2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Aynen oyle ben artık söylenince cevap veriyorum içinde tutmuyorum kırılan kırılsın diyorum geçiyorum başka türlü olmuyor

Canım ne yaptın geçmedi mi senle ben aşırı muzdaribiZ sanırım bu konuda ben gebelikte yaşadım bu durumu ilk defa. Geçende konuşmuştuk seninle doktor 2 Li fitil (geyno lomexin ) bi de 6 lı bi fitil donaxyl verdi kullandım geçti tekrar başlıyor çıldırıcam artık sarı bir akıntı süt kesiği gibi de geliyor. (İlişki sonrası başlıyor sanırım eşimden uzak durmaya çalışıyorum ona da diyorum uzak dur ) canım da çok yanıyo zaten sinirlerim tepeme geliyo

Cok teşekkür ederim zor gerçekten ya ne yapacağımızı şaşırdık bekliyoruz öylece.

Bende 30+6 yıl bugün aynen hareketleri değişti dediğin gibi tekme değilde dalgalanma ittirme oluyor ceviz kadar sertlikler oluyor diyorum ayağı mı kolu mu dirsek mi acaba dün doktordaydım zaten doktora sordum dedi kolu falandır ittiriyordur kasılma işini ben de hiç bilmiyorum

Evet artık her şeyi değişiyor zamanla ya sağlıkla gelsinler bir sorun olmasında razıyız her şeye

Ben hamile kaldigimdan beri hic iliski yasamadik biz
Esim beni gorunce kaciyo resmen bebege bisi olacak benim zevkim yuzunden diye
Biz de son üç aydır yapmıyoruz bakalım 36. hafta dan sonra doğumu kolaylaştırıyormuş diye yapabiliriz o haftaya kadar sağlıkla gelebilirsek inşallah bilmiyorum benim hiç enerjim yok

Ben hamile kaldigimdan beri hic iliski yasamadik biz
Esim beni gorunce kaciyo resmen bebege bisi olacak benim zevkim yuzunden diye
Biz de başlarda bir şey olursa diye korkuyorduk ve birlikte olmuyorduk. Doktora sormaya da uzun bir süre çekindim. Sonra risk yok dedi doktor ama bu sürede ben daraldım sanki. Istesem de yapamıyorum Doğumdan sonra nasıl olacak merak ediyorum açıkçası...

Kışın daha tehlikeli değil mi biz nasılsa yanacağız sürekli duşa girme ne bilim mevsimsel hastalıklar vs bana daha riskli geliyor.yanmsys razıyımbebe de sıcakta doğacak riske girmez. Yoksa o da tehlikede
Yok aslında hiç öyle değil kızımı ocakta doğurmuştum sıcaklarda ağırlasmamistim çok rahattı aralıkta klorifer yakmıyorum evde ne rahattım bebek eve gelicegi zaman yakmışlardı eve gelip hiç zorlanmadık. Bebeği de sar uyusun, bu zamanlarda sıcak cam açsan ceyran olsu mu klima açsan vurdu mu pisik oldu mu isilik çıktı mı..... kış bebegi daha rahat bence canım

Bende oldum aşımı kızlar ama biontec degil ,snovac oldm cnkü doktorm biontecin canlı virus verildigi icin hamilede nasl bir etki bırskacaģını bilmediginden istemedi,ama snovacı istedi bend3n.beni virüsten koruyacağı icin degil,Allah korusun gec8rirsem daha az seviyede gećirirsn diye istedi

Evet ya çok heyecanlı değil miii ben de bir hafta sonra giricem son aya ama böyle ne bilim sanki o sona yaklaşan ben değilmişim gibi tam bir moda giremiyorum garip.
Benimde 17 eylül ikimiznde aynıymş:) ama gelgörki nerdeee17 eýlül benm bebiş kanala inmş bile agutosn 17sinibeklese öpüp başma koyyarm

Kızlar bugün dr kont gunuydu 48 cm 2800 gr olmuş, suyu yine fazla takılma artık dedi dedim hocam kabul ettim.artik kasılmalarımi söyledim ve yürüyünce yorulmami hep su fazlalığı dedi nst ye artık her kont bakıcaz bu saatten sonra nst ultrasondan daha önemli dedi hiç sancim çıkmadı şaka gibi olan benim.mis gibi 32 haftalik raporuma oldu gitti izinlerim

Ben ilkbebeğimde epidural normal dogm diye niyetlenmiştm canm amasancilarm senkronize şeklinde güzel guzel gidince doktorum cok iyi gidiyorsun epidural yapmayacağm dewamkee demezmi ben şok tabi sancıyı hissede hissede doğumumu yaptm ama dedigi gibj uzunda sürmedi doğurdm hemen benm en zorlandgm çıkşkısmı oldu,meger catm darmış

Korkunun ecele faydası yok. ya bir de normalde kesi yapıyorlarmış. Zaten ben baktım kendimce kontrol ettim.ikinsam da kesmeden çıkmaz cocuk dar öyle geniş bir hal almamış ki
HERKeste kesi olmuyor zaten birde bebeğin kemikleri ust uste biniyor ben ters ve ölu bebek doğurdugum için bana kesi yapmışlardı rahim ağzına bile taharet aldırmadılar ilk gn batikon ile temizlediler sonra vben her tuvalette kurutup batikon krem surmuştum kuzımda doktor vajina içşnde yırtık var dedi dikti ama ben anlamadım diğeri gibi hiç hissetmedim odaya geldim uyudum kalkıp gezdim koltuğa oturdum gerçekten yırtık var mı anlamadım yani dikiş tuvalette bile anlamadım ters ve ölu olmayınca korkulacak durumlar olmuyor bebek çıkıyor zaten muhim olan sancı kısmı yani bebeğin çıkması değil tabi çatı kemiklerinin durumuds önemli ölu bir kilodan az bebeği dıgururken her yerimde dikiş vardı ama uç kusuur bebeği dogurunca hissetmedim çunku bebek kendini ittiriyor birde ebe bennsancı çekerken açılmayı kontrol ederken vajinayı yanlardan açıyırdu masaj dedikleri şeyi yapıyordu onun etkiside olmuş olabilir bebek strese girmediği surece anneye yardımcı doğumu kolaylaştırıyor

Biz oglumda da oyleydik doktor bisi olmaz dese de benimki olursa falan ben vicdan azabi cekerim dedi durdu
Dogumdan sonra da bi sorun yasamadik biz hatta özlemek iyi bile oluyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…