2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
25 dk tek gögüsten mi? 2 göğüs enme süresi mi 25 dk. Birde biberonla mı veriyorsunuz . Bende 2.3 saate bir 60 cc yapıyorum sütümü sağıyorum emdirmeye çalışıyorum 2 gündür 5 ile 10 dk anca emiyor zorla alıyor. Bırakacak diye korkuyorum. Sütüm de tam çoğalma dı

Ya söyle sakin olduğunda uyanık olduğunda bi göğusten 20 dk emiyo o emerken diğer gogsumden süt akıyor onada mochi manuel pompayi koyuyorum o emerken diger gogusten rahat 30 cc süt çıkıyo memeyi bırakınca diğer memeyi de vermeye çalışıyorum ama saginca haliyle süt azalıyor bende bu sefer sagdigim sütü biberonla veriyorum lansinoh marka biberon kullanıyorum doğal naturel wave o yüzden meme reddi yaşamadım meme ucuna benziyor bu arada meme ucum benimde çok az o yüzden çabuk yoruluyor ama istese güzel kavriyor

Canım benim yaşadığın kolay değil ama daha yaşında küçük ben 38 yaşında bebek için uğraşmaya başladım 7 kayıp ve biri ni de küçük bir tabutla toprağa emanet ettim. Allahım sana da bana olduğu gibi dayanma gücü versin hiç pes etme kendini de yıpratma lütfen.

bize gelen ebe de çocuk aç kalıyor 20 gr düştü diye mama vereceksin dedi. Önden emzirmeye çalış sonra biberonla takviye dedi. Şimdi çocuk memeyi almak istemiyor. Birde 120 cc öğünde alması gerek dedi. Kafam allak bullak benim. Sütüm okadar çıkmıyor delirmemek içten değil.

Canım geçmiş olsun, internetten okuma lütfen felaket tellalı siteler. Çocugunun üzerine bile getirme öyle şeyleri. İnşallah korktuğun gibi bir durum çıkmayacaktır
Rabbim acını hafifletsin arkadaşım başka ne denir bilemedim, çok üzüldüm. Bu işin peşini bırakma ama senin hatan ne demek ilk doğumun bide. Doktorum beni riskli gördü eve bile göndermeden acil sezaryene aldı bu kararları doktorlar verir. Allahım çok aratmadan kucağını boş bırakmasın
Canım bana 15 gün sonra başlanacak bir damla verildi probiyotik mikroorganizma içeren takviye edici gıda adı SYMBIOSYS Bifidrop.
Bize de bugün verdi bu damladan kaka cok yapıyor kilo alımını yavaslatır, antibiyotik kullanmıştı küvözde ayrıca bağırsaklarını düzenlesin dedi

Benimde meme ucum büyük aslında minik ağzına mı büyük geliyor anlamadım biberonun ucu minik birde çok yorulmadan doyuruyor karnını bende avent biberon kullanıyorum. Anne göğsü formu diyor ama ucu minikcik benimkine nazaran

Ben bugun mochi pompayla sutumu sagdim ve sut gelmeye basladi. Sut gelince bebis de emmeye basladi. Deneyebilirsin istersen. Ama yine de mama takviyesi yapiyorum

Aynen memeden daha iyi uuansada memeyi veriyorsun ne guzel kolay rahat boyle gece gunduz kendini sagman lazim zornoluyor ama yapacak birsey yok

Normalda her zaman farkli emiyor benden emdiginde 3 saate bir 60 cc hazir mama verdigimde 40 cc ile karni doyuyor ama o gece ilk defa benden 60 emdi doymadi ustune 30 da hazir emdi ama 60 i gecmiyor 2 gundur
Anason cay ver geceleri biraz o da iyi geliyor ben Lefax veriyorum gunde 2/3 damla

Eklentiler

• 5D9B41BC-B6E0-477C-9311-63140A0E1AF2.jpeg
    73,1 KB · Görüntüleme: 15
Allah onların belasını versin kaç haftlık olmuş hala o çocuk niye içeride… kordon dolanmış ne normal doğumu.. hesabını sor Rabbim buna sebep olanların yakasını iki cihanda bir araya getirmesin
Hala devlet hastanelerını savunan insanlar var sankı babalarının hayırlarına yapıolar o ameliyatları,, mılletın ödedıgı vergılerle alıolar maaslarını herseylerını

Yani illaki biberondan hızlı geliyor në kadar yavaş akimli da olsa memeden o kadar hızlı gelmiyor alisacaklar inşallah zamanla

kızlar dogum yaptım.
bebekte iyi benim agrılarım başladı.
emziriyorum ama süt gelmiyor . moralim bozuldu.
sıcak su torbası koydum ama
Hayırlı olsun canım hemen gelmemesi normal bol su ic humana çay al birde sakıın bebek aç kalmasın gerekirse mama ver kaşıkla siringayla ağrıların bu gün agir olur sonra geçer inşallah

Hala devlet hastanelerını savunan insanlar var sankı babalarının hayırlarına yapıolar o ameliyatları,, mılletın ödedıgı vergılerle alıolar maaslarını herseylerını
Gecen gun kizginligimi dile getirmistim diye burda.linc yedim..herkes isini layikiyla yapmiyor.malesef.arkalarinda devlet var nasilsa salla.basini al maasini davranan sorumsuz her meslek erbabindaki insanlari cekemiyorum sayet...

Benimde çikmiyor en fazla 80 ama 60 emiyor şukur mama sadece gece veriyorum cunku uykulu kizimdan 30 dk once kalkmam lazim kendimi sagmam lazim diye zor geliyor bende gece 2 defa hazirnmama veriyorum 60 yapiyorum ama 40 emiyor gunduz sagdigim icin benden 60 ile doyuyor 120 cok degilmi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…