2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Maşallah gözün aydın cnm

Kızlar spinal veya epidural sezeryan olup şöyle hissettim olanları böyle hissettim diyenler var korkmaya başladım ben hissediliyor mu işlemler gerçekten?
Cnm ben tecrübemi yazayım
İlk ve bu sezeryanımı aynı hastanede ve aynı Dr yaptı. Spinal anezteziyle

4 yıl once sırtımdan iğne yapılırken anestezi Dr beni stajyerin eline bıraktı stajyer 2 defa iğneyi koydu ve beceremedi 3. de anestezi Dr yapyı

Bu ameliyatımda anestezi Dr bizzat kendisinin yapmasını söyledim ki bu sefer stajyer yoktu yine de sansa bırakmadım ona yaptırdım ve tek seferde iğneyi yaptı. 4 yıl önce yapılan 3 iğnenin sonucunda iğne yeri 6,7 aya kadar da ara ara agrıyordu ama bu seferki çok şükür sadece ameliyat günü falan agrıdışimdilik hiç agrı yok
Her iki sezeryan da bişeyler hissediyordum ama acı falan değil dokunma, germe tarzı şeyler hissettim
Yalnız hemen hemen tüm süreci karşımda ki ışıklandırma diyeceğim Bi aletin yansımasında gördüm.
Hatta gülerek yalnız ben yaptığımız herşeyi görüyorum deyince o aparatı yerini değiştirdiler ona ragmen görüyordum herşeyi ameliyatını çoğunu izledim hatta rahmimi bile gördüm orta Bi futbol boyutundaydı tabii bebeği çıkardıktan sonraki halini gördüm
Yani öyle aman aman Bi acı yok sadece plesenta yı çıkarırken (ben öyle düşünüyorum belki başka Bi aşamada) acı hissettim. Hem normal doğum hem sezeryan doğum yapan biri olarak söylüyorum her ikisinin de kendine has asamalarda acı oluyor ama inan hepsi unutuluyor. Acıya asla odaklanma sadece bebeğine odaklan inan daha güzel olur herşey

Ama maşallah sen baya cesaretlisin ben bilemiyorum tepkim ne olur hislerim ne olur. O yüzden telaşlanır mıyım acaba diye düşünüyorum. Bir de epidural yaptıranlar hep bel ağrısının devam etmesinden bahsetmiş o yüzden iki arada bir derede kaldım

Tam aklımdaki sorudan bahsetmişsiniz ben de gümüş kapak aldım kalkana ihtiyaç olur mu ? Gümüş kapakta hava almıyor ama kalkan da alıyor hangisi daha iyidir ?
Kalkanimda var ama hic kullanmadim bu dogumda.ben ihtiyac duymadim.kapaklar gercekten ise yariyor.hava almama gibi bi durumu yok bence.hem hareket ediyoruz surekli hemde 2 saatte bi aciyoruz zaten benim oyum gumus kapaktan yana

Doğum yapan arkadaşlar, doktorlar oje konusunda bir şey söyledi mi? Manikür pedikür yaptırayım doğuma hazır olayım istiyorum ama eğer oje yasaksa sürdürmem. Eğilip silmem bu göbekle çok zor

Cnm ben sonuca odaklandım ondan en son rahmimi falan görünce biraz etkilenmedim değil haa birde sağ omzuma ameliyat bitince kadar hep agırlık hissettim. baktım olacagı yok ekiple sohbete koyulduk Neyse detaylara girmiyim herkes doğurduktan sonra birde doğum hiksyelerimizi yazarız

Kizlar kizimin atesi 37.5 popodan , koltuk altindan 37.4 derece ilk gunden beri burnu akiyor atesi normal mi anlamadim bebeklerde kac olmasi lazim hastaneye ki gitsem ? Bu gecede cok fazla kaka yapti ve sulu kakasi

Canim benim kızimin atesi 37.5 ken yatis yaptilar.. 37.2 den sonra yenidofanlarda enfeksiyon araştiriyorlar idrar ve kan kültüru yapiyorlar. Bence bir doktorunla görüş icin rahat etsin

Başladım canım cefaks ve parol alıyorum sabah akşam eşim özelikle içiriyo unutuyorum diye mutlaka iç diyo ki cefaks emzirirken de içilirmiş

Canım ben de başladım antibiyotik o gün, iyileşme başladı çok şükür. Yataktan kalkamıyordum ya çok kötüydüm. Çok şükür bu halime yani. Şimdide kaşıntılar başladı. Dokudaki iyileşme başladı diye olduğunu düşünüyorum

Canım bana da contract tubex yazmış. 15 gün sonra kullanmaya başlayabilirsin dedi. Sen başladın mı kullanmaya?

Canim sen cok cesaretlisin ben ilk sezeryanimda ameliyathaneye giderken yan ameliyathanenin kapisi açıldi ve ben baska birinin sezeryanini gördüm tansiyonum 3/8 düşmüştü

yasak oluyormuş canım. her türlü riske karşı . anlatabildim mi
Yarın gidip temizleteyim bari doğum olursa aksilik çıkmasın.

nasıl güzel maşallah kiminse

bana da arkadal demişti. aslında güzel motivasyon saglar insan kendini iyi hisseder ama:)
işte ameliyat oldugu için .
bende yarın kaşlarımı alayım diyorım :)
heran gelecek gibi geliyor

Canım ben iki doğumumda da doğum çantama Aptamil aldım koydum. Biberon ve ne olur ne olmaz sıcak su da koyduk termosta.

Nasıl cesaretlisin bravo valla ben görsem bayılırım ben gözlerimi kapatıcam galiba bişey görmeyeyim

hayırlısıyla bi doğuralım da askerlik hikayesi gibi anlatıcam valla

Sağlıkla büyütün inşallah kulağına doğumda su kaçabiliyormuş. O yüzden ilk işitme testinde sorun çıkanları okumuştum sanırım forumda. İyidir inşallah kötü şeyler gelmesin aklınıza
Doğumdan sonra bebeği küvöze almadılar değil mi ? Bende yarın genel anestezi ile doğum yapıcam da tereddütlerim var

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…