2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Biz de son üç aydır yapmıyoruz bakalım 36. hafta dan sonra doğumu kolaylaştırıyormuş diye yapabiliriz o haftaya kadar sağlıkla gelebilirsek inşallah bilmiyorum benim hiç enerjim yok
Zaten son üç ayda cinsellikten soguyomus insan yaziyo bi kac yerde
Bakalim bi dogsunlar da acisını cikaririz

Kızlarr bugün benim bugün bebeğimle ilk doğum günümm İnşallah seneye de kucağımdayken kutlarızz
Mutlu yıllar canım Benim de 18 temmuzdu Oğlum bana sürpriz hediye ve kutlama hazırladı. Çok değil 4-5 sene sonra bu minnoşlar da sürprizler hazırlıyacaklar bize

Yok yok bizim doktorda iki bebegimde de sadece ilk 3 ay olmasin demisti
Ama ben surekli kimyasal gebelik yasayinca esimkorktu zaten zor elde ettik bebegi diye oturdugum kanepeye oturmuyo adam korkudan

Kasılma hem karında sertlil hemde adet sancisına benzer agrilar girmesi canm tam kasık bölgene giriyor zaten anliyorsn bebek hareketlerine gelince benmde aynı :)

Benim kizim baş ašagi dönük. Doktor normal dogum pozisyonunda bundan sonra degismez artik dedi. Ama çati muaynesi olmadim 37.haftada yapacakmis muayne edelim ona göre dogumu konusalim belirleyelim demisti son kontrolde. Epidural normal dogumu benim doktorum öneriyor sormustum.

Karın ağrılarıyla sen kendini kastığın için sancı çıkmıştır sen çok stres yapıyon burdan okuyorum aklımda senin erken doğuracağın geliyordu bence sakin kal derim bu doğum sonrası da var nstde karnını sıkınca kasınca onlarda sancı gibi çıkıyor kendini gerçekleştiren kehanet olmasın gebelik zehirlenmesi su yokluğu vb şeyler olmadığı surece diğer sebepler hep stres oluyorr

Çok geçmis olsun canim su an iyi olmana sevindim.
Takip edemedim ishal nasil bir sorun oldu, bende dunden beri ishal var.

Bebisim tam anlamiyla cosuyor yerinde durmuyor ne yaptigini tam anlamasam da yapmadigi sey yok gibi Nts bile zor cekildim yerinde durmuyordu, 2 dakika yeter bana azicik dursa diyordu görevli. Kasilma karinda çok sertlik ve karnin alt kisminda agri seklinde oluyor. Karnim taş kesiliyor birden karnimin alt kismi agriyor baski hissediyorum kisa suruyor ama geciyor hemen. Bazen de agri olmuyor karnimin tamami sertlesip kaliyor sonra yumusuyor.

Sahiden benim de tek tarafli havada duruyor poposuymus. Bazen sagda yukarida poposu havada sol asagida da basi oluyor sanirim iki sislik birden oluyor. Aklimin almadigi sey bebek nasil tum karni kapliyor
Ben de merak ediyorum tum karni nasil kapliyor Doktor bas asagida diyerek karnimin alt kismini gosterdi basi burda dedi, belini karnimin sagina dayamis, ayaklari da sol tarafimdaymis

Biz de son üç aydır yapmıyoruz bakalım 36. hafta dan sonra doğumu kolaylaştırıyormuş diye yapabiliriz o haftaya kadar sağlıkla gelebilirsek inşallah bilmiyorum benim hiç enerjim yok
Ben gebe kaldığından beri o Berki bende de hiç yok ya o istek sıfırlandı sanki acaba niye gebelikten sonra düzelir mi

Bebişler büyüdükçe hareketler de değişmeye başladı bizimde bir günü diğerini tutmuyor sağlıklı olsunlar da gerisi önemli değil ya. Bende artık kasılmayı öğrenmiş oldum

Benim son kontrolde daha dönmemişti şuan doğru hissediyorsam hala dönmedi 2 hafta sonra kontrolümüz var bakalım dönmüş olacak mı duruma göre belki bir şeyler konuşuruz doktorla. Başından beri normal doğum istediğimi biliyor 40. Haftaya kadar bekleyip gelmez de suni sancı veririz demişti ama o zamana kadar bakalım nasıl olacak. Bebegin pozisyonu kilosu vs önemli doğumu o belirliyor ne de olsa normal olursa bende epidural düşünüyorum pek korkmuyorum da açıkçası ama o an neler hissederim bilemem tabi

Her hamile icin ilk haftalar riskli degil. Benim doktorum 35. Haftaya kadar sorun yok demisti.

O korku hepimizde var bence ya. Bizde son 1 aydır çektik kendimizi artık 36dan sonra düşünüyoruz doğum için faydalıymış. Zaten artık çok zor oluyor bence en azından benim için ama son haftalarda doğumu kolaylaştırdığı için neredeyse her doktor tavsiye ediyor artık hayırlısı bir gelelim de o günlere.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…