2021 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

selam kızlar doğum yapan bacılarım sorum size korse kullanmaya başlayanınız oldumu hiç

Ben başlayacağım ama hangisini alacağımı bilemedim bakıyorum su an

Ben bi gün kullanıyorum 3 5 saat, sonra 2 3 gün kullanmıyorum. Unutuyorum.. hafif bi göbeğim kaldı kullansam iyi olur aslında, ama üşengeçlik 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️
Bende korse işe yarıyor mu diye soracaktım ilkinde hiç kullanmadım ama ise yarıyorsa bunda alacağım doğumdan ne kadar sonra başlanıyor

Bugün kontrole bittim çok şükür bi sıkıntımız yok keyfi yerinde pasamizin şimdilik normal bekliyoruz 3.550 olmuş 4 kilonun üzerinde olursa normal olmaya bilir dedi sonra gerçi ilk doğumun 4 kilo uzeriyse denene bilir dedi.haftaya çatı muayenesi de yapıp öyle karar verecek sanırım yani bizde beklemeye devam

Bugün kontrole bittim çok şükür bi sıkıntımız yok keyfi yerinde pasamizin şimdilik normal bekliyoruz 3.550 olmuş 4 kilonun üzerinde olursa normal olmaya bilir dedi sonra gerçi ilk doğumun 4 kilo uzeriyse denene bilir dedi.haftaya çatı muayenesi de yapıp öyle karar verecek sanırım yani bizde beklemeye devam
Maşallah iyi kilo almış, sağlıkla doğsun bi avazda inşallah🙏

Kızlar göbek bağınız düştü mü? Bugün 8 günlük oldu biraz önce bez değiştirirken kendi düştü. Herhangi bir şey yapmamız gerekiyor mu oraya?
6.gün düştü bizim doktor kontrolünde düştü doktor batikonla silmişti onun harici herhangi birşey yap demedi
Bizim 4. Gün düştü, bisey yapmadık orda bi kırmızı yara gibi bisey kaldı, sonradan o da geçti.. Bizim gobegimiz böyle şiş gibi dışa dönük. Doktor 3 4 aya düzelir demişti, sizde durumlar nasil

Bende korse işe yarıyor mu diye soracaktım ilkinde hiç kullanmadım ama ise yarıyorsa bunda alacağım doğumdan ne kadar sonra başlanıyor
korse illaki tek başına işe yaramaz ama en azındna başlangıçta toparlanmaya faydası olur 2 3 hafta sonra korse 1buçuk 2 ay sonrada hafif spor hareketleriyle anca erir göbek helede 2.çocuktan sonra

Bizim 4. Gün düştü, bisey yapmadık orda bi kırmızı yara gibi bisey kaldı, sonradan o da geçti.. Bizim gobegimiz böyle şiş gibi dışa dönük. Doktor 3 4 aya düzelir demişti, sizde durumlar nasil
Bizimki de öyle içi kuru dışa doğru. Banyo da yaptiramıyorum cok kucuk bir yerine bir şey olacak diye

Allaaahım içimden çıktı dışıma yapıştı çocuğum 🥺 7/24 mememde. Uyuya kalınca yatağa bıraktığım an ağlıyo. Günlerdir üstümde uyuyup uyanıyo ve ağzında full meme var.. Meme uçlarım berbat halde. Lansinoh krem de gümüş kapak da işe yaramadı. Tecrübeli annelerden öneri bekliyorum 😢😢

Allaaahım içimden çıktı dışıma yapıştı çocuğum 🥺 7/24 mememde. Uyuya kalınca yatağa bıraktığım an ağlıyo. Günlerdir üstümde uyuyup uyanıyo ve ağzında full meme var.. Meme uçlarım berbat halde. Lansinoh krem de gümüş kapak da işe yaramadı. Tecrübeli annelerden öneri bekliyorum 😢😢
Ben yazdım sandım bir an. Meme ucu dışında hepsi ben. Özellikle gece koyar koymaz uyanıyor memede dursa sabaha kadar hiç sorun yok. Doktora soruyorum sorun yok emzir diyo.

Kızlar şimdi farkettim. Çocugun kafasının sol tarafında biraz içe çöküklük var yeni olmuş. Yatirdigim yönden mı acaba? Düzelir mi ki? Doktora yazacağım moralim bozuldu.

Ben yazdım sandım bir an. Meme ucu dışında hepsi ben. Özellikle gece koyar koymaz uyanıyor memede dursa sabaha kadar hiç sorun yok. Doktora soruyorum sorun yok emzir diyo.
Bizimki de sorun yok emzir diyo. Bir memeden diğerine geçiyoruz aralıksız şekilde, dolayısıyla memede süt bitiyor sanırım. Bu sefer de memede ağlıyo sinirlenip 🤦🏼‍♀️ Bugün bebek hemşiresi 40 gün böyle, doyma hissi yok dedi. 40 güne ben 5 kilo kalırım heralde 😭

Bizimki de sorun yok emzir diyo. Bir memeden diğerine geçiyoruz aralıksız şekilde, dolayısıyla memede süt bitiyor sanırım. Bu sefer de memede ağlıyo sinirlenip 🤦🏼‍♀️ Bugün bebek hemşiresi 40 gün böyle, doyma hissi yok dedi. 40 güne ben 5 kilo kalırım heralde 😭
Çocuk doktoru emdikten sonra kalan sutu sağıp ver doymuyodur dedi. O şekilde deneyebilirsiniz öyle yaptığımız zaman uyuyor genelde.

Benimkide uyanıkken sürekli meme istiyor ama gunduz bu saatlerde uyuyor şükür rahatlıyorum.. yatarak.emzirmeyi denedin mi canim, o şekilde uyuya kalıyor yanından sessizce kalkıyorum bazen.. göğüs yarası sürekli emmekten oluyordur🤦‍♀️

Kızlar şimdi farkettim. Çocugun kafasının sol tarafında biraz içe çöküklük var yeni olmuş. Yatirdigim yönden mı acaba? Düzelir mi ki? Doktora yazacağım moralim bozuldu.
Düzelir canim kafası daha tam kemiklesmedi, sırt üstü yatırıp her seferinde kafayı sağa sola ceviriyordum başlarda, şimdi kendi çeviriyor.
Doktorun bir sey dedi mi?

X