2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Hayırlı sabahlar kızlar
Uzun süredir giremiyordum ara ara okusamda aktif olamadım. Kızımda meme reddi yaşadık onunla uğraştım sürekli emzirmeye zorlayıp tekrar alıştırdım.
Kusmalarımız çok arttı hatta emdiği gibi göğüsümde bile kusuyor doktoruna sorduğumda kilo alımında sıkıntı olmadığı sürece fazla emmiştir ondandır diyo. Ama ben çok korkuyorum bu kusmalardan
Emip arkasına kusunca doyuyor mu tedirginim. Kusmasını hafifletecek neler yapabilirim tecrübeli anneler

Kızlar bazen mama yapınca o an içmek istemiyor yarım saat sonra falan içirsem olur mu? Yani mama ne kadar bekletilebilir bilen var mı?
1 saate kadar verebilirsin canım.
Basınız sagolsun ve gecmıs olsun. Rabbim bundan sonrasını huzurla nasıp etsın. Baska bir gelir kaynağın olmadıgı için mecburen calısman lazım. Allah sana ekstra bir guc verecek sana onundekı zaman dilimi için. Yeterki pozitif ol canım

Günaydın kızlar dün gece göğüslerim çok sızladı iğne batar gibi acıyordu özellikle sol göğsüm düz uzandım hafifledi öyle uyumuşum en son 11 gibi emzirmiştim gece 2de uyanıp sol memeyi verdim sonra 3te bi uyandım ki sağ göğsüm taş gibi olmuş içinde sanki yumrular var ödüm koptu çocuğu uyandırıp emzirdim de geçti eğer vermesem mastit mi oluyordu acaba bu 4-5 saatte hemen olabilecek bir şey demek ki

Benimde öyle oluyor sızlayonca süt doluyor çünkü . Emziremezsen 8-10 saat o zaman oluyor.

Canim Allah yardımcınız olsun.Mecbur işe dönmek zorundasın. Dönersen bebeğe bakacak biri var mi peki

Canim Allah yardımcınız olsun.Mecbur işe dönmek zorundasın. Dönersen bebeğe bakacak biri var mi

Kizlar oglum 2 gündür geceleri 1 damla çiş yapmiyor. Aksamlari sutum azalıyor, sıkınca fiskirma degilde sızma şeklinde sut oluyor ama o emerken yutkunuyor ve agzinin kenarında sut oluyor.
2. Şüphelendiğim şeyde sünnet, sünnet olduğu gün aciyordu galiba 12 13 saat çişini tuttu , simdi sargisi dustu bepanten sürüyorum ama geceleri yapmjyor. 2 ay 16 günlük bebek çişini tutabilir mi yahu

Ben peteğin üstüne koyuuorum 1 saat sonra bile veriyorum
Tamam o zaman bende öyle yapayım artık

Kızlar günaydın aşırı sinirim bozuk oturdum ağladım. Bugün 2.ay aşımızı 13 gün gecikmeli olacaktık sağlık ocağı gelmeyin dedi sular 30 saat kesik burda dünden oğlumu banyo yaptırdım eşim izin aldı yıllık izni bitti şimdi maaşından kesiyor şimdi su yok hijyen açisindan gelmeyin diyor pazart3sine ertelendi .Yani 2.ay aşı sini 18 gün gecikmeli vuracak .Ayın 24 inde de 3.ay kontrolümüz ve özel aşıları vardı 3 aşı rota Bexsero ve Nimenrix şimdi arasında çok az zaman olacak ebe aşılar arasında 28 gün zaman geçmesi gerek dedi önceden öyle demiyordu. Doktora ulaşamadım 13 gun geçilmeli olucak dediğimde sorun degik demişti ama bence sorun.Ebe diyor ki 3.5 aylıkken gidersiniz ben her dk hastaneye gitmek zorunda mıyım dedim hastaneye gitmemiz için eşim in izin alıp ailecek o virüs yuvasına gitmemiz lazım artı birde muayene ücreti tekrar vermem lazim dedim sinirle. Ben 3.5 aylıkken vururum diyor sorun olmaz. Yani ordan oraya sürüklüyor bu sağlık ocağı bizi hamileligim dede çok rahatlardı her şeyi ben takip ettim.
Şimdi diyorum keske doğum yaptığım hastaneyi birakmasaydim uzaktı diye bıraktım ama en azından tam günün de aşılarını olurdu.
Hep bi düzensizlik var ya bana mi denk geliyor anlamadim .Ayrıca suların kesik olacağı günler öncesinden belliydi sağır sultan bile duymuştur

Benimde öyle oluyor sızlayonca süt doluyor çünkü . Emziremezsen 8-10 saat o zaman oluyor.
Ay iyi bari çok korktum çünkü, o kadar uzun vermemezlik yapmıyorum ama 3-4 saat bi göğsü vermediğim oluyor
Canım biz de sünnet yaptırdık 43 günlüktü ama acısa da yaptı çişini zaten iki üç kez yaptıktan sonra artık ağlamadı calpol vermiştim belki de o rahatlattı bir de bepanthol değil de doktorun verdiği merhemi kullandık çabucak iyileşti sargı falan da yoktu acaba iyileşmesi geciktiği için mi zorlanıyor çiş yapmakta doktora sordun mu?

Sağlık bakanlığına şikayet et bence bunu onlara da söyle neden böyle oyalıyorlar ki? Çevrende başka sağlık Ocağı varsa kaydını oraya taşı bence canım

Sünnetimizi de olduk çok şükür, sonrasındaki 3-4 çişte içli içli ağladı ama gece ağlamadı şükür ki, inşallah hayırlısıyla bandajı da düşsün iyileşsin kuzum, kaygısından ben stres oldum, şimdi de aşı stresi var üstümde. Doktor 2 gün sonra aşı olabilir dedi durumuna bağlı olarak yaptıracağım yoksa haftaya kalsın napim.

Heh canım benimkide böyle çözüm bulabildin mi galiba gögsten istediği gibi süt cıkmıyır o yüzden oldugunun düsünüyorum
Gaz sancısı canım nerde görsem tanırım

Ben kundak yapmıyorum kızlar elleri ayakları hep serbest olsun istiyorum eşim aklımı karıştırdı büyüklerin bir bildiği vardır yanlış mı yapıyoruz acaba diyor sizler sarıyormusunuz

Ben ellerini kundaklamak istiyorum eller hareket etmeyince daha uzun uyuyor ama asla izin vermiyor ellerini kapamama deliler gibi çırpınıp açıyo kendini
Allah yardımcınız olsun. Esasında bir ay sonra çoğumuz işe başlıyor olacağız. Yaşadıklarınız zor ve ağır ama kötü düşünmemeye çalış umarım güvenilir bir bakıcı bulabilirsin

Gelmiş geçmiş olsun Bende erken sünnet çok istiyordum ama anneanne dede biraz büyüsün istiyor en azından yaşı gelsin sünnet kıyafetiyle yürütsünlermiş

Hay masallah Bir paşa daha sunnet oldu. Gecmıs olsun. Rabbim damatlığını göstersin insallah canım

Benimkide çırpınıyodu hafif uykuluyken yap ozmn çırpınmıyo biraz çırpınıyo uyuyakalıyo zaten ams gerçekten daha uzun uyuyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…