2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Gunluk 30/40 arası alıyırlarmış gayet iyi almış benim bebek öyle almış olsa 3800-3900 olurgideceğim gun ama ben o kadar alacağını snmıyorum38. Haftada gideceğim şimdi perşembeye inş sende de kanal felan dememiş zannımca kanala girince baskı arttığı için kemiklerde esneme yapıyor çatı muanesinde işler değişir benim bebekte yukarda bir kaç gundur kardeşlerimle geziyırum şehri banamısın demiyor kanalda olsa yırmi dk yuruyebiliyon dinlenmen gerekiyır birde habire idrara sıkışık hissediyon eskilerden biliyom bu gidişle DOktor indirecek bebeği tabi pozisyonunu değişmezs ise

Hiç üzülme canım bak benimde olması gerekenden az üstelik erken gelme durumu var. Stres yapmadan daha fazla beslenmeye çalış ben de öyle yapıyorum
Ya sağlıklı beslendiğimi düşünüyordum halbuki kuruyemiş vs hep tüketiyorum ama 1 aydır vitamini doktor bıraktırdı ondan mı acaba diye düşünüyorum çünkü 3.5 haftada 450gr falan almış. Ha 3 haftada yine 3 kilo olur tabi ama insan kendisine kızıyor

Yok yok sen rahatla diye demiştir. Hem anlık oluyor öyle bence, ben geçen gün biraz aaa falan diye bagirdim kasıldım kimse bir sey demedi

Ya bu vitamin olayını bende çok düşündüm geçen ay bana da bırakırdı ve az kilo aldı bebeğim. Elimde 4 tane kalan vitamin vardı onları içiyorum daha fazla muz ve yumurta yiyorum pekmez vs ınşallah toplar biraz

Ya bilemiyorum ki ben bu zamana kadar düzenli içiyordum vitamini, kan hapını bile bıraktırdı kan değerlerin gayet iyi diyerek. ve o haftadan sonra kilo sorunu oldu ilk defa bebekte. Onun harici suyu nst vs hep iyi çkktı çok şükür ama takıyor insan tabiki

Çok iyi anlıyorum seni ama istersen vitamine devam et istersen diğer besinlere ağırlık ver. Senin hiç değilse vaktin var daha çok alır merak etme düzelicek inşallah

Ay hadi biraz daha tutucaz inşallah seni artık gelirse de yapacak bişey yok haftası kötü değil kilosu da iyi maşallah göğsünde büyür canı sağolsun
Böyle diye diye 2 hafta doğurmam belki belli mi olur yeterki küveze girmesin başka hiç bir şey sorun değil

Hadi hayırlısı, benim doktorum eğer doğum başlarsa engellemeyeceğiz dedi, yani ilaçla geciktirmek istemedi. Artık bu haftadan sonra engellemiyoruz dedi ama bakalım, umarım bir iki hafta daha dişini sıkar minik :)

36+4 bugün kontrole gittim oğluşum biraz zayıf kalmış 2450gr üzüldüm
Bu durumu kafaya takmayanimiz yok gibi bir sey ama aslinda en onemli sey sagliklari. Genetik yapilari minyonsa pek degistiremiyoruz. Yine de protein ozellikle kirmizi et, muz, kasar, ceviz kilo alimina destek oluyor, belki bu aralar beslenmede bunlara agirlik verebilirsiniz.

Aslında bende 36dan sonra ne zaman gelmek isterse gelsin engel olmak istemem diyordum ama kilo olarak biraz az o korkutuyor. Sadece birkaç gün istiyorum bebeğimden olursa ne ala olmazsa da gelsin tabiki

Maaşallah sizin bebişe de. Minik de sayılmaz aslında 3324 gr, son haftalarda 200-250 gr aldıklarını düşünürsek vaktinde doğduğunda 4 kiloyu geçmiş bile olabilir Benim doktorumun yaşi da tecrübesi de var. Zaten gorumcemin iki doğumunu da o yaptırmış. Bildigimiz biri. Sizin doktor da benzer şeyler söylemiş. İnşallah hakkımızda en doğru kararı verir doktorlarımız. Bugün epey içimi rahatlattı benim. Gelecek hafta çatı ile ilgili ne diyecek ben de merak ediyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…