2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Ben aynen öyle yaptım ama pek bi fark olmadı. Hicbir şekilde rutin tetkiklerin var gel yapalım demedikleri gibi aşı için kendim arayıp gidince de senin özelde takibin yapılıyormus zaten bir daha buraya gelmene gerek yok dediler. Sabim e sikayet ettim hemen uyardilar böyle bisey diyemez dediler, sonra aile hekimliği aradı beni epey gönlümü yapmaya çalıştı ama gitmeme gerek olmadı, halbuki cok gerekli bi dönem olmuştu idrar yolu enfeksiyonu yaşamıştım, rutin idrar tahlili yapsalardi (ki herkese yapiyolar biliyorum burdan) orda ip ucu vermis olurdu ben de önlem alır acillik olmazdim. İşin kötüsü e nabiza bakiyorum kendi kafalarina göre sanki aile hekimliğine gitmisim gibi giriş yapiyolar, takip etmezlerse primlerinden kesiliyomus o yüzden hep takip ediyomus gibi gösteriyorlar ama çağıran da yok giden de yok ipin ucunu bıraktım artık sinirim bozuluyor

Çok geçmis olsun canim su an iyi olmana sevindim.
Takip edemedim ishal nasil bir sorun oldu, bende dunden beri ishal var.
Ben perşembe akşamı biraz stres yaşadım ailevi bir konudan, sonra hemen ishal başladı ve ishalle birlikte normalde gün içinde 3-4 kez olan karın sertlesmesi de sık sık olmaya başladı, ishal ağrısı tüm karnıma yayilan bi ağrıydi, aynı zamanda sık sık wc çıkardığı icin aslında ishalin ağrısını doğum ağrısı diye düşünmedim ama bu ağrı sertlesmeleri artirinca acile gittik ki nst de 20-25 dk icinde 3-4 kere 40lara çıktı sancı. Bu haftalar icin erken sanırım 35ten sonra olsa belki normal artık olmasi derlerdi malum rahim ağzı yumusamasina sebep oluyor.

Aynı durumu ben de yaşadım, tetanoz aşısı ile covid aşısı çakıştığı için tetanozun 2.dozunu hemen olamamıştım çünkü arasında 3-4 hafta süre olması gerekiyormuş. Sağlık ocağındaki hemşire bana demesin mi 31.haftada bizi ara, aşıyı olup olamayacağına o zaman bakalım diye. O gün de cuma gününe denk geldi ve doktorlar yokmuş. Nerdeyse aşımı yapmıyordu. yani hep biz mi takip edeceğiz ben de anlamadım. Doğumdan sonraki süreç hakkında da bilgilendirme yapmadılar. Ayrıca herhangi bir test? izlem ve takip de yapılmadı bana, sadece aşımı olup eve geri döndüm. Acaba her yer mi böyle ben de anlamadım...

Çok gecmis olsun canim. Allah bir daha bu korkuyu yasatmasin. Vaktinde saglikla gelsin kuzularimiz.
Ben de dün yogun bir stres yasadim, bugun de ayni stres devam ediyor. Gece ishal basladi aniden. Sanci yok dikkat edeyim yine de.

Aslında bişey olmaz canım riskli bi gebelik değilse ama haklısın korkmakta. Ben de bundan sonra yapamam sanırım zaten baya seyrekleşmişti, bide geçici de olsa böyle bi risk yaşadığım icin artık cesaret edemeyiz

Çok gecmis olsun canim. Allah bir daha bu korkuyu yasatmasin. Vaktinde saglikla gelsin kuzularimiz.
Ben de dün yogun bir stres yasadim, bugun de ayni stres devam ediyor. Gece ishal basladi aniden. Sanci yok dikkat edeyim yine de.
Çok teşekkür ederim amin inşallah, bendeki de sadece ishal sancisiydi zaten hatta hastanede ishal geçti ama sancısı devam etti, karın sertlesmelerinin sıklıgini takip et ama bide bunu stres yapma kendine. Aslında düşünsek hicbir sey yavrumuzdan kıymetli değil eşimiz bile ama insan bazen kendine söz geciremiyor malesef..

Sifa olsun size de Umarim dogru olani yapmisizdir
Çok teşekkür ederim, size ve bebişlerimize de şifa olsun!.. umarım... doktorumun dediğine göre hamilelerde hiç bir yan etkisine rastlanmamış, kendi kız kardeşim de olsa aşı olmasını öneririm demişti.

Sezaryen doğum yapacaklar genel anestezi mi istiyorsunuz? Ben ilk doğumda spiral anestezi istemiştim ama bacağımda ağrı tıkanıklık kaldı. Korkuyorum ama hemen bebeği görmekte çok güzel bir duygu.

Hamilelerde değil de doğacak bebeklerde henüz yeterli çıktı olmadığı için (yani doğan cocuklarda belli bir süre geçip de aşının nörolojik etkisi henüz görülmediği için ) bazı doktorlar tercih etmiyor diye biliyorum canim. Sağlık bakanlığı öneriyor ama bizim doktor önermedi mesela netlesen bir konu olmadığını için yaptıran da yaptırmayan da şifa bulsun. Bize de detaylı ultrason yapan doktor ısrarla önermişti hangisini bulursanız yaptırın demişti. Kendi doktorum önermeyince onu dinledik

Allah esirgesin ya suan test sonucumu bekliyorum acaba pozitifmiyiz diye korkup arastirirken öldü ne agir

Allah esirgesin ya suan test sonucumu bekliyorum acaba pozitifmiyiz diye korkup arastirirken öldü ne agir
Allah korusun kötü örnekleri düşünme, bu sayfada hamilelik sürecinde covid olup çok şükür sağlıkla atlatan arkadaşlar var. Eşi pozitif çıkıp kendi çıkmayan arkadaş da var. Sen içini ferah moralini yüksek tut

Koskoca profesörler ısrarla yaptır diyince ben de bir bildikleri vardır diye düşündüm. Eşimin ailesi doktor onlar da illa yaptır diyordu. Zamanla daha çok aklıma yattı ama tabi çok ekstrem bir dönemden geçiyoruz.

Sezaryen doğum yapacaklar genel anestezi mi istiyorsunuz? Ben ilk doğumda spiral anestezi istemiştim ama bacağımda ağrı tıkanıklık kaldı. Korkuyorum ama hemen bebeği görmekte çok güzel bir duygu.
Ben de ikilemdeyim dedigin gibi hemen bebeği görmek istiyorum ama biyandan da korkuyorum herseyi duymak, hissetmesem de kesildigimi bilmek eminim cok strese sokup tansiyonumiu oynatir. Yakın arkadaşım bebeği karnından çıkarirlarken kusmuş mesela kötü olmus falan, ya tam uyuşmazsam korkusu da var, daha doktorla dogumu hic konuşmadık tabi onun yönlendirmesi de önemli benim icin

Insallah cok saolun esim pozitif ben bekliyorum hala cikmadi sonuc insallah degilimdir bebegime bise olmasindan cok korkuyorum

Yok canım yeri dar değildir herhalde aynısı bendede var çünkü özellikle bugün sanki dışarı çıkacakmış gibi hissediyorum üstelik kasık ağrısı bazen tekmeleriyle irkiliyorum. Gecede uyutmadı üstelik çok uykum var…

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…