2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Yok kuzucum ya anlamadım gitti valla bende. Aslında başta ilaç iyi geldi geçti sonra yine koku ve dokusu değişti anladım ki vücut direncim düşünce tekrarlıyor. Sonra yine düzeldi koku vs yok şuanda ama dokusu bazen değişiyor topak topak oluyor çok az da olsa ama koku vs yok. Bir öyle bir böyle gidiyor anlamadım valla. 2 hafta sonra muayene olacağım bakalım doktorum ne diyecek. Böyle durumda ilişki zaten aşırı can yakıyor uzak duruyoruz biz bir süredir

Benim doktorum önermişti aşı olmamı ve çevremde başka hamile arkadaşlarımın doktoru da şiddetle olmalarını önermiş. Ben de sizin gibi bir kar zarar hesabı yaptığımda ilk başta çekinsem de sonradan vurulmanın daha iyi olduğunu düşündüm. 2 dozumu da oldum bakalım. Şifa olsun hepimize

Benim doktorum 7. Ay sonra yasak demisti ama zaten bana da keyif vermiyor icimde hep bir korku oluyor ya bir sey olursa diye. Karnim buyudukten sonra gelisti bu durum. Belki dogumu kolaylastirsin diye bi deneriz

Benim doktorum 7. Ay sonra yasak demisti ama zaten bana da keyif vermiyor icimde hep bir korku oluyor ya bir sey olursa diye. Karnim buyudukten sonra gelisti bu durum. Belki dogumu kolaylastirsin diye bi deneriz
Bizim doktorumuzda 37. Haftaya kadar korumalı 37 den sonra korunmasız ilişki öneriyor. Zaten haftada bir oluyor. 37 den sonra biraz daha sıklaştırıcaz gibi kolay doğum için

Bebişim bugün çok canımı acıtıyor öğlen ayaklarıyla bir ittirdi kaburgam kırılacak sandım sonra da aşağıdan başıyla ittirdi resmen mesanemin içine girmiş gibi hissettim yine canım acıdı az önce de sol kasığımdan ittirdi poposunu da sürekli sağ tarafa yaslıyor göbeğim resmen yamuluyor çok canımı yakıyor kuzucuğum yeri dar geliyor herhalde

Bana doktorum oraya disardan bile sabun ya da herhangi bir sey degdirme dedi
Hatta koku tuvalet kagidini bile kullanma dedi
Ama ben her duşta lifi köpuk yapıp köpukluyorum her yerimi yıllardır öyle yanı ama son zaman çok terlediğim için lif hariç sabun değdirdim yani ama şuara duş jeli kullanmıyorum vucudumda dökuntu olmamaya başladı sıcak ve nemden sabun suruyorum lifede ama öyle akıntı vb şey yaşamadım hamilelikten önce ama havuz otel banyosu kuveti öyle şeylere hiç temas etmedim o konuda çok hassasım

Ben hamile kaldigimdan beri hic iliski yasamadik biz
Esim beni gorunce kaciyo resmen bebege bisi olacak benim zevkim yuzunden diye
Yanlız değilsin doktorum hiç o konuları açmadı bizde sormadık iki gebeliğimde aynı doktorda öncekilerde kanamam vardı o zaman demişlerdi ama zaten yapmıyorduk

Ayaklarını kafasına çekiyorlar ama açınca bazen patileri dışardan gözukuyor ben elimi göturuyorum çekiyor hatta ayaklarını açtıgında kıkırdama sesini bile hissedersin dönerken çok geriyır bir tarafa dogrunsanırsın çıkacak bu kese nasıl bişey ya iyiki patlamıyor Allahın hikmeti

Benimde sabahtan beri kaburgamin altına doğru ayağını mi desem kolunumu bilemedim ama sokmaya çalışıyor. Resmen içimden kaydığını hissediyorum. Bazende mesaneme öyle baskı yapıyor ki sanki altıma kaçırıcam gibi zaman ilerledikçe yerleri de daralıyor böyle acı tatlı geçicek heralde

Arkadaşlar bu arada ben hamileliğimin en başında bildirim yapmama rağmen aile hekimliğim tarafından hiç aranmadım. Tetanoz aşısı için bile kendim arayıp, ikaz edip gittim. Bundan sonraki süreçte de aynı ilgisizlik devam edecek galiba ama ilerleyen günlerde özellikle bebek doğduktan sonra aile hekimliğine düşen görevler var diye biliyorum. Ne yapsam, sağlık bakanlığına mı bildirsem bu durumu?

Canım benim çok şükür taburcu olmanıza sevindim. Sende dikkat et ani hareketler yapmamaya çalış. Sanırım salgın olabilir herkes dikkat etsin bol bol su içelimm.
Aynen öyle doktor da salgın var cok gelen var bu sikayetle dedi ama nasıl bi illetse kasılmaları tetikleyebiliyor. Bir de ben o aksam stresli bir süreç yaşadım üst üste geldi heralde Allah'a emanet bebeklerimiz ya yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik, bir daha böyle korkutmaz inşallah

Haklısın belli bi haftadan sonra ya erken gelirse endişesi vardi sebepsiz, ciger gelistirici falan dediklerinde hüngür hüngür ağlamaya başladım acilde, hep baskalarini okurdum nasıl başıma geldi inanamadim. İshal ağrısıyla karın sertlesmesini ayird edebildim ve sertlesme sık sık olunca korkup gittik artık ilaclarla düzene girdi bu durum çok şükür. Bundan sonra daha dikkatli daha rahat olmaya caliscam zaten cok az bi zaman kaldı

Aile hekimliğini taşıyabilirsin. Daha iyi hizmet veren bi yere diye biliyorum. Bi araştır istersen canım.

Ben de tek doz BionTech oldum, tetanoz alışıyla çakıştı ve ikinci dozunu 2 hafta sonra olacağım. Doktorum mutlaka BionTech olmamı söylemişti.

Son düzenleme:
Bazı aile hekimlikleri gerçekten çok ilgisiz oluyorlar. Hem hamilelikte tahlil aşı vs için ilgilenmek zorunda hem de bebek doğduktan sonra kontrolleri için. Bence şikayette bulunun ve gittiğiniz zaman da kendilerini sert bir dille uyarın kendilerine gelsinler. Biz geçen gün eşimle gittik bir krem yazdırmak için oradaki hemşiremiz beni görür görmez hemen gelip yakın zamanda kontrol ettik mi görüştük mu dedi evet dediğim halde gidip sisteme baktı ve bir sonraki randevumuzu hatırlattı. Keşke herkes bizim hemşiremiz gibi olsa valla.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…