2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Aynı dediğin gibi, bir anda başı çıkacak sandım. Tabi bu mümkün değil ama verdiği his öyle.

Bende bu arabadan aldım 1600 lerdeydi indirim anınında 1250 e aldık. Görüntü falan güzel kullanışlı belli de travel sistemler biraz ağır oluyor onu göz önüne alın

Yağ masaj için iyi oluyor ama belki başlangıçta ilk losyon sürülebilir cildi kurumasın diye söylediğin markaları ilk defa duydum sonuçta deneyen birinden duymuşsun iyidir mutlaka
Deneyip görücem bakalım inşallah bebişide yarar
Bugün kontrolüm vardı ilk defa nst’ye girdim hiç sancı çıkmadi Cok sukur genel olarak her sey yolunda ve bebis ters duruyordu bas gelis olmus, donmus. Kontrolum iki haftada bire dustu. Gelismeler boyle.
Nst ne kadar sürdü canım ? Bende cumartesi gidicem merak ediyorm

Bende yağ almayı düşünmüyorum canım ama güzel bir zeytinyağı alıcam elimde olsun nem ihtiyacı duyarsa diye

Benim kitap olarak hiç bilgim yok canım şansıma aynı dönem doğum yapan arkadaşlarım vardı. deneme yanılma sora göre büyüdüler

Deneyip görücem bakalım inşallah bebişide yarar

Nst ne kadar sürdü canım ? Bende cumartesi gidicem merak ediyorm
Cok uzun surmedi tam da saate bakmamisim ama 15 dk mi desem asagi yukari bebegin kalp atisini almak icin bir sey koydular karnima, boyle kemer gibi bir seyler de bagladilar, bir de bebek hareketi hissedince tusa bas dediler.

Oyy masallah prenseslerine tabiki de evladın kızı erkeği olmaz benimde bir oğlum var ee gonlumden bi de kiz olsun gecti yalan soyleyemem cok sukur Rabbime bunu da kiz nasip etti bide ben korunurken hamile kaldim surpriz bebisim benim yoksa ben 2.dusunmuyordum bile oglum cok erkek istedi kardesini erkek olsaydi en cok o sevincekti eminim benim sinir oldugum erkek olsa ona ne faydasi var kiz olsa nolacak boş boş konusuyorlar iste hamilelikten hormonlar tavan sinirim cok bozuldu oyuzden

Hemoroid olabilir en doğrusunu doktor bilir bize sorduğun şekilde aynen doktora söyle canım çekinme

Son düzenleme:
Vallahi memnun etmek imkansız bu insanları, kız olsa erkek, erkek olsa kız iması yapıyorlar. Sanki onlara evlat doğuruyoruz. Bayramda biz de şöyle bir şey yaşadık, iki tane kuzenim var abla kardeş, ablasının iki oğlu var, küçük kardeş de hamile cinsiyeti yeni belli oldu ve erkek. Hepimiz aynı ortamdayken bir akraba bunlara erkek anneleri ilerde yapayalnız kalıyor, gelinler yüzlerine bakmıyor valla öyle tek başlarına deliriyorlar dedi (bunu diyenin de iki oğlu var) inşallah ikinci kız olur diyor bir de, sanki kadının ona çocuk borcu var, belki bir tane yapacak. Bana da tam tersi kız diyince surat düşürenler oldu, yani boşverelim cidden, iyi niyetli düzgün insanlar zaten tebrik edip geçiyor, bu tip yorumları yapanlar da ne desek bir kulp bulacak karakter meselesi, boşverin.

Kesinlikle çok pahalı herşey ve bizim eksikler de bitmiyor... kendime sadece bir pijama takımı aldım, üç adet de hamile iç çamaşırı ama emzirme sütyeni, bebek arabası ve kozmetik ihtiyaçlarımız var daha alınacaklar listesinde... Ayy ben de çamaşırı küçük almışım, iade de edemedim Bu arada Eminönü Havuzluhan’da da seçenek çok ve biraz daha uygun fiyatlar, oradan da alışveriş yapabilirsiniz. geceliğimi oradan aldım, özellikle fistolu geceliklerden almak istiyorsanız internette çok pahalı

Ayyy Allahım nasıl insanlar var gerçekten... bence de hiç kafanıza takmayın, benzerini ben halen yaşıyorum. Eşimin iki tane ablası var, birinin iki oğlu, diğerinin iki oğlu ve bir kızı var. Bebeğimizin cinsiyetini öğrenince o bir kızı olan ablası demesin mi her yer erkek oldu, bir benim kızım var prenses diye şimdi bu şirk koşmak değil de nedir Allah aşkına?! Ben de ama bizde şuan ikisi de yok, o yüzden farketmez dedim. Hem tüp bebek, kıymetli bizim için... neler çektim bir Allah bir ben bilirim. Neyse sinirlenmeyelim Bu Bayram’da buluştuk neyse, üst komşu hamile olduğumu bilmiyormuş. Öğrenince tebrik etti sağolsun, iyi dileklerde bulundu falan, sonunda da cinsiyetini sordu. Erkek deyince yine o kızı olan görümcem her yer erkek oldu, bir benim kızım var hepsi erkek dedi!! Komşu da sağlıklı olsun da cinsiyetin önemi yok, hem ilk bebek dedi. Birşey diyemedi tabii... ayol bir kız olunca noluyor anlamıyorum yani, sizin de iki kız olunca noluyormuş pes! daha geriden gelecekler vardır merak etmesinler... bu insanlar ne meraklı başkalarının kaderine burun sokmaya... Son olarak da ismine karıştılar, bizim seçtiğimiz ismi beğenmiyorlar da ama üzülmüyorum çünkü eşim sağolsun cevabını uygun bir dille verdi ve umarım isim konusu da kapanmıştır herkes için.. Siz de boşu boşuna hem bebeğinizi hem kendinizi üzmeyin sakın, hepsi cehaletten kaynaklanıyor maalesef keşke böyle durumlar olmasa ama hepimiz böyle durumları yaşayabiliyoruz...

Fistolu gecelikler benim de çok hoşuma gidiyor. Ankara' da nereye bakmak lazım acaba

Merhabalar hepinize benim 3. Bebeğim geliyor nasipse. Sanki tüm bilgim silinmiş gibi yardımcı olur musunuz? Ne almalıyım? Hangi beden kaç tane hangi ürün gibi siz neler aldınız mesela?

Merhabalar hepinize benim 3. Bebeğim geliyor nasipse. Sanki tüm bilgim silinmiş gibi yardımcı olur musunuz? Ne almalıyım? Hangi beden kaç tane hangi ürün gibi siz neler aldınız mesela?
Her bebek ayrı bir heyecan değil mi hep öyle derler sanki sıfırdan başlamak gibi ben 4 tane 5li takımlardan aldım, 6 tane zıbın, 2 tane pamuklu bir tane nohut battaniye, 6 tane çorap aldım. Yenidoğan giysilerini çok almadım çünkü hemen büyüyor diyorlar. Onun dışında 2li biberon ve emzik, banyo ürünleri falan aldım.

Ya evet hepsi ayrı heyecan ama 3. Çocuk süpriz oldu, bir de ikisiyle uğraşmaktan hiçbir heves oluşmadı doktor bebek önden gidiyor deyince, çocuk doğacak hiçbirşey almadım paniği sardı bebek şapkası ve eldiven al mutlaka, özellikle hastanede minnak ellerinden düşüp kirleniyor yedek gerekiyor. Göğüs kalkanı, dr browns biberon, avent emzik, mustela yenidoğan şampuan, banyo filesi alacaklarım arasında. Zira hepsini iki çocuğumda tepe tepe kullandım 4 tane takım dışında hastane çıkışı aldın mı?

Bende bu arabadan aldım 1600 lerdeydi indirim anınında 1250 e aldık. Görüntü falan güzel kullanışlı belli de travel sistemler biraz ağır oluyor onu göz önüne alın
Travellar gerçekten çok ağır 6-7 kg olan modeller varsa bana göre daha iyi birer seçenek olur. Bazı pusetler de çok ağır onda da 2-2,5 kg bi model olsa yine daha rahat. Diğerlerini ben tek başıma zor taşırım

Valla çok hafif değil ki bu modelini yine hafif diye geçiyor bende şuan boşken bile zorlanıyorum ama olsun tek kullanmam bende

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…