2021 Aralık Anneleri

Ben de hep dışarıda uyuttum bu tatil boyu sadece arabada dönemediği için bazen erken uyanıyor
Tam kuduruk oldu ya atak haftasının bitmesine 4 gün kalmış güya göreceğiz
Tatilden foto isterim
Hep cevizler vitaminler yol su olarak geri dönüyor

Belki çoksa genzine kaçıyordur, rahatsız ediyordur. Yavaş akışla başla. Yani önce memeye düşkğn nasılsa dersin, sonra alışıverir

Lansinoh emmeden süt gelmiyor.Anne memesine yakin dokusu var.Dogumdan beri oğlum hem emiyor hem biberon alıyor.Bende nuk aldım dr browns aldım avent aldım oğlum almadı.

Genelde biberon almayan bebişlerin lansinohu aldığını duydum bikaç kişiden bir dene istersen
Genel olarak yazayım Hep lansinoh tavsiye etmişsiniz teşekkür ederim bende de lansinoh var ama aldığımda mı yırtıktı yoksa ben kullanırkenmi oldu bilmiyorum fazla akıyordu hep ağzından taşıyor sonra baktım delikte yırtılma var şimdi sorum üzerine S beden yavaş akışlı yeni başlık alıcam o zaman rahat tutar inşallah

Ya yoğurt mayası alamadım activia dan yaptım su gibi oldu ya yoğurt

Ben de yaşadım yırtılma,biberon firmasının üç yıkama ucuyla çok ileri gitmeden temizlemek gerekiyor.Benim 2 tane ucum öyle gitti şuan M kullanıyoruz biz.Alistitmak için S iyi olur tabi ama alışınca M e geçersin.

Yaa demekki temizlerken ben yaptım onu öyle şimdi sen diyince aklıma geldi

Ya yoğurt mayası alamadım activia dan yaptım su gibi oldu ya yoğurt
Yaaaa bitter ben activia dan yapıyorum niye öyle oldu ki atma sakın fırına fırın tepsisiyle koy kavanozlarını alt üst ayar 70derecede çalıştır 1 saat kalsın içinde çalışırken, sonra fırını kapat kapağını aç fırın soğuyana kadar bekle, ben tutmadığında böyle yapıyorum taş gibi oluyor

Yoğurt içindeyken mi çalıştırayım 70 derecede
Ayran gibi olmuştu ve 2 kavanoz döktüm

Yoğurt içindeyken mi çalıştırayım 70 derecede
Ayran gibi olmuştu ve 2 kavanoz döktüm
Evet içindeyken çalıştırman lazım geçen benimde tutmadı öyle yaptım taş gibi olmuştu , geleneksel yöntemle tutturamıyorum zaten fırında yapıyorum hep günlük süt activia

Evet içindeyken çalıştırman lazım geçen benimde tutmadı öyle yaptım taş gibi olmuştu , geleneksel yöntemle tutturamıyorum zaten fırında yapıyorum hep günlük süt activia
Ya bileydim dökmezdim üzüldüm
Bnde günlük süt activia yaptım önceki yaptığımda biri tuttu biri tutmadı
ölçülerin neler
Bnde fırında yaptım

Canım senin ek gıda sürecin nasıl gidiyor sevdi mi biseyler. Ben daha tam geçmedim . Senin kız da zayıftı ya merak ediyorum

Ya bileydim dökmezdim üzüldüm
Bnde günlük süt activia yaptım önceki yaptığımda biri tuttu biri tutmadı
ölçülerin neler
Bnde fırında yaptım
1lt sütü bir taşım kaynatıyorum kaynatmayın diyorlar doktoruma gidince soracağım bunu sonra 42 dereceye kadar ılıtıyorum yani bildiğimiz parmağını yakmayacak kadar sıcak, activia oda sıcaklığında olacak bu önemli, onu güzelce çırpıyorum içine de ılık sütten ekleyip çırpmaya devam ediyorum pürüzsüz oluyor, minik kavanozlara sütü ekliyorum mayayı paylaştırıyorum genelde 220cc kavanoza 2 yemek kaşığı mayadan koyuyorum ama activiayı sütle baya açıyorum, bunları yaparken 15 dk kadar fırın tepsisi içindeyken 100derece alt üst ayar ısıtıyorum kapatıyorum sonra kavanozları ağzı açık şekilde fırına dizip 6 saat bekletiyorum kavanozu ters çevirsem dökülmeyecek kadar katı oluyorlar sonrada yine ağzı açık buzdolabına koyuyorum bi kaç saat sonra kapaklarını kapatıyorum

Canım senin ek gıda sürecin nasıl gidiyor sevdi mi biseyler. Ben daha tam geçmedim . Senin kız da zayıftı ya merak ediyorum
Bizimki yoğurda bayıldı, sabah akşam muhakkak veriyorum, bir öğün meyve bir öğün sebze ilerliyoruz şuan kabak patates avakado ve meyvelerin neredeyse hepsini sevdi muz hariç, genelde sebzelerden et suyu ekleyerek çorba yapıyorum çok içmiyor ama severek içiyor bu önemliydi benim için zorlamıyorum zaten hiç, meyveleri de süzgeçte ya da haşlayıp pirinç unu ekleyerek püre yapıp veriyorum onu da baya yiyor, pütürlü olduğunda öğürüyor blender kullanmayı hiç istemiyordum ama bu ay için kullandım çünkü zaten erken başladık, şimdilik süreç keyifli
Aa bi de önerim var dişleri aşırı kaşınıyor o zamanlarda buzluğa meyve atıp meyve süzgecinde soğuk soğuk veriyorum çok rahatlıyor

Denicem çok teşekkür ediyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…