2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
31. Haftada vajinal muayene olmam gerektiğinde doktor sonradan karından ölçmüştü. Benim daha kısa çıktı 2.5 cm ama bişey demedi doktorum. Telaş yapma bence doktor bir yorumda bulunmadıysa.

Topuk kanınınalıyor altıgun içinde birde aşıları takip ediyor beni geçen aradı hiç doktora gitmemişsin bir sıkıntı mı var tahlilde gözukmuyır dedi bende doktorum muanehanesine geçti hastane kaydım yok o yuzden dedim ama tahlil yapalım demedi ama bu aylarda kan tahlili gel yapalım diyebilir yani seni e nabızdan takip yapıyordur tahlil vs varsa seni çağırmaz geçen yırmılı haftalarda tahlil için çağırdı çunku doktorum ne kan ne idrar tahlili istetiyor olmadığı için kendileri yapıyor ama idrarda yapamıyorlar zaten uniden randevu aldım belki orası yapar tahlil görur o da

Aşıyı aslında kendimizi korumak için oluyoruz. Hamilelikte ve lohusalıkta bağışıklığımız çok düşüyor malesef. Bebeğe antikor geçiyorsa da bonusu oluyor.

Yerleri daraldıkça hareketleri azalacakmış diyorlar belki ondandır
Bence azalmıyor sadece doğum sırasında çok hissetmemiştim nst sesinden bile irkilip karnı kasıp sancı çıkarıyorlar durmak olmuyor vefat eden bebeğim sancı sırasında kendi kalp sesinden irkilşyordu bende çıkarmıştım zaten sancı sırasında vefat eder demişlerdi gelip karnıma o dinleme aletlerini geçirdiklerinde ses gelmiyordu yani demem o doğuma gidince bile oynayan oluyor

Benim bildiğim yayınlanan ve doktorların referans verdiği bir makale var; https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/nejmoa2104983
Sorduğunuz bu muydu bilemedim ancak buna göre aşı olan kadınların gebelikte yaşadığı komplikasyonlar ile olmayanlar aynı çıkmış bu çalışmaya göre.

Kızlar göğüslerim bir kaç sabah acıyor uyandığımda. Süsleniyor mu acaba anlıyamadım. Birde uçlara doğru sanki sislik oluşmuş gibi ama pıhtı şeklinde değil genel bir şişlik bakalım doğumdan sonra ne şekil alacak.gogus olunca insan korkuyor bir hastalık olmasın diye. Herhalde doğumla hormonlarla bağlantılı diyorum artık. Bu aylara kadar boyle hiç olmamisti

Sebep yokken bebekler erken gelmez endişe etme zaten bu aylarda bebekler erken de doğmamış oluyor riskli zamanı atlattık gibi 34 haftalık oluyorum bende çigerleri geliştiğini duşunuyorum artık çoğu için bu böyle doktor aslında tahmin etmeliydi senin durumunda olanları çunku karın agrısı gaz belki bebegin verdigi tepki bile nstde sancı olarak çıkıyor zamanında gelir bakarsın vakti geçer dogmaz

Aferin ona annesi demek ki ne kadar saglikli
Benimki suyu azaldigindan beri hareketleri de azaldi zaten doktor demisti
Suyu ne zaman azaldı sizin acaba ya benimde randevum 7 sinde. Doktor yokmuş sanırım o gün oyuzden 12 sinde gideceğiz kontrole. Şu falan azalmaz inşallah diyorum. 35.hafta olucak çünkü kontrole gittiğimde.

Yok canım benim aradığım bu değil, zaten zaman vakit olarak benim istediğim sonucun henüz yayınlanma ihtimali yok galiba. Ben doğan cocuklarda sonrasında nörolojik bir etkiye neden olup olmayacagini merak ediyorum. Kısa vadeli Sonuclari çevremizde görüyoruz ama uzun vadeli birşey bilmiyoruz

Topuk kanını hastane almıyor mu?? Aile hekimliği de mi aliyor

Suyu ne zaman azaldı sizin acaba ya benimde randevum 7 sinde. Doktor yokmuş sanırım o gün oyuzden 12 sinde gideceğiz kontrole. Şu falan azalmaz inşallah diyorum. 35.hafta olucak çünkü kontrole gittiğimde.
Benim 4 5 hafta kadar once bi azalma olmustu normalde 800ml civari olurmus benim 600 ml falandi ddoktorum onemli degil biraz havuc nar suyu karistirip ic dedi 5 gun sonra gittigimde normale dönmüstu
1 aydir gitmiyordum 2 3 gun once gittim bu seferde 89ml kadar dusmus iste simdi riskli dedi
Niye suyuna takiliyosun ki canim herkesin oyle olcak diye bisi yok hic boşa vesveselenme

Önlem bebek bezini araştıran oldu mu kızlar? Bana sağolsun komşu teyzemiz bir büyük paket getirmiş ama hiç bir fikrim yok. Pampers pure düşünüyordum ben başlarda

Coraspındir o kan sulandırıcı gebelere zaten onu veriyorlar yediklerinle atlatırsın eger ğeçirirsen ama gebelikte pıhtılaşma sorunları olduğu için bebeği besleyen damarlarda sıkıntı olmaması için kansukandırıcı kesin kullanman gerekir olmasanda kullan ben iğnesini kullanıyorum yani bir sıkıntı yok faydası oluyor

Babaannen nereli merak ettim gerçi nadoluda bu tabir var zannımca
Öyle bir öykun yoksa azalmaz bende geçen gebelşğimde gittiğim prof kan sulandırıcılarımı bıraktırmıştı hem ondan hemde yaşla ilgisi olabilir de duşunuyırum bebekteki böbrek sorunu ile alakalıda olabiliyor tek arter olan bebeklerde de bende merak ediyorum bu haftalarda bende azalma olmuştu yani endişelenme herkeste olan bir durum değil

Hastanede aldı guya ama özel hastaneydi onlar alınmamış dediler ve çağırdılar birde hastanede dogunca aşı yapıyorlar topuk kanı kesin sonuç vermesi için anne sutunu emdikten sonra alınması gerekiyor sindirime geçip vucutta etkisini gösterdşkten sonra zaten çogu kişi o kadar hastanede kalmıyor yani ben kalmamıştım metobolizma hastalıklarında protein sentezi ile alakalı hastalıklar var bakarsın yani hemen alınan kan sonuç vermiyor

Aslında şimdi duşundum gunduz dogum yapmıştım akşam topuktan kan aldılar ama sağlık bakanlığı sisteminde gözukmuş olsa aile hekimi almazdı zannımca birde troidlerine bakıyorlar tsh yani benim aile metobolizma hastalığı olduğu için turklerde çok yaygın topuk kanından anlaşılıyor sıkkntı olunca sonuç için döneriz dediler hatta ben gidip sordum sıkıntı var mı diye bebegin idrar kokusu farklı oluyor kuf gibi kokuyor ama benim bildiğim. Hastalık için konuşuyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…