2021 Aralık Anneleri

Arkadaşlar merhaba lütfen bu konuda herhangi bir bilgisi olan varsa bana yardımcı olsun lütfen eğer okuyorsanız boş geçmeyin ufacık da olsa bir fikriniz varsa belirtin çünkü sabahtan beri çok kötüyüm zor nefes alıyorum.
Şimdi arkadaşlar ben 12. Haftada ikili tarama testi yaptırdım sonuçlarında risk düşük çıktı. Sadece free beta hcg Mom değeri düşük çıktığı İçin doktorum sorun olmaz sadece daha sık değerlendirilmen gerekiyor demesine rağmen içim içimi yediği için 14. Haftanın son gün bir daha ikili test yaptırdım. İkinci test sonucu benim için adeta bir şok ve hayal kırıklığı oldu. Başka bir hastanede yaptırdığım ikinci test sonucunda free beta hcg Mom değeri normal çıkmasına rağmen bir anda trisomy 18 değeri 155/1 kadar yüksek riskli çıktı. Ben bunu görünce şok oldum tabi. Doktor keşke ikinciyi yaptırmasaydın kuyuya taş atmış oldun dedi mecburen nifty testi yaptıracağız. Korkular denizinde sürükleniyoruz eşimle beraber😔 şimdi iki test sonucunu da buraya yüklüyorum lütfen bana yardımcı olur musunuz çok korkuyorum.
3lü yaptırabilirsin? O da riskli çıkarsa nifty filan yaptırırsın?

Arkadaşlar merhaba lütfen bu konuda herhangi bir bilgisi olan varsa bana yardımcı olsun lütfen eğer okuyorsanız boş geçmeyin ufacık da olsa bir fikriniz varsa belirtin çünkü sabahtan beri çok kötüyüm zor nefes alıyorum.
Şimdi arkadaşlar ben 12. Haftada ikili tarama testi yaptırdım sonuçlarında risk düşük çıktı. Sadece free beta hcg Mom değeri düşük çıktığı İçin doktorum sorun olmaz sadece daha sık değerlendirilmen gerekiyor demesine rağmen içim içimi yediği için 14. Haftanın son gün bir daha ikili test yaptırdım. İkinci test sonucu benim için adeta bir şok ve hayal kırıklığı oldu. Başka bir hastanede yaptırdığım ikinci test sonucunda free beta hcg Mom değeri normal çıkmasına rağmen bir anda trisomy 18 değeri 155/1 kadar yüksek riskli çıktı. Ben bunu görünce şok oldum tabi. Doktor keşke ikinciyi yaptırmasaydın kuyuya taş atmış oldun dedi mecburen nifty testi yaptıracağız. Korkular denizinde sürükleniyoruz eşimle beraber😔 şimdi iki test sonucunu da buraya yüklüyorum lütfen bana yardımcı olur musunuz çok korkuyorum.
Benim de 1\123 çıkmıştı çok korktum nifty yaptırdım sorun çıkmadı. Biraz önce de yazdım bence bu ikili testte yanlış sonuç olasılığı çok yüksek. Burda ve önceden de bir sürü insan var riskli çıkıp sonra temiz sonuç gelen. Nifty konusunda ben panorama temel yaptırdım 3 bin TL verdim. 13 günde çıkti. 13 gün yaslandım resmen kendime boşuna stres yapmışım ama insanın elinde değil. Seni çok iyi anlıyorum ama bence doktorun dediği gibi imkanın varsa nifty yaptir sonucu bekle bol bol dua et kendini uzmemeye çalış biliyorum çok zor

Müslin bez çok kullanışlı oluyor fazla fazla alınabilir hatta yakınınızda kumaşçı varsa oradan istediğiniz boyutta kestirebilirsiniz hem fiyatı da çok çok uyguna geliyor ben banyo sonrası için daha büyük boyutta kulaklarının suyunu kurulamak için mendil boyutunda kestirmiştim bir de üçgen formda kesip banyodan sonra başına arkadan bağlamıştım ilk bebeğimde çünkü şapkaların dikiş yerleri iz yapıyor kış bebeği olacaklar başlarını sarmak lazım bi süre en azından
Çok güzel fikir teşekkürler ❤️

Yaaaa seni o kadar iyi anliyorum ki benim daha ilkinde oranim 210 da 1 geldi agla agla öldüm nifty yaptirdim temiz cikti cok sukur rabbime...bak arkadasim canim benim kalbini ferahlat ve şunu bil her seyin bir zamani var ikili test 14.hafta yapilmamali hatta ben karalar baglamis aglarken arastirmalarim sonucu en saglikli sonuc 12.haftada veriyor gerisi hikaye kismina kanaat getirdim 🤷🏻‍♀️ tabiki nifty yaptirmak istiyosan yaptir icini rahatlat bende yaptirdim o gelene kadr stresten kanamam bile oldu kim bilir bebegimin psikolojisine ne kadar zarar verdim sen bu hataya dusme bi kere bebeginin ense kalinligi vs gayet iyi duada edecgiz insallah hic bisey olmayacak

Canım benim de yaş riskim yüksekti çok. Doktor ultrasonda sorun görmeyince 3lü 4lü bile yaptırmadı. Bu testler çok sorunlu çok yanlış çıkıyor. Ama için rahat etmesi için hiç bekleme 3 bin en fazla bir şekilde ayarlayıp yaptırın canım. Yoksa günler geçmez stresen sen de bebek de rahatsız olursunuz. Emin ol temiz gelecek 🙏🏼

Kızımla Günaydın demek istedik :KK70: :anneadayı:

Eklentiler

• IMG_20210710_111807.jpg
    IMG_20210710_111807.jpg
    69,6 KB · Görüntüleme: 76
Tetanoz asisi olan var mi ? Ben pazartesi olacagim ultrasona gore 18+3 olacagim kolum cok kotu oluyor tetanozdan sonra bi etkisi falan oldu mu yaptiran varsa

X