2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Yok benim eşim de 1.80 ben de ortalamadayım. Bilemedim gayet normal giderken niye geride kaldı
Bu ay yediklerini kontrol et istersen, insallah bir sonraki muayenede hersey haftasinda cikar ama 1 2 haftalik farklar cok da muhim degil diye dusunuyorum, doktorlar da ayni seyi söylüyorlar, saglikli dogarlar insallah

Ben öyle uyuyabiliyorum sadece yarı yüzüstü. 2 gece yastıkla denedim iki bacağımda da siyatik oldu eziyet gibiydi geçiremedim ağrıları vazgeçtim. Bişey olmaz inşallah. O şekilde yattığım halde bile çılgın gibi tepiniyor keyfi yerinde gibi

Arkadaslar merhaba..sabah muhabbet uzerine ben arastirmaya basladim...doktorum bende gebelik diyabeti olmasi sebebiyle glifor diye bir ilac vermisti...internette arastirirken b kategorisinde bir ilac oldugu ve cogu doktorlarin da onermedigini gordum... Ailemde 2 dahiliyeci doktor var ve onlara da sordum onlar da inermiyormus bunun uzerine doktoruma yazdim o da bana guven priblemi mi var ..dahiliyeciler bilmez tarzi bir cevap verdi ....glifor kullanan var mi?ben stres oldum resmen ve oturup agladim ...doktorum perinatolog normalde de asiri guvenip sevdigim biri ama 10 doktordan sadece o kullanilir diyor ve ne yapacagimi bilemiyorum..bebegime bisey olursa endisesiyle basa cikamiyorum resmen anksiyetem azdi suan

Oy süper canım çok sevindim güçlü kız yaa maşallah

14-15 olmasin bence ya 13 olsun ya 16 hepsi peşpeşe
hepsini birden cikaracagiz aradan ben dugun yaptim nikah bir turlu olmadi almanyada oldugumuz icin tarih fln ama kimsetse onuda seneye 14/15 yapmak istiyorum kizimda ozaman gelse hersey tek seferde halledecegiz masrafli olmaz

Arkadaşlar sümüksü yapıda beyaz akıntısı olan var mı ?
Ben varım hatta doktora da sordum bugün. Geçen bi kadın happy momda öyle bi akıntı gelip doğurmuştu meğer nişanmış çok panik yaptım. Ama bu akıntı benim bir aydır geliyor hep de sabahları hep de duştan sonra. Doktorum sorun olmadığını söyledi tahlillerim temiz çıkıyor benim yani ne yapacağımı bilmiyorum vallahi öyle akıp duruyor..

Kizlar 33 haftdan sonra ultrason yapmiyor doktorum bundan sonra sadece altan kontrol edecegini soyledi bugunde ilk defa esimle gittigim icin bakmasini istedim mecburen odedim oyle bakti her hafta nat ye gidecegim 2 haftada bir de kontrole

Böyle iki hafta devam ederse normal doğum zorlaşır demişti benim de doktorum

Evet çok büyuk olunca sezeryan yapiyorlar. Ama benim kuzenime hamilelik boyunca kafasi büyük dediler. Son kontroldede normal deyip normal doguma aldilar. Çocuğun kafasida gayet normal doğdu. Oyüzden sin kontrole gòre ölçümler degisebiliyor

Benim hic akıntim yoktu benimde 1 haftadir ayni şekilde baya akıntım var. ama bugün doktora gittim gayet normaldi herşey. Bence son haftalara doğru akintinin artmasininda bir nedeni vardır. Hatta bir yerde okumustum bebek büyüdükce vajina duvarina baskı yapar bu nedenlede akıntı artar yaziyordu.

Canim bende genel anksiyete var bende iki kez kardiologa gittim holter takildi bisi cikmadi anksiyete diyip gonderdiler ama icten ice hep bisiler var dusuncesi ve heran kalp krizi gecrcem korkusu pesimi birakmior peki sende kalp ritmi nasil bende 100 ortalama buaralar hatta bazen dinlenirken kalbime bi sikinti cokuo hemen bakiorm kalp atisima 120 buluo

Bilmiyorum sordunuz mu ama doğru kullanıyorsunuz. Varsa direk 50lik de alabilirsiniz eczaneden elinizdeki bittikten sonra. Ben de o şekilde kullanıyorum doz ayarlaması yaparken. 8 yıldır kullanıyormuş tiroit ilacını.

Benimde uzun zamandır ve özellikle sabahları var. Benim doktorum akıntı olursa doğal sirke ile sil dedi. Dediğini yapıyorum ama bitmeyen bir akıntı olduğu için korkuyorum da . Ayy nişan filan olsa asla anlamam çünkü bazı sabahlar uyanıyorum baya akıntı oluyo

Evet tamamen ayni korkular Bazen kulak cinlamasi bile yetiyor, tansiyonum mu cikti acaba ya bebege bisey olursa ya ben ölürsem simdi kalp krizi gecirip falan diye yükseliyorum sonuç panikatak kalp atislarim hamilelikle birlikte dinlenirken bile 90-100 atiyor, panik yaptigimda benim de 120 yi buluyor. Bu anksiyeteyi kontrol etmeyi ögrenmemiz lazim kitap okuyorum bunla ilgili sukur biraz daha iyiyim. Sana da tavsiye ederim ismi Kaygı ve Anksiyete yazarı Helen Kennerley.

Kızlar bebeğinin ölçüm değerlerinde fl geriden baş ölçümü önden giden var mı hiç? Doktorunuz ne diyor bu duruma?
Benimde bugün kontrolüm vardı, baş karin bir hafta önden fl haftasinda cikti hatta gün olarak geri sanki.Kilosu da 2300 leri görmüş, fl yi sordum Dr pozisyonundan kaynakli olabilir ama ölçümler gayet yerinde gelişimi iyi önemli olan bu dedi. Emin ol bir sonraki haftada değişir yine ölçümler takılma, 3 haftaki kontrolüm de hep iki hafta önde gidiyorduk mesela herşeyiyle
doktor beni teee bayramdan sonra cağırdı...
Beni de 3 hafta sonra sonra çağırdı 36 dan itibaren her hafta dedi, araştırma hastanesine gidiyorum hayır olmaz çok geç zaten artık pimpiriklenmeye başladım içgüdüsel olarak 3 hafta cok uzun dedim iyi madem 1 hafta geçsin diğer hafta gel dedi ben beklemem o kadar, iki hafta sonra her hafta kontrol düzenine girerim nst deki ebeler bile dedi artık yakın takibin başlayacak diye

Walla cnm ya beni yoruyor bu korkular artik hamilelikte dahada artti ilac kullaniormusun anksiyete icin.. kitabi deneyecgm tesekkur ederim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…