2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Ya benimde cahilliğimnetten baktım kasılma adet sancısı gibi olur yazmışlar hatta bikaç video izledim onda da öyle tarif ediyolar. Ben de sanıyorum ki kasılma değil. Hatta kasıklarımda acı oluyordu ara ara sağdan sola dönerken, yatarken ya da otururken. Önce kasılma sandım ama o büyümeyle birlikte oluşan sancı dediler. Eğer bu kasılmaysa benim çok kasılmam oluyor ozaman. Doktor sorduğunda pek yok demiştim Bu haftasonu kontrolüm var belki nst ye bağlar. 35.haftada olucaz.

Ben hepatit b taşıyıcısıyım. Normalde parol dışında ilaç kullanmıyorum karaciğere zararlı diye. Bebeğim 3.tüp bebek denemesinde tuttu. O süreçte tedavide kullanılan ilaçlar hamilelikte kullanılan ilaçlar değerimi çok yükseltti. O yüzden doktorum ne kadar az ilaç o kadar iyi gözüyle bakıyor. Balık yiyemediğim için omega kullanmak istedim, hayır dedi. Magnezyuma da hayır dedi. Ben de onun dediklerinin dışına hiç cıkmadım.Bu anlattığım sancılar hariç hiç ağrım da olmadı çok şükür. Belim bacağım ağrımadı. Bu hafta gidince özellikle soracağım ama doktoruma.

Bebeğin kız mı ? Kızlar daha fazla hareketli oluyor maşallah ona bizim kız da öyle hatta ben demeden doktorum demişti . Bazı bebekler karakteri gereği hareketli olur dedi . Geceleri uyutmuyor sağımı dönüyorum sağa geliyo soka dönüyorum sola geliyo sanıyorum üzerine yatıyorum

Hemoroid olabilir en doğrusunu doktor bilir bize sorduğun şekilde aynen doktora söyle canım çekinme
Kabızlığım vardı acaba öyle mi diye düşündük bizde eşimle. Ama kabızlık en başından beri var artık vücudum alıştı ona. Kendim hemoroid için ara ara kontrol ediyorum yok şuan bişey. Ama doktoruma kesin soracağım artık. Keşke en başında çekinmeseymişim.

Geçmiş olsun canım rabbim kolaylık sağlasın. Soda içsen ya o da çok iyi geliyor

O kasıklarda ki acı bende de çok oluyor. Bacağımı uzattığımda, uzanırken dönerken vs ani kasılmalar çok oluyor bende de. Bir de ayakta dururken vajina girişine bıçak saplanıyor gibi hissediyorum. Batıyor resmen.

Yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik. Bir sıkıntı olmasında ben o sancıya ya da kasılmalara razıyım. Risk oluşmasın yeter ki

Bazen kaskatı kesiliyor, taş gibi oluyor. Ama o değil. Kasıkta kramp giriyor gibi düşünebilirsin. Kasılıyor ve sonra normale dönüyor. Ben böyle hissediyorum yani, herkesin nasıl bilmiyorum tabi
Aaaaaa bende erken kasılmalarım oluyor diyordum. Kasıkta ağrı değil benim. Ortada toplanıyor sertleşiyor karnım

Kızlar hastane çantam neredeyse hazır gibi Bebek için lazım olursa diye biberon ve kendime terlik haricinde hastaneye götürmeyi düşündüğüm her şeyi yerleştirdim. Hastane çıkışı için kendime bir elbise koymayı planlıyorum. Onu da sona bıraktım. Dün akşam epey tedirgin oldu eşim. Geceligini, pijamanı ütüsüz de olsa koy da bir şey olursa panik olmayalım diye diretince içi rahatlasın diye hazırladım. Benim de içim rahatladı tabi

Aaaaaa bende erken kasılmalarım oluyor diyordum. Kasıkta ağrı değil benim. Ortada toplanıyor sertleşiyor karnım
O bebeğin toplanması sanırım. Ama annemin hiç kasıkta olmamış mesela, belden girmiş ağrısı. Iki hamileliğinde de öyle olmuş. Benim de ilk gebeliğim, ben de çok bilmiyorum. Zaten yaşadığım hissi tarif etmem de zor oluyor

Dün akşam bu tarz bir şey yaşadım işte. Uzanınca geçti çok şükür. Kasıkta ki kasılmalara alıştım ama dün sanki bebek iyice aşağı inip yerleşiyor gibiydi. Karnım hiç normal durmadı. Oturur vaziyette duramadım, yürümek iyi geldi. Dinlenince geçiyorsa normal dedi doktor. Yalancı kasilmaydi sanırım.

Canım sancı oğlumda belden girmişti benim de. Ama annem bana kızlarımda adet sancısı çektim, oğlumda belden girdi ağrı dedi geçenlerde. Adet sancısı olsa da dikkate al dedi. Bakalım hayırlısı. Tekrardan var erken doğum riskim. Olabildiğince durdurmaya çalışacağız dedi doktorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…