2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Benim düne kadar 2 aydır annemler yanımdaydı bugün birden tek kaldım her şey aşırı zor bende de belirtiler var ama ilaç kullandırmadıkları için test de istemedim direkt coronaymışım gibi yaşıyorum beşik yatağımın yanında ben gece maskemi çıkarsam mı uyurken acaba moral olarak çok kötüyüm hem yalnız kaldım hem hastalık çok zor çocuğum kucağa gelmek istiyor alamıyorum sürekli ağlıyorum mahvoldum

Hiç bilmiyordum . Bende deniyim eşinin taktiğini . Maşallah böyle eşlere nazar değmesin anne olmak çok zor gerçekten sorumluluğu inanılmaz büyük stres yaptıranda bu oluyor sanırım . Kaçında doğdu bebeğin ? Cinsiyeti ne

Bilmiyorum ki ya şans işte bir şeyin olumsuz olma ihtimali varsa beni buluyor maalesef her zaman ekmeğin reçelli tarafı düşer yere.. faydası yok tabi ama kafaya da takınca hemen salamıyor insan sanırım biraz daha gidilecek yolum var salmak için hangi solgar tablet bilmiyorum onu ben

Bugun hic mamasiz bu saate geldk bakalm uyuyana kdr idare edebilcz mi
Süper Bende azalttim mamayi sürekli memede kaç gündür hiç ellemiyorum mamayı yapıyorum tamamını bitiremiyor süt yeterli geliyor sanırım dün tartıldık 2 hafta sonra kontrolü var bakalım ne kadar kilo almış olacak mamayı azaldikca

Canim benimki emzikle uyuyor cok uykusu varsa emziksiz bile uyudugu oluyor bazen de emerken ben hic sallamadim alismadi rahatlik o yuzden bence sende aalistirma ama emzik gercekten dalmada kolaylik sagliuor
Bende o kadar çok istiyorum ki emzik almasını benimki tutmuyor . İlk avent denedim emer gibi yaptı sonra öğürdü attı. Nuk kauçuk emzik denedim onu da emmiyor ben zorla tutuyorum ağzına. Bebek dediğin emzik emer ya nasıl iş çözemedim. Bips alayım diyorum onu tutar mı acaba boşuna mı almış olurum

4 kasımda doğdu, erkek. eğer çok ağlar memeyi istemezse o an zorlama, daha çok ağlıyor o zaman. bir de aç kalıyor diye üzülme, doktor söyler kilo almazsa zaten. alt sınırda bile kilo alıyorsa kaka ve çiş yapıyorsa mutlaka besleniyordur. çok akıllılar valla. kolaya alıştırdın mı onu istiyorlar. bizim sorunumuzda şu an yatma şekliyle. gün boyu ana kucagında sallanıyor bir de hafif eğimli bir tane daha ana kucagı var halası vermişti resmen onun üstünde uyuyor görsen gülersin halimize. yatagın üzerine o eğimli ana kucağını koyduk orda uyutuyoruz. sırtı düz zemine geldi mi basıyor çığlığı. basta kolayımıza geldi diye neyse dedik böyle uyumasına izin verdik bir kaç kez, şimdi başedemiyoruz. eşim bir kaç gün gerekirse uykusuz kalalım normal yataga alıştıralım diyor da ben uykusuzluğa nasıl dayanıcam bilmiyorum.
şunu anladım bebelere elimizi verince kolumuzu kaptırıyoruz :) sen memeyle uğraşıyosun biz yatakla uğraşıyoruz çile bitmiyor valla

emzik almasını özellikle neden istiyorsun? daha rahat uykuya dalar diye mi? bizimki nuk kaucuk sevdi. her zaman istemiyor bazen agzıyla atıyor. eğer ağlamıyorsa sorun yok emziksiz kalsın diyorum, ama bazen ağlarken direk emzik verince iyi oluyor sakinleşiyo

Canim sut saklama poseti alsan ben oyle kullaniyorum sonra atiyorum agzi acik seyleri tercih etme bence mutlaka kapagi olsun derim

Rahat uykuya geçsin diye ya yavrum deli gibi ağlıyor napıcamı şaşırıyorum. Kendi meme mi verince susuyo ama bu çözüm değil ki. Bende gittim ondan aldım normal zamanda vermiyorum o da almıyor zaten diliyle tükürüp atıyor zorlayınca daha olmadı ağlamaya başlıyor uyuyacağı zaman veriyorum onu da kucağıma alıyorum sımsıkı tutuyorum yüzü bana dönük o zaman emiyo . Ama normalde şak siye tutup emmesi lazım değil mi
Eşim vardiyalı işe gidiyor yalnız bakıyorum bi ağlamaya başladı mı yandım WC ye zor gidip geliyorum. son zamanlarda moralim yerlerde

Valla cnm benimki avent aldi direk hastanede isitme testinde hemsire alistirdi eliyle emzigi tutup yavasca bebegin agziyla cekmesini bekledi tamamen agzina alinca bir sure emzigin ustunde tuttu parmagini bizimki oasladi cakur cukur emmeye direk agzina tikarsan oguruyorlar yavasca kendinin almasini sagla belki ise yarar

6. Ay geç olmazmı cocuk ıcıın. Erken mudahele onmelı diye bılıyorum . Bence bebek bezi onemli ben taktım bir ay sonra 60-62 cıktı
Canim bizim de kalca geriligi var suan bizde cift bez kullaniyoruz bir ay sonra gel demisti doktor o zaman 2 bucuk aylik olcaz acaba 3 ayi doldursakta oyle mi gitsek bilemedim

Evet emzik seviyor olsa verir vermez alırdı sanırım. Çok zor olduğunu tahmin edebiliyorum bazen emzik bile susturmayabiliyor bizimkini

Canım çok zor biliyorum ama geçecek bu günler. Gece yatarken maskeni çıkar bakteri ürer hasta olursun. Bebeğini kucagına alırken ve emzirirken tak. Evi sık sık havalandır. Bebekle kapalı odaya geç diger odaları havalandır sonra digerlerini kapat orayı havalandır. Moral çok önemli vücudun yorgun düşer, geçecek de güçlü dur. Bak ben sana anlattım iki çocuga gece gündüz baktım bir de eşime baktım üstelik bel fıtıgı var zor hareket ediyorum yani hepsi geçiyor. Moralin bozulunca beni düşün

Bu canım ben ilk günler pek anlayamadım ama bir hafta sonra faydası olmaya başladı sanki

Eklentiler

• 99482591-0B8B-4CE1-B287-C09CD3EF11DD.jpeg
    75,3 KB · Görüntüleme: 20
Teşekkür ederim canım güçlü durmam lazım ben kendi kendimi bitiriyorum her zamanki gibi her şey güzel olacak inşallah

Sut poseti al canim benim bitti 2 kutu buzluga stok yaptim tekrar almam lazim
Bende gecenin bi yarisi sinirlenip trendyola girip aldim bibs aldigim 4. Emzikti cok pahali fiyat olarak ne olursa olsun dedim ama iyiki almisim bunu tuttu

Kizlar benim bebisim grip oluyo hatta oldu diyebilirim burnu akiyo serumla enjektorle temizliyorum yoksa tikali butun pislikleri cikartiyo yarin asimiz var bugun gittim verem asisi sadece carsmba gunleri geliyomus yarin sabah tekrar gidicem doktora yazdim ates ve oksuruk olmadigi surece yaparlar dedi peditus vericektim hayir vermeyin dedi doktor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…