2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Evet doğru diyorsun gerçekten gelmek istemeyen bebek gerçekten gelmiyor Sağlıkla doğur inşallah bebeğini canım

Ya 1 aylık mı oldu ne cabuk geçmiş zaman şaşırdım şuan maşallah kuzuya
Bende zorunlu genel anestezi oldum bebeğim oksijen satürasyonu düştüğü için küvöze alındı ama genel anesteziden mi bilmiyorum sıvı yutmuş dedi doktorum bana yoksa bebeği 15 dk da almışlar. Şuan iyi normalde döndü solunumu da
Benim dikişlerim cabuk kavustu bi sıkıntım olmadı ama dikiş yerimin üzeri şişti ödem oldu simit gibi :/ O da çok oturdugumdan olmuş sanırım. Üzerine yük biniyo zorlanıyosun kalkarken. İlk günler bol yürümeye calış, yürümediğin zamanlarda da eğilerek, iki büklüm felan oturma ya uzan ya da ayakarını uzat. Ayaktaykende mümkün oldugunda dik durmaya çalış ki kasıklarına yük binmesin zorlanmasın. Bence kişiden kişiyede toparlanma değişiyodur ben hiç ameliyat fln olmamıştım acil sezaryen oldugu içinde korkarak ve ağlayarak girdim ondan da zor toparlandım biraz psikolojik olarak kaldıramadım ama sen kendini ve psikolojini hazırla. Dayanılmıcak bi ağrısı yok sonucta güzel bişey için olacak, bebiş gelecek Hepsi geçiyo, iyileşiyo sen tadını cıkarmaya ve heyecanını yaşamaya çalış

Ahh ahhh canim gelde bana sor nasil 1 aylik oldu. Benim kız çok cadı cok ama cok sevimli.

Hemen anlatayım odaya geldim uyuşuk olunca bacak kısmim hemen yatağı havaya kaldırdım baş kısmımı hava da tuttum oturur pozisyonda durdum narkozu atmam kolay olsun diye kesinlikle deneyin uyuşukluğum geçince kesinlikle yardım almadan kalkmaya çalışmayın yürürken de lütfen iki büklüm tarzında değil de dik tarzda yürüyün doktorum eğer iki büklüm yürürsen dik durmaya başladığında da ağrı yaşayacaksın yani 2 kere ameliyat olmuş gibi ağrı çekersin dedi o yüzden yataktan kalkıp yürümeye başladığımda dik durdum narkoz için ekstra günde 3 litre su içtim bol kahve ve bitter çikolata yedim gaz içinse yürüyüş ve hoşaf iyi geldi gaz için kimyon tohumu ekstra çok çok mükemmel doktorum önerdi iyiki içmişim

gün aldın mı canım ?
ben de cok korkuyorum ama genel anestesi konusunu hiç konuşmadım. az da olsa bebege gecme durumu var. en azından bebegi cıkarırken cıkarsınlar kötü bişi olursan ztn genele ceviriyolarmış :/
inş güzel olur bişi hissetmeyiz . ben artık kendimi öyle avutuyorum bir de bazen cesaret geliyo artık. o saglıklı olsun da sabrederim diyorum.

Aa doktor bize gaz sancısı için metsil vermişti ama kullanmasak mı yarın 1 haftalık olucaz geceleri gaz sancımız çok oluyor ya da 1 ay sonra kullan dedi de biz mi yanlış hatırladık endişelendim şimdi

Narkoz dediğiniz genel aneStezi mi epidural mi

Aldım canım yarın sancım çıktı nst de ama ben hissetmiyorum herhalde Suyunda da biraz azalma varmış. Bekletmek istemedi doktor. Yoksa bu kadar çabuk beklemiyordum
Sabahtır ağlıyorum karnımdan çıkacak ve geri girmeyecek olması beni üzüyor nedense saçma sapan bir psikoloji içindeyim.
Spinali düşündüm ciddi ciddi ama yok kaldıramam

Hamileliğimi öğrenmek için kan verirken bayılmıştım o derece iğneden kandan korkan insanım ve normal doğum yaptım ben yaptıysam sen de spinal vs yaparsın inan Sadece biraz cesaret, kavuşunca zaten tüm ağrı acı vs hepsi hafifliyor

İyi olmasına sevindim. Ne kadar kaldı bebeğiniz küvözde ?

hayırlısı olsun canım :)
bende şaşırdım yarın dediginde şaka yapıyorsun sandım hatta.
yani bende kaldıramayacagmı düşünüyordum da sonra dedim ne ameliyatlar kaldırdım . saldım . bakalım neler olacak

Maşallah normal doğum yapanlara ayrıca hayranım güvenemiyorum kendime. Çok çok korkuyorum bu arada sen de denizliliydin sanırım , hangi hastanede doğum yapmıştın

Rabbim herkese kolay doğumlar versin inşallah hiçbir sorun olmadan hiç beklemeden alırım kucağıma kızımı

Kizlar benim de 39+2 bugun, dun 2cm acilma vardi, cati muayenesi oldum gece nişan da geldi sancilarim da sıklaşiyor 5dk.da bir sanci geldi yine nst.ye ve aciklik kontrolune gittim ama hersey ayniydi degisiklik yoktu. Acilma ilerlemezse cok israrci olmayalim dedi dr, 1 2 gun icinde dogum gerceklesmezse sezeryana alacak sanirim. Evde duzenli sanci oluyo hastaneye gidiyorum sancilarim geciyo. Yalanci sancinin da duzenlisi mi var anlamadimki simdi sancilarim yine duzensiz, 2cm acikligi nasil artiricam ya dr da yorma kendini dinlen dogumda yorulcaksin dedi de ya aciklik olmazsa o da var.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…