2020’de ikiz annesi olacaklar :)

Doktorunuza söyledimiz mi peki bende korkmaya başladım bilirubinim mi yükseldi diye düşünmeye başladım malum koronada dolayı doktor kontrolleride aksıyo 30. Haftalıkken hocam gelmemi söyledi(
söyledim hamilelik döneminde olabiliyor dedi benim aşırı değildi siz söyleyin mutlaka kontrolde fazla ise

Bu mide bulantıları ne zaman geçecek kızlar kilo vermeye başladım
16 haftada geçti benim
Selam arkadaşlar bende ikiz gebeyimçift yumurta benimkiler bir kız bir erkek 24 hafta olduk bakalım ben kaç haftalıkken alacaklar onu sormak istiyorum sizlere
36. haftayı gör diyordu doktorum 36+6 da aldi

Bide gebelikte kaşıntı yaşadınız mı?
Özellikle bacak bölgesinde
Ben yaşadım yaşamaya da devam ediyorum ama öyle böyle değil :) bacaklarım komple kaşıntıdan yara oldu . Denemediğim şey kalmadı geçmiyor. Doğumla beraber geçecekmiş inşallah.. her türlü tahlil yapıldı. Alt ast değerlerim normal safra asidi testim normal. Diğer tahliller herşey normal. Neden kaşınıyorum? Gebelik alerjisi :) 2. ayımda başladı hala devam tabi ilk günlere nazaran azaldı ama bitmedi maalesef benim.

Teşekkür ederim cevap verdiğiniz için uyguladığınız bişey var mı peki?

Teşekkür ederim cevap verdiğiniz için uyguladığınız bişey var mı peki?
Rica ederim :) elma sirkesi yaralarımı iyileştiriyor lekelerini açtı ve bi miktar kaşıntıyı alıyor. Bir de zeytinyağı kuruluğu aldığı için o da kaşıntıyı azaltıyor. Tamamen geçiren bişey yok malesef doktorumda vereceğim ilaç yok bol bol zeytinyağı sür dedi :)

Peki uyku eğitimi hakkında ne düşünüyorsunuz?
4. ay uygun diye bekliyorum ayri odalarda uyuturuyorum bir süredir. uyku arkadaşı için bir şeyler okudum sağlıklı güvende hissediyor diyende var bağlanması kötü diyende var. ben iki minik ayıcık sipariş verdim birde minik hayvan kafali olan kucuk battaniyelerden, sadece uyurken sarsılsınlar diye vereceğim bakalım. bir ay sonra uyku eğitimi fakat çok ağlayarak bırakıp çıkarak yapmayacağım müzikle yanında bekleyip elini tutup popoya vurup gibi tutarsa tabi

Peki mama destek yapıor musun yoksa sadece anne sütü ikizlere yeterli gelio mu??

Rabbim saglıkla buyutmenizi nasip etsin dogacak minnoşlarada rabbim saglıkla kucagınıza nasip etsin benim ikizler bu ay 3.5 oldular saglıkla uzun ömürler nasip etsin rabbim amin ecmain

Bende odadan çıkmalıyı yapamam ağlatmadan olanı deneyeceğim bende müslinli uyku arkadaşı ördürdüm 4. Ayı bekliyorum ama ben tek tek alıştıracağım inşallah

Hangi mamayı kullanıyorsun??
aptamil prosyneo başladım sezeryan ve erken doğanlar için bağışıklık güçlendirici ve aptamil conformil kullaniyorum fakat elimdekiler bitsin aptamil 1 numaraya gececegim gaz sorunlari azaldi birde prosyneo 350 gr 125 tl cıktı çok memnunum fakat bırakıyorum artık çok gidiyor

Haklısın pekii doktorunuz mu önerdi?

Haklısın pekii doktorunuz mu önerdi?
dr aptamil sma similac hipp diye hepsini saydı arkasından şunu da ekledi benzer içerikler. bebeğin için sindirim gaz ve kilo alimi önemli dedi.

Bide aptamil conformil glikoz şurubu ve palm yağı içeriyo die duymuştum ancak tam içeriğine bakmadımm
Bende baktım çoğunda palm (hurma) yagi bulunuyor organik denilenlerde bile. keçi sütü olanları inceledim işin içine balık yagi, probiyotik lif protein, kolza yaglar olup olmaması, anne sütü değerleri ile benzerlikleri derken seçim kriterleri çoğaldı en son buna karar verdim. gazlı bir bebekti oğlum conformil gerçekten bizde olumlu sonuç verdi. iş bebekte kimi mama kabız yada çok gaz yapıyor örneğin. birde mühendisinoglu var instagramda takip ediyorsan mama karşılaştırmalarını inceleyebilirsin.

Eklentiler

• Screenshot_20200402-170604.jpg
    70,5 KB · Görüntüleme: 28
  • Screenshot_20200402-170607.jpg
    75,3 KB · Görüntüleme: 25
  • Screenshot_20200402-170618.jpg
    78,4 KB · Görüntüleme: 21
Merhaba kızlar iki sorum olacak. İkiz gebelikler ne zaman belli oluyor ? Bir de ikiz gebeliklerde bulantı vs normalden daha fazla oluyor mu tecrübelerinizi paylaşır mısınız ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…