdım

Hayır ya bence hani dogurdun o kadar bu çatı muayenesinden mi korkacaksin demek istemiştir. Onu çok söylüyorlar takma
Sağol ya, krdesme sordum, ona da o tip demişler, çocukları var , baksana ama çatıda çığlık atana , ciddi ciddi "sen normal doğum yapamazsın" diyip cidden de sezeryana aldıkları oluyormuş, halbuki ne alaka , sen kesin duydun dimi ? Benim iki arkadaşa öyle demişler ve sezeryandi, bu arada konudan konuya atladım ama bu doktorun elinden sanırım , hiç derine inmedi , sanki üstten yokladı gibi , öbür doğumumun muayenesinde derine gitmişlerdi kurcalalar gibi , uzun lafın kısası , Allah'ım yardım et

Ben hastane çıkışı aldım 10 lu, beşli çok düşündüm ama battaniye takım olmuyor, zaten ıvır zıvır aldığım yok, o yüzden takım tam olsun dedim

Kızlar ben hastane çantamı kapattım artık. Anne ve bebek olarak ayırdım ikiye bu şekilde kolay bulunması için üstünede yazdım. Çoğumuz böyle yaptı sanırım Yandaki bebek bakım çantasınada ebe nin istedikleri şeyleri poşetle koydum, kolayca verilsin diye. İnşallah hayırlısıyla sağlıkla kavuşalım hepimizz

Kızlar yalancı kasılma böyle bişey mi? Korkuyorum ya, bugün biraz ev işi yaptım vileda yaparken karnımın altı ağrıdı biraz çok önemsemedim bitirdim, sonra halıları yerine serdim uzandım. Yatarken bişey yok ama ayağa kalkınca yada otururken karnımın bir noktasında ağrı oluyor. Bebek hareketlerini hissediyorum ara ara. Ara ara da ağrı gibi bişey giriyor göbeğimin hemen altında sağda bi noktaya. 36+4teyim. Normal mi sizce bu? Kontrolüm cumartesi günü ama acile falan gitmeme gerek var mı sizce

Masallah bebisine de sana da ne guzel haberler bunlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…