2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Dogru diyosun, insan bazen de gözünde cok büyütüp yasadiktan sonra bu muymuş da diyebiliyor, Allah kimseye kaldıramayacağı yükü vermez zaten bakalım hakkımızda en hayırlısı neyse o olsun travmasiz keşkesiz dogumlar nasip etsin hepimize 😍
amin inşallah çok dua, olumlama, her şey hayırlısıyla selametle olur biter inşallah

Benim kızlar eksikli değil ozaman 😂😂😂 biri 42 biri 41 haftalık doğdu 🤭🤭🤭 bu erkek diğerleri de sezeryan ama drlarım sancım olunca aldılar sağolsunlar. Daha doğrusu ilki makat geliş 42 de artık zehirlemeye basladı sezeryan oldum. İkincide ssvd denedim (sezeryan sonrası normal doğum) oda sancım acılma vs super gıderken hızlansın dşye suni verilince stres yaptı kalp atısı yavaslayınca sezeryan oldum 41 haftada. Üçüncü çocuk için gün alıcam hiç normal diye beklemeye niyetim yok. Ama 39 beklerse dr çok mutlu olurum 😍
Yaa masallah onlara demek ki bir cok s3y kisiden kisiye degisiyor
Bir de kizlar erkenden olur der annemler

Merhaba hanımlar. Bir konuda fikirlerinize ihtiyacım var. Benim 2 yaşında ikiz kızlarım var ve şimdi tekrar ikizlere hamileyim. Kızlarım 35 haftalıkken bir tanesinin suyunun azalması sebebiyle erken doğdular ve suyu az olan kızım 1 ay küvezde kaldı. Çok şükür şu anda her ikisi de gayet sağlıklı.Şimdiki ikizlerimde herhangi bir problem yok ama 1 hafta önce hafif bir kanamam olduğu için doktor Ankaraya gitmemin daha iyi olacağını söyledi ama erken doğmaları için de herhangi bir sebep yok dedi. Yaşadığım şehirde prematüre bebekler için yoğun bakım ünitesi yok. Fikirlerinizi almak istediğim konu şu;eğer Ankaraya gidersem kalacağım ev kızlarım için güvenli değil. Ev 5.katta ve pencereleri zemine çok yakın prizler yine aynı şekilde kızlarımın ulaşabileceği yerlerde. Kapılar boydan boya ince cam. Balkon korunaksız ve kızlarımın birbirlerini itme düşürme gibi huyları var. Kendi evimi onların güvenliği için en uygun şekilde dizayn ettim ama bunu bir başkasının evinde yapmam mümkün değil. Zaten kendi evim müstakil bahçeli. Siz benim yerimde olsaydınız bebeklerin erken doğma riskine karşılık yenidoğan bakım ünitesi olan bir başka şehre mi giderdiniz yoksa öncelikli olarak diğer çocukların güvenliğini düşünüp bütün riskleri göze alıp son ana kadar kendi evinizde mi beklerdiniz?Uzun oldu kusura bakmayın ama halimi tam olarak anlatabilmem için gerekliydi. Bu arada Ankarada kalacağım evdeki kişiler ve akrabalar pandemiden bir haber yaşıyorlar. Küçücük bir salonda aynı anda 10 kişi toplanıp oturuyorlar.

Merhaba hanımlar. Bir konuda fikirlerinize ihtiyacım var. Benim 2 yaşında ikiz kızlarım var ve şimdi tekrar ikizlere hamileyim. Kızlarım 35 haftalıkken bir tanesinin suyunun azalması sebebiyle erken doğdular ve suyu az olan kızım 1 ay küvezde kaldı. Çok şükür şu anda her ikisi de gayet sağlıklı.Şimdiki ikizlerimde herhangi bir problem yok ama 1 hafta önce hafif bir kanamam olduğu için doktor Ankaraya gitmemin daha iyi olacağını söyledi ama erken doğmaları için de herhangi bir sebep yok dedi. Yaşadığım şehirde prematüre bebekler için yoğun bakım ünitesi yok. Fikirlerinizi almak istediğim konu şu;eğer Ankaraya gidersem kalacağım ev kızlarım için güvenli değil. Ev 5.katta ve pencereleri zemine çok yakın prizler yine aynı şekilde kızlarımın ulaşabileceği yerlerde. Kapılar boydan boya ince cam. Balkon korunaksız ve kızlarımın birbirlerini itme düşürme gibi huyları var. Kendi evimi onların güvenliği için en uygun şekilde dizayn ettim ama bunu bir başkasının evinde yapmam mümkün değil. Zaten kendi evim müstakil bahçeli. Siz benim yerimde olsaydınız bebeklerin erken doğma riskine karşılık yenidoğan bakım ünitesi olan bir başka şehre mi giderdiniz yoksa öncelikli olarak diğer çocukların güvenliğini düşünüp bütün riskleri göze alıp son ana kadar kendi evinizde mi beklerdiniz?Uzun oldu kusura bakmayın ama halimi tam olarak anlatabilmem için gerekliydi. Bu arada Ankarada kalacağım evdeki kişiler ve akrabalar pandemiden bir haber yaşıyorlar. Küçücük bir salonda aynı anda 10 kişi toplanıp oturuyorlar.
geçmiş olsun, imzanızda 36 haftayı tamamlamış görünüyor. inşallah yeni doğan küvöze gerek kalmaz . bir de aynı evde 10 kişi diyorsunuz ben olsam gitmeyi göze almazdım. kaş yapayım derken göz çıkmasın. emanet evde çocuklar , akrabalar,evin kullanışsızlığı ama kendi evinizde sadeece yenibebelerin durumunu olacak tek endişeniz. Allah yar ve yardımcınız olsun.

canım bana kalsa hiç kimsenin hikayesini dinlemeyin hiç video izlemeyin. zira o kafaya girmeden sadece korkusu ve stresini yaşamış oluyoruz . ben ilk doğumumda sezaryen sırasında tavanı izlerken florasan aynanın gümüş renkli çerçevesinden kendi kesilmiş karnımın yansımasını görmüştüm. baya canlı yayın gibi otur izle misali :KK43: görür görmez tansiyonum düştü. bayılacak gibi oldum. kendimden çevirdim kafamı. dua etmeye başladım. düşün kendi doğumumda bile nasıl çarpıldım. başkasının hikayesinin detaylarını bilmeden sadece ana hatlarını dinlemek korku ve endişe veriyor bana sadece o yüzden üç maymunu oynuyorum.
Beni öncesinde amcamın eşi uyarmıştı bakma diye ,ondan hiç bakmadım oraya. O da görüp fenalaşmış. Hep yan tutuyordum başımı.

canım bana kalsa hiç kimsenin hikayesini dinlemeyin hiç video izlemeyin. zira o kafaya girmeden sadece korkusu ve stresini yaşamış oluyoruz . ben ilk doğumumda sezaryen sırasında tavanı izlerken florasan aynanın gümüş renkli çerçevesinden kendi kesilmiş karnımın yansımasını görmüştüm. baya canlı yayın gibi otur izle misali :KK43: görür görmez tansiyonum düştü. bayılacak gibi oldum. kendimden çevirdim kafamı. dua etmeye başladım. düşün kendi doğumumda bile nasıl çarpıldım. başkasının hikayesinin detaylarını bilmeden sadece ana hatlarını dinlemek korku ve endişe veriyor bana sadece o yüzden üç maymunu oynuyorum.
Yaa bende bir kez yanlışlıkla denk geldim instagramda. Bir doktor doğum videosu paylaşmıştı bende sanıyorum o kısımlar sansürlü falan birden küt diye kesilen karın kısmını gördüm aklımdan çıkmıyor. Normalde de hiç olumsuz şeyler dinlemedim izlemedim ama sezaryen olucak olursam o görüntü beni biraz gerecek gibi 😔😔😣😣😣

O kadar zor bi gece geciriyorum ki hic böylesi olmamıştı yaa verdikleri ilaclar beni mahvetti. Ciğer geliştiricinin mi etkisi yoksa nidicard ın mı, her ikisinin de mi artık bilmiyorum ama asla yatamiyorum göğsüme bisey oturmuş gibi nefesim daraliyo, bin tane yastikla yüksekte yatıyorum ve sola dönük halde ama 5 dk sonra nefessizlikten ölecek gibi hemen oturuyorum dik sekilde. Kullanlar bilenler bunları yaşayanlar nolur bana geçecek desin bu yan etki desin 😢 bu sekilde haftalar gecmez ki ölecek gibiyim
Bebekte olablir gögsune baskı yapmasın ama bence doktorun hemen bu ilaçlara yönlenmesi iyi olmamış önce sen takip etseymiş keşke şahsen ben dogacsksa dogsun derdim tabi yinede Alllah bilir yaşamayan bilemez iki doğumumda da pank doktor gmrdum biri bayan biri erkekti son doktorum çok sogukkanlı sancıdan kıvransanda sana yuz vermyor😂 ilaçlardan ise geçer bol su iç atlatırsın

Bebekte olablir gögsune baskı yapmasın ama bence doktorun hemen bu ilaçlara yönlenmesi iyi olmamış önce sen takip etseymiş keşke şahsen ben dogacsksa dogsun derdim tabi yinede Alllah bilir yaşamayan bilemez iki doğumumda da pank doktor gmrdum biri bayan biri erkekti son doktorum çok sogukkanlı sancıdan kıvransanda sana yuz vermyor😂 ilaçlardan ise geçer bol su iç atlatırsın
Daha 32. Haftada nasıl dogacaksa dogsun diyebilirim ki 😱 belki biraz fazla bi tedbirdi ciger geliştirici falan o konuda katılıyorum, ishal ağrıları geçtikten sonra da kasılmalar devam ediyo mu kesildi mi bakılıp ona göre ilaca başlanabilirdi ama 3-4 gün hastanede gözetimde olmam gerekirdi sanırım. 1 gece yatışa 680 tl hesap çıkarmışlar heralde o kadar yatsam bı doğum kadar daha para vermis olurduk. Bilmiyorum hangisi daha iyi olurdu ama yaşanacağı varmış demekki, insallah en kisa zamanda ilacı bırakırım ctsi kontrol var

Bende dogunda kızımı hastaneye alırlar mı dye duşunuyorum kimseye bırakamam bende senin gibi korkular yaşıyorum evim uç katlı ve merdivenlerden koyduğum kapılar açık kalınca inip çıkıyor kapılar kapandı mı diye kontrol efiyorum dış kapıyı açınca ana yol var ve garaj kapısını eşim kapatmıyor biran dalgınlık çok şeye malolabilir heleki sen sancı çekerken ama sen sezeryan olacaksan bence olacağın hastaneye yatacağın gun git derim çocuklar yanında olsun hastaneden çıkınca çocuklarını gözunden ayırma ama erken gitmen gerekyorsa bir apart tut yani kirala eşyalı ben de kızımı götureceğim yanımda ya da kız kardeşim gelirse ona teslim ederim genç aklı başınd yaşlılar çok dalgın oluyor annnene bbannneler özellikle

Daha 32. Haftada nasıl dogacaksa dogsun diyebilirim ki 😱 belki biraz fazla bi tedbirdi ciger geliştirici falan o konuda katılıyorum, ishal ağrıları geçtikten sonra da kasılmalar devam ediyo mu kesildi mi bakılıp ona göre ilaca başlanabilirdi ama 3-4 gün hastanede gözetimde olmam gerekirdi sanırım. 1 gece yatışa 680 tl hesap çıkarmışlar heralde o kadar yatsam bı doğum kadar daha para vermis olurduk. Bilmiyorum hangisi daha iyi olurdu ama yaşanacağı varmış demekki, insallah en kisa zamanda ilacı bırakırım ctsi kontrol var
32. Haftada bebeklerin de kuvez ihtiyacı olmuyor ama sncılar artış yaşanmadan rahim ağzı kalınlığı nırmalkken bu kadar ilacı sana vermeleri bence talihsizlik olmuş ben kendimden yola çıkarak konuştum ben ucuncu gunu dogum yaptım o kadar surdu yani sncılarım hemen dogum olmuyor zaten bu hftalarda o tarz sancılar oluyor bazen doktorlard panik oluyor yani en azından sncılard bariz artış var mı ona baksalarmış ben çok ilaçtan korkuyorum 😢benim sınvım o olack gibi eşimde kızıyor birkerede doktorun dediğini yap ama doktorlar zeki orası kesin onun için bana hiç ilaç vb yöntemler hiç sunmuyor beni okumuş anlamış gibi panik yapılmaktan hiç hoşlanmıyorum gerçekçi bir durumdan bahsetmişti ama ihtimaldi o yuzden doktor değişmeyi duşundum ben geçer inş kortizon laçları çok ağır diyorlar birde ilaç bağışıklığı olmayan kişilerde butun yan etkiler çıkıyor daha hasta oluyorsun

Doktor çarpıntı yapar bu tansiyon ilaci zaten kan basıncını düşürür demisti ama bu kadarini beklemiyodum insallah geçecek zamanla 🙁 cok teşekkür ederim
Ben de buna benzer ilaç kullanmıştım. Advatan.
4 hafta aldim ilk hafta günde 6 tane almam gerekiyordu. Cok zor geçmişti ilk hafta. Sonra alıştım. Yanımda arkadaş alisamamisti onda dayanılmaz baş ağrısı yapmıştı. Ona damardan serumla karsik vermişlerdi.
Cok geçmiş olsun. Geçecek bunlar. Sakın ol üzülme. Bu ilaçlar bebeye zarar verecek ilaçlar değil. 34. Haftayi tamamladıktan sonra biraktiriyorlar zaten.

32. Haftada bebeklerin de kuvez ihtiyacı olmuyor ama sncılar artış yaşanmadan rahim ağzı kalınlığı nırmalkken bu kadar ilacı sana vermeleri bence talihsizlik olmuş ben kendimden yola çıkarak konuştum ben ucuncu gunu dogum yaptım o kadar surdu yani sncılarım hemen dogum olmuyor zaten bu hftalarda o tarz sancılar oluyor bazen doktorlard panik oluyor yani en azından sncılard bariz artış var mı ona baksalarmış ben çok ilaçtan korkuyorum 😢benim sınvım o olack gibi eşimde kızıyor birkerede doktorun dediğini yap ama doktorlar zeki orası kesin onun için bana hiç ilaç vb yöntemler hiç sunmuyor beni okumuş anlamış gibi panik yapılmaktan hiç hoşlanmıyorum gerçekçi bir durumdan bahsetmişti ama ihtimaldi o yuzden doktor değişmeyi duşundum ben geçer inş kortizon laçları çok ağır diyorlar birde ilaç bağışıklığı olmayan kişilerde butun yan etkiler çıkıyor daha hasta oluyorsun
Dogru diyosun ben de hayatım boyunca hep ilaçtan kaçan biri oldum, ne sorun yaşarsak hep bitkisel bı şekilde halletmeye çalıştım elimden geldiği kadar ama söz konusu bebek olunca doktorların dediğinden çıksam sonra pisman olma ihtimalini göze alamadım, gece gittik hastaneye doktorum yoktu, onunla irtibat kurdular hep ama gündüz gitsem o an rahim ağzı uzunluğuma falan baksa belki farkli bi yol izlerdi ama ona da güveniyorum zaten kendisi doc doktor. Hakkımızda hayırlısı olsun ne diyebilirim ki

Ben de buna benzer ilaç kullanmıştım. Advatan.
4 hafta aldim ilk hafta günde 6 tane almam gerekiyordu. Cok zor geçmişti ilk hafta. Sonra alıştım. Yanımda arkadaş alisamamisti onda dayanılmaz baş ağrısı yapmıştı. Ona damardan serumla karsik vermişlerdi.
Cok geçmiş olsun. Geçecek bunlar. Sakın ol üzülme. Bu ilaçlar bebeye zarar verecek ilaçlar değil. 34. Haftayi tamamladıktan sonra biraktiriyorlar zaten.
Çok sagol canim icimi ferahlattin, doktora da msj attim zaten 3den 2 ye düşürdü hapı, ins kontrolde onu da biraktirir rahim ağzını falan normal görürse.. ciğer geliştirici igne de çarpıntı yapıyomus ikisi üst üste perişan etti ama gececek insallah 🌼

Ya zaten uzak durmak lazım tekrarlıyor ben de uzak dur diye ikaz ediyorum . Dediğin gibi o akıntının dokusu değişiyor hiç bişey anlamadım umarım gebelikten sonra tekrarlamaz çok gıcık bir durum. Doktor kan sayımı falan tekrar istedi idrar testi de istedi 3 gün sonra vericem bakalım ne diyecek. Doktor pek önemsemiyr mantar işini olabilir normaldir diyo
Çok dkkat etmek lazım lohusalıkta sakın oturma duş alırken kuvet felan kanama boyunca ayakta duş al demişti doktorum daha önceki ölu dogumumda ama ben adetliykende asla oturmam zaten ilşki felan onu hiç demiyorum bu tarz şeylerde çok şeye sebep oluyor ben genelde popomu bir yere değdirmiyorum hep öyleydim tabi mantar farklı bir durum olabilir kanser bile böyle yerlerde bir bakteriden geçiyor oturulan girilen şeylerden kaçmak gerek

X