2021 Aralık Anneleri

Yedigimiz seyler sutun yapisini tadini degistiriyor cok normal. Sen duzenli olarak iki saatte bir ya da yc saatte bir 15 er dk sag bak bir haftanin sonunda sutun ne kdar articak sasiricaksin sonra bana diceksin jiji bu neydi boyle

Henüz tadımlardasın ya miktar önemli değil. Ben öğün yapıyorum epeyde yiyor ama biz başlayalı neredeyse 2 ay olacak o yüzden oda alıştı. Bırakma zamanla yemeye alıştıkça daha çokyitecek yiyeceklerin bir iyice tadına alışsın çiğnemesi falan bir gelişsin daha rahat olur

Biz doğduktan sonra 5.gün yaptırdık, 7.gün fototerapi aldı o yüzden tekrar yapılması gerekiyor dediler 1 hafta sonra tekrar yaptırdık. 6.ayda yeniden yapılması gerekiyor denmedi
Bize dediler ve hatta ozellikle hatirlatma olarak yazdilar. Biz kendi cocuk doktorumuza sorduk yaptiralim mi diye ‘muhtemelen biseyi yoktur ama biz her seyden emin olmak isteriz o yuzden yaptirmanizda fayda var’ dedi. Ben de kararsiz kaldim acikcasi

Kız eşine şeyide sorsana süt bitti sandığım göğsümden süt geldiğini farkettim. 1.5 aydır hiç ellemiyodum o göğsü ama kolostrum gibi sarı ve tuzluydu neden olurmuş birde çocuğa versem bir şey olur mu ? Valla kafamda deli soru işaretleri soruverirsen pek mutlu olurum

Evet onun tekrarlanmasi grekiyormus iste
Bize söylemişlerdi ama yoğun bakımda 3 günden fazla yatan bebekler için bakanlık tekrarlanmasını öneriyor 6 aya kadar yaptırın demişlerdi. Yaptırmadık biz çünkü görünürde bir sıkıntı yok

Acaba tikanmismiydi sut damarlariineyle sagdin canim manuel pompami makinmi
Ben manuel almıştım onunla sağdım ama artma gözlemlersem elektrikli alacağım emmeye gönlü yok zaten en azından emmediği zamanlarda rahatça sağarım. Tıkansa ağrı yapmaz mı ama ya ağrı falan da yok

Yedigimiz seyler sutun yapisini tadini degistiriyor cok normal. Sen duzenli olarak iki saatte bir ya da yc saatte bir 15 er dk sag bak bir haftanin sonunda sutun ne kdar articak sasiricaksin sonra bana diceksin jiji bu neydi boyle
Ahahahh amiiin inşallah süt kampı uyguluyorum 4 saat boyunca saat başı 10 dk sonra her 3 saatte bir sağım yapıcam solgarın hapını da sipariş vereceğim birde burafan bir tarif aldım onu uygulayıp kombo yapacağım daha da artmazsa ne yapayım kabulleneceğim bu durumu

Bence de gorunurde bi sknti yok o zaman ben de yaptirmiyorum
Sadece sagim kampi bile yeterli olacak hafta hafta deneyerek git bence

Bizde iyiyiz cok sukur bahsedilen rahatsizliklar yok dimi bebistee
Çok şükür hiçbir sıkıntımız yok canım düzenli kontrole gidiyoruz bir şey çıkmadı 2. Ayda bir 10 15gün gaz sıkıntısı yaşadık normal olarak onun haricinde bir sıkıntımız olmadı kolay bir bebek üzmüyor beni sağ olsun 4.ayda anne sütü almayı bıraktı meme reddi yaşadık geri dönmedi sütüm de azdı şimdi sadece mamayla besleniyor şu 15 20 gündür de ek gıdaya da başladık her şeyden yiyor günde 3 öğün veriuyorum Uykuları da 3.ayından beri düzenlidir akşam 7 7buçukta yatar ertesi gün sabah aynı saatlerde uyanır gündüz de 3 uyku uyur onlar da düzenli çok şükür Gelişimi kilosu da yerinde
Bir de ek gıdada ben başından beri her şeyden yedirdim 3gün kuralına da pek uymadım kahvsltıda yumurta omlet peynir pankek krep biz ne yersek yiyor öğleden çorbalar sebze yemekleri vs yiyor akşamüstü de muhallebiler
yapıyorum meyveli onu yiyor sonra 7de banyosunu yapıp yatıyor her günümüz böyle burda görüyorum ek gıda konusunda tereddüt ediliyor ama bebekler her şeyi hallediyor çiğniyor yutuyor çekinmeden verin bence tabi dikkat ederek
Sizde durumlar nedir günler nasıl geçiyor

Bence de gorunurde bi sknti yok o zaman ben de yaptirmiyorum

Sadece sagim kampi bile yeterli olacak hafta hafta deneyerek git bence
Öyle mi diyorsun dur bakayım öyle yapayım o zaman hepsi birden belki ağır gelir bu defa da o zaman şimdlik sadece hapı deneyeyim sonra içeceği denerim süt kampına devamke

Göğüsteki sütten bebeğe zarar gelmezmiş yağlı bir şekilde birikmiştir orda dedi

Göğüsteki sütten bebeğe zarar gelmezmiş yağlı bir şekilde birikmiştir orda dedi
Ya sana sorcam unuttum delikanlıyı denize soktun mu naptın
Diyolar ki denize havuza sokmayın vücuduna iyi gelmezmişmiş Bn havuz değilde deniz düşünüyordum

Cok sevindim ya cok sukur korkulan hic bisey olmamis her sey yolunda bizde bi gun diger gunu tutmuyor tadim hic sevmedi sadece anne sutu aliyor damla vermek icin kasik biberon emzik hic biseyi agzina degdirmiyor pure yapiyorum gunlerdir ama bosa kurek cekiyoruz asla istemiyor kusana kadar zorluyor kendini degisik bi cocuk ama cok sukur sagligi yerinde gece uykumuz guzel gunduz 3 gun iyi 5 gun kotu seklinde devamkee

Ya sana sorcam unuttum delikanlıyı denize soktun mu naptın
Diyolar ki denize havuza sokmayın vücuduna iyi gelmezmişmiş Bn havuz değilde deniz düşünüyordum
Beline kadar soktuk ya biraz da kıyıda çimdirdik
Oturdu ayaklarıyla çıpı çıpı yaptı oğlum
Güneş kremini sürekli yeniliyorum güneşten koruyorum hiç kızarmadı ama rengi kırıldı resmen bembeyazdı

Yaaa süper tatile gittiği belli olsun
Krem ne aldın trukid alim diyorum ama kararsızım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…